saako suviseuroissa tupakoida?

680
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Aina on suviksissa poltelutu tupakkaa. Tupakanmyyntipisteitäkin on ollut. Ja minusta siinä ei ole mitään pahaa. Tupakka rentouttaa mukavasti ja maistuukin kivalle.

Äänestä

puitteissa panna anoppiaan ?? tai iteasiassa anoppila on Riihimäella josta käsin pistäydyn hoitoni kanssa päiväseltään lopel Oon nimittäin harjottanu "suhteita" anopinkin kanssa koska ei oo hän kun 40 vee eli oon antanu "pamppua" niin hoidolleni(tietty) kun anopillenikin..... Sillä vaa jotta anoppi on "niitä"!! ite en oo ja siks aattelinkin että jos tunnelma suvareilla käy mulle liian painostavaksi, voisin rentoutua anoppilassa... Eikö kyse oo kahden aikuisen ihmisen keskinäisestä sopimisesta (en siis raiskaa hänät..) joten varmaankin on pienempi paha kun nää uutisoidut lapsenraiskaus yms pedo-jutskat ?

Äänestä

T U P A K O I N T I

S A L L I T T U

V A I N

T U P A K K I P A I K A L L A

V U O D E N 2 0 1 2

L O P E N S U V I S E U R O I S S A ! ! !


Lähde: Päivämies 06.06.2012!

Äänestä

Entä noudatetaanko ikärajoja vai sallitaanko alle 18V pössyttely kuten esim. Oulun ry:n pihalla?

Äänestä
  • Ei moisia siellä seurata maissipiiput kiertävät ringissä, jonet palavat ja iPodeissa soi regeiOgei.

    Äänestä

  • sielähän ne nuoret pössyttelee ite käärittyjä paksuja sätkiä. ringisä kierättävät moista käärylettä. siinä ollaan sitten silimät punasina ja tirskutaan hupparit päälä. jotku polttaa jotaki uutta ölöviä tupakkia. folion päältä imevät sitä ja sytkärilä lämmittävät folion pojohaa. kaikkia sähkötupakeitaki ne keksii ja nuoret heti käyttämäsä ja koukusa. nuuskat vielä tungetaan tupakkipaikalta lähtiesä huuleen ja vetästään aurinkolasit päähän. sitte käsilä tehhään jotaki viittomakielimerkkejä löysisä housuisa. toivottavasti vartijointi ja suojelu pellaa seuorosa lopela.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Norttila kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2012060815682942_uu.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu