oireista

mulla on ollu jo reilun viikon ajan huimausta ja välillä oksettava olo.. päähänkin on sillon tällöin koskenut... voisiko nämä olla raskaus oireita?? ensimmäinen raskauteni meni täysin oireitta joten nyt en sit osaa sanoo ite.. tänään olisi pitänyt alkaa menkat, uskaltaisinkohan jo testata??
2405
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

hyvät testit kertovat yleensä viikon viiveellä, kannattaa pari viikkoa odotella menkoista ennen testailuja.

Äänestä

kyllä nuo voi olla raskauden oireet.itse tein testin heti kun menkat oli päivän myöhässä.se kyllä näytti heti oikein!apteekinkaan mukaan ei tarvi odottaa kun 1-2 päivää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


maalismamma myös? kirjoitti:

mulla on ollu jo reilun viikon ajan huimausta ja välillä oksettava olo.. päähänkin on sillon tällöin koskenut... voisiko nämä olla raskaus oireita?? ensimmäinen raskauteni meni täysin oireitta joten nyt en sit osaa sanoo ite.. tänään olisi pitänyt alkaa menkat, uskaltaisinkohan jo testata??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu