karvojen nyppiminen..?

Oon ihan viime aikoina ruvennu nyppimään alapään karvoja, tiiän kuulostaa niin oudolta, mut mä saan siit paljon mielihyvää ja teen sitä aina ku oon yksin kotona. En osaa selittää miks oon alkanu tekemään tätä mut onks täst mitään haittaa?? Nautin siit tunteesta.
9104
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

ei ole outoa :) harrastan itse samaa. en ainakaan oo kokenu siitä mitään haittaa.. kyllä sitä muutkin tekee ::D pinseteilläkö nypit? ja oot siis myös tyttö?

Äänestä
  • Eiku sormin! Helpottavaa tietää etten oo ainoa.. Mietin onks tää joku stressiin liittyvä juttu ku siit tulee sellanen rauhottava fiilis! Kiva tietää etten oo ainoo ja juu oon tyttö :D

    Äänestä

  • outo(ko)9994 kirjoitti:

    Eiku sormin! Helpottavaa tietää etten oo ainoa.. Mietin onks tää joku stressiin liittyvä juttu ku siit tulee sellanen rauhottava fiilis! Kiva tietää etten oo ainoo ja juu oon tyttö :D

    kokeile pinsettimil, se on hauskempaa :D oon harrastanut tätä jo jotain vuoden kai.. en tiedä mistä sen keksin :D

    Äänestä

  • ei outoo kirjoitti:

    kokeile pinsettimil, se on hauskempaa :D oon harrastanut tätä jo jotain vuoden kai.. en tiedä mistä sen keksin :D

    en kyl ihan joka päivä sentään nypi, että jos se meinaa riistäytyä käsistä niin kannattaa vähän rajoittaa. :)

    Äänestä

Olenko tullut hullujenhuoneelle?

Kuka hel... nyppii yksitellen karvojaan? Ei todellakaan tervettä.

Äänestä
  • En oo :D Se on vaan niin rauhottavaa ja en todellakaan aio sheivaa ku sit ei olis mitä nyppiä!! "ei outoo" --> vois kokeilla pinseteil mut mä tykkään siitäki ku tuntee sen karvan sormien välissä :D kokeilen kuitenki!

    Äänestä

minä nypin ainakin sormin :D karvat vähän turhamaisia niin niitä tulee otettua aikansa kuluks pois ;) kyllä niitten repiminen on ihan tervettä puuhaa :D eilen just leikkasin lähes kokonaa pois nii on kivempi runkata.. :D

Äänestä

No käytä hölyää tai vaikka sitä partakoneen takapuolelta löytyvää leikkuria, joka lienee niskakarvojen ajoon tarkoitettu. Ai niin, mutta ei sulla varmaan ole partakonetta, kun ei se vielä varmaan kasva.

Äänestä
  • kyl on olemas sheiverikin mut se on vaa hauskempaa nyppiä niitä pinseteillä! ja se hyöty nyppimisestä on, että karvat ei kasva yhtä nopeasti takaisin ja ei jää sänkeä ( kuin mitä sheivaamisesta). :D

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


outo(ko)9994 kirjoitti:

Oon ihan viime aikoina ruvennu nyppimään alapään karvoja, tiiän kuulostaa niin oudolta, mut mä saan siit paljon mielihyvää ja teen sitä aina ku oon yksin kotona. En osaa selittää miks oon alkanu tekemään tätä mut onks täst mitään haittaa?? Nautin siit tunteesta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu