Onko normaalia?

Nyt keskiraskaudessa saatan purskahtaa itkuun (esim. jollekin liikuttavalle asialle) ja sitten pian naurankin kyyneleet silmissä? Vaikuttaako hetkittäinen alakulo jotenkin syntymättömään lapseen?
180
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

No ei vaikuta. Hormonit nyt tekee toisille tuollaista ja äkilliset mielialamuutokset ovat aivan normaaleja raskausaikana. Kaikki eivät asu täällä länsimaisessa lintukodossa, joten jos sikiölle olisi jotain haittaa alakulosta tai muista negatiivisista tunteista, niin maailma ei varmaankaan olisi ongelmissa väestönkasvun kanssa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


itkunaurua kirjoitti:

Nyt keskiraskaudessa saatan purskahtaa itkuun (esim. jollekin liikuttavalle asialle) ja sitten pian naurankin kyyneleet silmissä? Vaikuttaako hetkittäinen alakulo jotenkin syntymättömään lapseen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu