näy missään stadin kesätapahtumissa, ikävä kyllä.
Olen käynyt ne vuosi vuodelta kaikki samat ilmaiset yleisötapahtumat ja konsertit pienestä pitäen joka vuosi uudestaan, joten niissä ei ole mitään hohtoa mulle.
Uskoisin, että itse käyt varmaan niissä kaikissa, olenko oikeassa? :)
Tiedoksi vaan, mua ei sitten
9
164
Vastaukset
- ei ehdi
En myäskään ehdi mihinkään tapahtumaan niistä. Ei edes kiinnosta.
- minä vaan kysyn
Kauemmas pitää päästä vai ethän ala tyystin sohvaperunaksi :)
- kotisohvalla
Kotisohva on mukava paikka. Riittää mulle. En kaipaa mitään ylimääräistä nyt.
- ap.
tuo toinen vastaaja ei ole aloittaja.
Niin, elämässä on muutakin kuin vuodesta toiseen saman toistuvat kesätapahtumat. Ainoa vaihtoehto ei ole sohvaperunaksi ryhtyminen.
Samalla logiikalla voisi ajatella, että vaikkapa pitsinnyplääjien mielestä kaikki, jotka eivät harrasta pitsinnypläystä ovat toimettomia kattoon sylkijöitä, koska eihän mitenkään voi olla elämässä mitään muuta tekemistä kuin pitsinnypläys. - minä vaan..
ap. kirjoitti:
tuo toinen vastaaja ei ole aloittaja.
Niin, elämässä on muutakin kuin vuodesta toiseen saman toistuvat kesätapahtumat. Ainoa vaihtoehto ei ole sohvaperunaksi ryhtyminen.
Samalla logiikalla voisi ajatella, että vaikkapa pitsinnyplääjien mielestä kaikki, jotka eivät harrasta pitsinnypläystä ovat toimettomia kattoon sylkijöitä, koska eihän mitenkään voi olla elämässä mitään muuta tekemistä kuin pitsinnypläys.Hei mulla oli hymiö tuossa lopussa, mut sori jos aiheutin mielipahaa..
- kotisohvalla
minä vaan.. kirjoitti:
Hei mulla oli hymiö tuossa lopussa, mut sori jos aiheutin mielipahaa..
Et aihauttanut mielipahaa tietenkään.
En jaksa mitään tapahtumia nyt, on muuta mietittävää ja menoa, sitäpaitsi, en viikolla muutenkaan diggaa mennä mihinkään ja kituuttaa töissä seuraavana päivänä.
Pitäkää hauskaa te muut ja nauttikaa kesäisestä Hesasta. - ap.
minä vaan.. kirjoitti:
Hei mulla oli hymiö tuossa lopussa, mut sori jos aiheutin mielipahaa..
heh, sijaisvastaajani päivysti taas puolestani :D On se helppoa, kun ei tarvitse itse vastailla mihinkään. Tosin vastaukset ovat vääriä.
Oma vastaukseni sulle, minä vaan: et aiheuttanut mielipahaa, ärsyynnyin vain typeristä olettamuksistasi.
- ai mitenniin
ikävä kyllä. ketä kiinnostaa
- 20
Älä puijaa aloittaja. Haluaisit kyllä mennä ties minne mutta tämä palstailu on intohimosi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Stefu LOISTAVAA!
Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta1342005Msisa on eronnut
Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.291052- 69878
Venäläisiä keksintöjä?
Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?261766Tiedän että on aika luovuttaa
En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r65752- 14735
- 83688
Katumuksesta
Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t132686Sisällissota kiihtyy Ruotsissa
KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.213673- 26671