Virolahden lastensuojeluviranomaiset ylityöllistynevät

nuoriso=100%ongelma

10

448

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tappamisen meininki

      Kultamussukoita on taas väärinymmärretty ja kaltoin kohdeltu. Ei meidän lapsi ainakaan siellä ollut niiden muutaman harvan alaikäisen Virolahtelais nuoren joukossa.

    • mayrakoirä kesäksi

      Kakaroilta se viinanjuonnin opettelu ei onnistu ilman ongelmia. Taas nähtiin. Miksei siis muka saa juopotella julkisesti? Juohan nuo vanhemmatkin ja näyttävät mallia vaikka laintulkinnan harmaalla alueella liikutaankin. Tätä ongelmaa ei lakia keksineet ja lobanneet kitkekään heti pois vaikka kaikki oli nähtävissä jo etukäteen. Eikö kukaan tee mitään? Ministeriö herätys kun vanhemmat ei kykene. Kaljat pois kioskeista.

      • niin tuohon

        Jatkoksi vielä ohtuleht.ee.


    • whitetrash-ilmiö

      Jälleen yksi hyvä peruste sille, miksi nykynuoriso pitäisi käsitellä saunan takana ja nvssia uudelleen. Ainut mikä näiltä saastoilta onnistuu on juopottelu ja rellestys.

      • pörje

        Niin joo mites ne koijärven hipit nyt ovat ministereinä kansanedustajina kunnanvaltuustossa yms ...


    • puorjo

      Hipeillä on luja aate ja tahto. Virolahden kakarat vaan hajoittaa paikkoja ja hakkaa sivullisia. Vai vielä kunnanvaltuustoon?

    • mina rakasta sinu ..

      virojoki on täys vanhoja loppuun luukutettuja venakko akkoja.viipurist.

    • tali ihantala 1944.

      joo kaiken maailman natlioita joka puolella hääräämässä.....mut hei ne on vaan niitä ylijäämä ryssiä.

    • puhdas suomi.

      ei ole tainnut virolaiset.ryssät enää huudella virojoella kun saivat selkäänsä.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä

      Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai
      Ikävä
      93
      8932
    2. Persut: haluamme lisää veroja!

      Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki
      Maailman menoa
      48
      4781
    3. Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.

      https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.
      Maailman menoa
      41
      4471
    4. Jos samassa autossa istuu romani, somali ja venäläinen, kuka ajaa?

      Arvioiden mukaan romanit lähtivät noin 1000-luvulla liikkeelle pohjois-Intiasta. Nyt 1000 vuotta myöhemmin he ovat levit
      Maailman menoa
      46
      2726
    5. Numero josta kaivattusi tulee mieleen

      Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.
      Ikävä
      100
      1536
    6. Miksi pitäisit enemmän

      Minusta kuin siitä toisesta?
      Ikävä
      40
      1316
    7. Tämmönen höpsö

      Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress
      Suhteet
      44
      1266
    8. Heräsin taas sinä mielessä

      Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?
      Ikävä
      64
      1192
    9. Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera

      Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota
      Lieksa
      39
      1170
    10. Kannattaa toimia yleisesti ottaen

      Ajoissa. Vaikka miten paljon haluan ja tunnen, olen löytänyt nyt elämääni jotain uutta ja se todennäköisesti edistyy, jo
      Ikävä
      168
      1120
    Aihe