Evikka 6 hv

serial 67B67M B18341. Onko siis vm -67 ja mitä muuta selviää nomerosarjasta.
582
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Puukengät jalassa jämäosista läjätty loistopeli.. Mitään muuta ei pysty rungon numeron perusteella kukaan sanomaan. ;) Ei edes tehdas....

Äänestä
  • oletko Ihan varma..?

    Äänestä

Se on vuosimallia 1977.

Äänestä
  • Ok. mistä se näkyy, eli siinä kai on kirjain/numero koodi. Tällä koneella olen ajanut pikkupennusta asti ja ajan edelleenkin. Se on toiminnaltaan uutta vastaava. Todellakin "loistopeli". En vain muista tarkkaa vuosilukua kun isäukko sen uutena osti.

    Äänestä

  • belgialainen kirjoitti:

    Ok. mistä se näkyy, eli siinä kai on kirjain/numero koodi. Tällä koneella olen ajanut pikkupennusta asti ja ajan edelleenkin. Se on toiminnaltaan uutta vastaava. Todellakin "loistopeli". En vain muista tarkkaa vuosilukua kun isäukko sen uutena osti.

    Se näkyy, OMC model reference 1913-1999, eli 67B67M on =1977.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


belgialainen kirjoitti:

serial 67B67M B18341. Onko siis vm -67 ja mitä muuta selviää nomerosarjasta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu