danny

dänny leikkasi itselleen lyhyen tukan. eikö rokkenrolliin kuulu pitkä tukka?
61159
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Mitä? Onko Danny oikeesti leikannut hiuksensa? Voinko nyt siis kuolla rauhassa?!

Äänestä

Onko rintakarvatkin ajettu?

Äänestä

Tää on tyypillinen ISO muutos ihmisen kulttuurihistoriassa, sen tähden enin osa ihmisistä vain naureskelee tälle, vakavammat kohauttelevat olkapäitään. Yhtäkaikki monikaan ei tajua asian mittasuhteita.

Äänestä

Huomioiden Dannyn aikasempi suhde hiuksiin, lyhyt hiuskuontalo Dannyllä ei tunnu todelliselta!

Viimeksi hänellä on ollut lyhyemmät hiukset joskus 60-luvun puolivälissä RUKin jälkeen!

Jo 60-luvun lopulla tukka oli pidempi. 70-luku meni pulisonkien painolla, samoin 80-luku. "Ninja"-albumin aikaan 1986, Dannylle ehdotettiin hiusten leikkauttamista "dingotyyliseksi". Iso-D kieltäytyi, mutta hyväksyi lavashow'nsa aineksiksi vasemman käden dingohansikkaan (musta, nahkainen, sormeton hanska) ja aggressiivisemmän lavaliikehdinnän.

90-luvun lopulla hän tunnusti NYT-liitteessä tietokonehiussimulaatiojutun yhteydessä, että kasvattaisi pidemmät hiukset jos ne hänelle kasvaisivat.

Tätä taustaa vasten hänen luopuminen perinteisestä hiusmitatasta on vielä yllättävämpää.

Miten tätä selittäisi? Ehkä Ison D:n hiukset ovat lakanneet kasvamasta? Vai olisiko uusi naisystävä - naisellisilla painostuskeinoja käyttäen - ohjeistanut Ilkkaa menemään parturiin?

Äänestä

... Dannyltä itseltään. Katsokaa Dannyn nettisivuja. Siellä on toiminto, jossa voi esittää kysymyksen Dannylle.

http://www.danny.fi/premi.phtml

Äänestä

Se on aivan sama , vaikka sillä olis letit. Sekin vanha äijä, laskis niitä huosujaan vähän alemmaksi, ei niitä tarvitse kainaloihin asti vetää.Olis vaan kotona, ja jättäis noi "rokken rollit" vaikka puolet nuoremmille.Väsynyt äijä se on, tsekatkaa sen video sieltä kotisivuilta. Joku hyttys-juttu se tais olla... Voi Viddu!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


danny kirjoitti:

dänny leikkasi itselleen lyhyen tukan. eikö rokkenrolliin kuulu pitkä tukka?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu