Voyager soitin lukossa...

Verneri55

Omassa -98 Voyagerissa on siis alkuperäinen kasettisoitin. Akunvaihdon jälkeen soitin kysyi tunnuslukua, jota ei ollut saatavilla sillä hetkellä.
Nyt olisi tunnukset, mutta joku ehti jo näppäillä sattumanvaraisia numeroita sisään, joten soitin meni lukkoon. Näytössä on siitä päivästä lähtien lukenut "wait 2hr". Ja vaikka on odotettu useampi kaksituntinen niin ei se siitä lähde pois, eli en pääse näppäilemään tunnusta. Ohjekirjassa kerrotaan että täytyy odottaa puoli tuntia...

Onko ideoita millä saisi näppäiltyä taas sen koodin?

3

153

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 10

      No ootko miettiny, että ottaisit akunkengän irti vähäksi aikaa ja näin saat soittimen taas siihen tilaan missä pyytää koodia.

      • Rony the rocky pony

        Oiskohan se vaan nuin helppoa, 10? Miksiköhän siinä sitten olisi tuo 2 tunnin odotus jos sen tuolleen pystyy ohittamaan? Mulla sama haaste vaan mistäpä Verneri tunnuksen sai.


    • 11

      No tuohan oli vaan ehdotus, jota varmaan olisi kannattanut kokeilla toimii tai ei. Koodin noihin vehkeisiin saa merkkihuollosta, josta sen pyynnöstä ( yleensä maksaa muutaman kympin) selvittävät. Pitää käydä henkilökohtaisesti eivät anna puhelimitse ( tai jos antavat, niin toimivat väärin). Tuo 2h aika muuten täytyy olla virta päällä. Alkaa ilmeisesti aina uudestaan, jos virta sammutetaan välillä. Se mistä verneri sai koodin on arvoitus, kun ei tietenkään tänne laittanut mitään ( kuuluu ilmeisesti tämän palstan kirjoitttamattomiin sääntöihin) miten ongelma ratkesi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kotihoito suomussalmella

      Mitämieltä ootte suomussalmen kotihoidosta?
      Suomussalmi
      42
      5857
    2. Australia, Britannia ja Kanada tunnustivat Palestiinan

      Aikooko Petteri Lapanen pysytellä persujen ja uskovaisten panttivankina ja jättää Suomen historian väärälle puolelle?
      Maailman menoa
      81
      5551
    3. Maataloustuet pois

      Jokainen maksakoon harrastuksensa itse. Eihän golfin peluutakaan maksa yhteiskunta.
      Maailman menoa
      248
      5441
    4. Joko alkaa menemään tajuntaan tämä yliluonnollinen yhteys?

      Varmaan pikkuhiljaa. Muista olla kiltisti ❤️
      Ikävä
      49
      4679
    5. Kohtalokas laukaus

      IL 20.9.25 "Ihminen kuoli baarin edustalla Kajaanissa Poliisi ei epäile tapauksessa rikosta." "Kajaanin keskustassa on k
      Kajaani
      29
      4638
    6. Työeläkkeen saamiseksi olisi tehtävä töitä

      Meillä on Suomessa iso joukko ihmisiä, joilla olisi vielä työkykyä jäljellä, mutta joilta puuttuu arjesta mielekäs tekem
      Maailman menoa
      178
      3924
    7. Mitä juuri sinulle kuuluu?

      Tänään? Rehellisesti.
      Ikävä
      141
      3470
    8. Muistattekos kun Sannan aikana suomalaisten varallisuuteen lisättiin viidennes

      Köyhät voittivat eniten mutta rikkaimmat kuitenkin köyhtyi!
      Maailman menoa
      28
      3116
    9. Joulukinkku NYT

      Sian kankuista tulee vielä pula. Nyt on oikea aika hankkia joulukinkku.
      Maailman menoa
      24
      3108
    10. Sählyhallitus 2023-2025, mailat heiluvat, mutta pallo karkaa kulmaan

      Salibandy on organisoitua. Sähly on taas sitä, kun joku tuo mailat ja palloja on ehkä yksi. Sitä tämä hallituskin on: pe
      Maailman menoa
      4
      2701
    Aihe