Lesbo ja mies-ihastus?

punatukkanalle

Onko kenellekään muulle käynyt tällä tavoin:

Pidän itseäni lesbona (mutten välitä leimoista), olen ollut rakastunut naiseen, haluan seksiä naisen kanssa ja elää naisen kanssa avioliitossa. Kuitenkin joskus tunnen jotakin hassua tunnetta miestä kohtaan. Se voisi olla ihastusta, mutta en todellakaan halua seksiä miehen kanssa - hyi olkoon - enkä pysty kuvittelemaan eläväni miehen kanssa koko elämääni. Silti jotain vietettä saattapi olla. Mitä tämä tunne voisi teidän mielestänne olla?

En pidä tätä kuitenkaan ongelmana: haluan olla naisen kanssa piste. Olisi vain mielenkiintoista saada keskustelua siitä onko jollakin muulla koskaan käynyt mitään tämän tapaista. (:

7

244

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Just joo

      Tiedän tapauksen.

    • 4+17

      Joo nuorempana oli pari kertaa tuollaista, sitä pientä ihastumista, mutta seksiä en halunnut missään tapauksessa. Enkä oikeastaan muutakaan läheisyyttä, halailua pitemmälle en mennyt, koska jo sekin tuntui jotenkin väärältä. Siis sellainen romanttinen halaus, kaverihalailut on asia erikseen. Se oli vain sitä, että viihtyi jonkun seurassa erityisen hyvin, oli hauskaa ja tultiin hyvin juttuun.

      Nykyään ei ole enää tullut näitä miesihastumisia muutamiin vuosiin, olisikohan n. 18-19 -vuotiaana ollut viimeksi. Niin ja luokittelin itseni silti lesboksi jo 14-vuotiaana.

    • 15+7

      Onhan se ongelma jos haluat miesten seuraa ja seurustelet naisen kanssa.
      Jos ei se ole sulle ongelma, ehkä kuitenkin tyttöyställesi on.

    • Utelias...

      Mun tyttöystävälle kävi niin.
      Järjesteli treffejä miesten kanssa ja tekstaili.
      Kun sain kiinni niin mitään kunnollista selitystä ei herunut.
      Ja kyllä se mulle on ongelma, jos tyttöystävä on kiinnostunut jostain muusta.
      Ja mihin se halu treffailla miehiä katoaisi yhtäkkiä?
      Jos sulle on käynyt noin, niin voisitko valistaa minuakin mitä
      tuollaisessa toiminnassa on kyse?
      Mitä se jotain sitten on?

    • femm3

      Itselläni ollut aivan samanlaisia tilanteita ,tai siis tunteita kuin aloittajalla! Jotenkin kummallisella tavalla saatan viehättyä miehen ulkonäöstä (puhun nyt ainoastaan kasvoista), mutta miehen kroppa tai ajatuskin seksistä miehen kanssa ällöttää, en usko että voisin edes suudella miestä, hyi olkoon. Olen aina pitänyt itseäni täysin lesbona, joten nuo mies-"ihastukset" - jos niitä nyt voi edes ihastuksisksi sanoa - pistää kummastelemaan :o Kyseiset ihastumiset eivät kuitenkaan ole kovin vahvoja. Nopeasti menevät ohi. Jonkun mielestä en ehkä ole lesbo tällaisen takia mutta itse luokittelisin itteni lesboksi, vaikka en itsekään sinänsä pidä kategorisoimisesta.

    • pkeckman
    • tsirbula20

      Itsekin pidän itseäni ihan lesbona, mutta myönnän että komeat miehet kiinnittävät huomioni. Katselen mielelläni mielestäni hyvännäköisiä miehiä, siis näiden kasvoja ja hiuksia lähinnä. Joskus olen tuntenut jotain ihastuksen tapaista ihailua mielestäni "cooleja" miestuttaviani tai lempinäyttelijöitäni kohtaan, silloin on tuntunut siltä että haluaisin olla yhtä cool ja komea kuin ne komeat ja charmikkaat miespuoliset. Eli ehkä tämä on omalta osaltani lähinnä "idolirakkautta".

      Ja näin asiasta seipääseen, monet hyvin tuntemani homomiehet ovat sanoneet katselevansa kauniita naisiakin ihan mielellään, puhtaasta silmänilosta. Voihan sitä ihastella kauniita, komeita ja hyvännäköisiä ihmisiä sukupuolesta ja seksuaalisesta suuntautumisesta riippumatta :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Stefu LOISTAVAA!

      Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      2016
    2. Msisa on eronnut

      Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      29
      1065
    3. Missä sinuun mies voisi

      näin pääsiäisenä vahingossa törmätä? Ei ilmeisesti missään?
      Ikävä
      69
      880
    4. Venäläisiä keksintöjä?

      Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?
      Maailman menoa
      261
      768
    5. Tiedän että on aika luovuttaa

      En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r
      Ikävä
      65
      759
    6. Raviskalla tappo?

      Huhuja liikkuu et raviskalla ois joku laitettu kylymäksi?
      Oulainen
      14
      739
    7. Sun mies on mun

      Sinun mies on yksin minun ja sinä et voi sille mitään.
      Ikävä
      83
      689
    8. Katumuksesta

      Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t
      Sinkut
      132
      687
    9. Sisällissota kiihtyy Ruotsissa

      KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.
      Maailman menoa
      213
      676
    10. Et arvaa nainen, miten ikävä mulla on sinua.

      Sinua ei voi unohtaa. Pusu sulle musulle!
      Ikävä
      26
      672
    Aihe