Onko kenelläkään kokemusta Navionicsin Marine Europe sovelluksen toiminnasta Acer Iconia A200 tabletissa? Tabletissa on android 4.0 käyttöjärjestelmä.
Acer ja Navionics
3
266
Vastaukset
Ensin hommasin FT3:n jossa kokeilin että toimii. Nyt hommasin transformer 101:n jossa toimii. Joten miksei Aserissa.
Itsellä scandinavian east, oli halvempi ja ei niin laaja kuin tuo nykyinen.
Kaverin iphonessa kokeiltu myös- Ensuosittele
Luepas "Acer" tämä artikkeli koskien noita mainitsemiasi karrtoja:
ja tässä vielä linkki sivulle:
http://mikropc.net/nettilehti/pdf/2106200718.pdf
"KOTIMAISILLA JA pohjoismaisilla navigointisoftan
valmistajilla on käytössään
kansainvälisiä pelureita paremmat
aineistot, väittää Merenkulkulaitoksen
lupa- ja lisensointiasioita koordinoiva
Juha Tiihonen.
Veneily CD, Uusi Loisto ja Elmeri
– samoin kuin ruotsalaiset Soltek ja Tridentnav
Systems – ostavat aineistonsa
sähköisessä muodossa suoraan Merenkulkulaitokselta.
C-MAPin, Navionicsin ja
Garminin kaltaiset globaalit karttapelurit
eivät tee niin.
Heillä on Tiihosen mukaan oma tuotantokoneistonsa,
jossa he digitoivat jopa
vektoriaineiston paperisilta kartoilta.
”Meillä on sopimus siitä, että he saavat
kopioida karttoja ja että maksavat
siitä tietyn rojaltin. Heille se työ on ilmeisesti
niin perin juurin halpaa, ettei alkuperäisaineiston
ostaminen kiinnosta.”
Kaukoidässä toteutettu digitointi
saattaa Tiihosen mukaan kuitenkin synnyttää
epätarkkuuksia ja virheitä. ■"
Joten eipä kannattaisi käyttää tuollaisia ulkomaisia karrtoja ja vielä maksaa niistä kallista hintaa.Ovat sitten muuten ihan samat kartat mitkä jengi ostaa plotteriin.
Ensin 6-800e plotteriin ja sitten 300e karttoihin ja hyvin ovat tullet toimeen.
btw......koitas työntää muuten noi "kunnon kartat" tablettiin , vaikkapa cd:ltä.
Itse käytän paperisia, jotka ovat jotkut jo TOSI vanhoja, kuka niitä nyt joka vuosi ostaa. Joten 10e Navionic on ihan kiva lisä, on niissä kuitenkin uudemmat kartat kuin millä muuten ajaisin.
Totuuden nimissä en ole noita tabletteja käyttänyt kuin koemielessä, ei ole ollut käyttöä. En juurikaan ajele tuntemattomilla alueilla joten ei niitä kiviä ole väylillä kummassakaan. Kivasti näyttää veneen just siihen kohtaan missä kulloinkin on.
Kalastushommat onkin sitten jo ihan eri juttuja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut = far-right Finns Party?
Eikös tuo tarkoita, että persut ovat äärioikeistoa? "In 2023, Petteri Orpo, of the National Coalition Party, unseated M827443Demarilesbo synnytti lapsen
Lapsen biologisella isällä ei ole mitään oikeuksia lapseensa. On pelkkä "luovuttaja". https://www.hs.fi/politiikka/art2044710Opettaja teki pornoa sivubisneksenä
Jännittävää nähdä, koetaanko tämä ihan normaaliksi ja toivottavaksi kombinaatioksi kasvatusalalla. Voi mennä hyvin kiinn734668Ei me olla sielunkumppaneita
jos sellaisia edes on. En tiedä miksi niin kovasti pidin sinusta, varmaan olisi paljonkin hyviä syitä, mutta ehkä olit v584140HS - SDP valmistatuu MILJARDILEIKKAUKSIIN seuraavalla vaalikaudella!
"Sdp:n uusi talousääni lupaa miljardien edestä leikkauksia HS-haastattelu|Kansanedustaja Joona Räsänen on Sdp:n puheen714137Persu ei ole koskaan päässyt Valkoiseen Taloon
Eikä pääse. Jopa demareita siellä on käynyt, vaikka jenkkien vasemmistolaisin suuri puolue vastaa lähinnä Suomen kokoomu333639Porno-ope?
Kaikenlaisia sitä nykyään Suomessakin on. Tai onhan niitä voinut olla aiemminkin, mutta ehkä paperilehtin aikakaudella e623052Sovitteko ulkonäöllisesti
Oletteko kaivattunne kanssa sopivan näköinen pari? Semmoinen, suurinpiirtein yhtä hyvän näköisiä? Samanlainen olemus, ty662763Opettaja OnlyFansissa - Onko ihan OK?
Onko mielestäsi ihan OK, että peruskoulun luokanopettaja on virka-aikansa ulkopuolella aktiivinen aikuisviihteen tuottaj401960- 471705