Powerpark vai jukupark???

Ei osaa päättääää..

Me ollaan menossa kesä reissuun. Mutta ei osata päättä mihin mennään. Taino oikeastaan minä en osaa päättää.. Olen perheen vanhin sisaruksista ja saan päättää minne menemme. Ensin mietittiin että waasalandia vai powerpark sitten päätimme että mennään powerparkkiin. Sitten mieleen tuli että miten ois toi jukupark. Kun eka halusin sitten sinne. Ja nyt haluan Powerparkkiin.. Vesipuisto olisi kyllä kiva jos tulee kuuma. Mutta sitten siellä ei ole kyllä mitään laitteitsakaan jos ei jaksa enään uida. Sitten poerparkissa on vaan pelkkiä laitteita ja jos tekee välillä niin mieli uimaan.. Kokemuksia? Kumpi olisi parempi vaihtoehto??

3

313

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jh

      powerpark... tai riippuu kyllä myös sun iästä , meinaan vaan että aikoinaan ku kävin jukuparkissa niin se ei olllu enään niin isoille perjaattees että sit siellä oli vaan ne uimaaltaat yms. ... se jukupark tais olla sillon vielä jukujukumaa. ite tykkään powerparkista.

    • =)

      Reissulle on lähdössä 3 ja 5 vuotiat pojat ja itse olen 11 ja mukaan lähtee myös serkkumme joka on 12

    • amatöre!

      no powerpark itse olen menossa huoemma ammul!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      54
      2212
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      199
      2041
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      116
      1382
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1170
    5. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      96
      995
    6. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      929
    7. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      78
      889
    8. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      49
      872
    9. Ja tääkin vielä...

      Kukakohan on valittanut, Salmiko itse? https://www.viiskunta.fi/rehtori-valittiin-ahtarissa-ilman-hakumenettelya-o/13479
      Ähtäri
      33
      845
    10. Minkälaisen viestin toivoisit saavasi?

      Miehelle.... Helpota vähän.
      Ikävä
      61
      746
    Aihe