http://areena.yle.fi/tv/1542431
Katsokaa tuo noin kohdasta 18 min eteenpäin! Tiedätte kaikki vitun Kierongit, kenen etuja lupaatte puolustaa seuraavilla makkarakojuillanne!
Kehitysvauhtipäättäjät?
7
94
Vastaukset
- kollega
Attendon toimitusjohtaja Pertti Karjalainen on koulutukseltaan lääkäri, rikastui firmansa ( MedOne) myynnillä ja lisää rahaa haluaa.
Nämä liikemieslääkärit pilaavat koko lääkärikunnan maineen ja moraalin. Viimeisetkin sympatiat yksityistä terveyden- ja sairaudenhoitoa kohtaan varmasti hupenivat haastattelua kuunnellessa.
Koska olen kollega, olen erittäin surullinen asiasta. Valtaosa yksityislääkäreistä, ne " rengit " , jotka näillä lääkäriasemilla työskentelevät, ovat edelleen korkeamoraalisia lääkäreitä. Heillä ei enää ole mitään sananavaltaa vaikuttaa työoloihinsa, lääkäriasemilla ratkaisee vain raha. Lääkäreiden yli kävellään mennen tullen.
Tämän kaiken liiketoiminnan jatkumisen varmistavat nämä Lindbergit, joille vanhukset ja potilaat ovat vain menoerä.
Tilaajajohtaja on lukuisissa esiintymisissään paljastanut, että hän on aivan väärä ihminen hoitamaan virkaansa. Kuka häntä suojelee? Kuka hänet on virkaansa valinnut? HML:ssa moneen virkaan valinnan suorittaa vain yksi henkilö, onko nytkin niin ? Kuuluuko hän Hellstenin suosikkeihin? HyväVeliKerhoon näyttää päässeen, koska mitään sanktioita ei lankea, vaikka pilaa Hämeenlinnan maineen valtakunnallisesti.
VAADIN LINDBERGILLE POTKUJA. Luottamuspuolella lautakunnan jäsenet hävetköön. Päätökset ovat poliittisia, ovatko??- Ulokhnm
Persut pelastaa ja erottaa Niemiset ja muut
- vellegaC
Liian vaikeaa sinulle ja paras rauhottua.
- järjenkäyttösallittu
Kiitos lääkäin kommentista, johan tätä päätöntä menoa on tavis kansalainen ihmetellyt. Rehellisyyden nimissä myös julkisen puolen hitaita ja tahmeita rattaita. Missä on järki ja kultainen keskitie?
- Kerran myös vanha
Toivoisin, että eetikastaan huolehtivat lääkärit pistävät tuuleemaan. Palauttakaa suomalainen terveydenhuolto hyvälle tolalle, kiitos siitä jo etukäteen.
- "kollega"
No tuo ei kyllä ollut mikään lääkäri. Akateemiset osaavat kirjoittaa suomea oikein.
- mattiteppojaseppo
Kierongit ottivat nokkiinsa. Siksi olet saanut miinusta. Itse annoin plussaa. Laitetaan nämä kierongit ja pussikuskit vastaamaan teoistaan ja äänestetään oikein seuraavissa kunnallisvaaleissa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "874108Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella242911No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452320- 341321
- 10909
- 131885
- 6874
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12822Naisten ja miesten tasoeroista
Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris124766- 11760