Hiihtopomosta Meripelastusseuran uusi vetäjä

http://yle.fi/uutiset/jari_piirainen_siirtyy_meripelastusseuran_johtoon/6168038

Talvella voi sitten jäällä hiihdellä ilman huolen häivää... Vaikka pikku hemohesseissa...
3445
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Piiraisen jäädessä vuorostaan eläkkeelle seuraava kandidaatti onkin sitten varmaan Timo Räty. Huippumiehiä huippuvirkaan.

Äänestä

Timo tai Nykäsen Matti. Se persujen koivupölkkysahuri vois kans olla.

Äänestä
  • Eivät kuulu "hyvä veli-kerhoon" josta nuo joutojohtajat valitaan, se on eri porukat.
    Tuo idioottien hyysääminen on syy, miksi erosin koko pytingistä, kuten todella monet tuttunikin ovat tehneet.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Rehti_Kyösti kirjoitti:

http://yle.fi/uutiset/jari_piirainen_siirtyy_meripelastusseuran_johtoon/6168038

Talvella voi sitten jäällä hiihdellä ilman huolen häivää... Vaikka pikku hemohesseissa...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu