Pavi ke 6.6.

Miksi siellä oli valokuvaajat? Nekö karkoitti tanssijat? Taikakuu on entisensä ja luulin, että myös väkeä olisi sen mukaisesti. Ei ollut! Keskiviikon tansseiksi yllättävän vähän. Akvaario nyt oli varattu linssiluteille eka tunniksi, mutta koko aikana ei ollut tungosta. Tosin oli vaihteeksi kiva tanssia, kun oli tilaa. Ilta vain jäi tunnelmaltaan vaisuksi.
3230
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Eikös ne johonkin naistenlehteen juttua tansseista touhunneet ?


Kyllähän illan vaisuus ja vähäväkisyys yleensä orkesterista johtuu.

Eikä Taikakuu ole entisensä ! Joku vuosi taaksepäin kelvollista tanssimusiikkia
esitti, mutta sitten tapahtui jotain.

Ehkäpä sooloilu vei terän ?

Äänestä

No eipä tarvi lähteä Kolmilammillekaan tansseihin. Jos taikakuukin n.paska nykyään.

Äänestä

Olen kuullut vastaavanlaista kommentointi aiemminkin kun on ollut vähemmän väkeä, mutta tilaa tanssia. Jotenkin kuulemma on vaisua. Ei hyvä sekään. Kun on ruuhkaa ja väkeä niin on tunnelmaa, mutta vali vali ei sekään ole hyvä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


takarivin tyttö kirjoitti:

Miksi siellä oli valokuvaajat? Nekö karkoitti tanssijat? Taikakuu on entisensä ja luulin, että myös väkeä olisi sen mukaisesti. Ei ollut! Keskiviikon tansseiksi yllättävän vähän. Akvaario nyt oli varattu linssiluteille eka tunniksi, mutta koko aikana ei ollut tungosta. Tosin oli vaihteeksi kiva tanssia, kun oli tilaa. Ilta vain jäi tunnelmaltaan vaisuksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu