Nettipokeria alle 18-vuotiaana?

fwwreg16w

Eli onko mahdollista että minä 16 vuotiaana voisin aloittaa nettipokerin pelaamisen? Vai pitääkö odottaa että täytän 18? Tiedän että nettipokeri on k18 mutta ajattelin että jos tuon voi jotenkin kiertää.

Ja teille jotka pelaatte nettipokeria niin paljonkon ootte voitolla/häviöllä ja kauan ootte pelannu?

7

284

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Alä edes aloita!

      Homo. Ei. Ja älä aloita pelaamista, etkö urpo tajua että nettipokeri on kusetusta?

    • ergegegegegeg

      Miten se on muka kusetusta?

    • näinhf

      Toki, kukas sua valvoo kotonasi mitä teet tietokoneella, joku kamera kenties? Tietenkään tämä ei ole suositeltavaa koska todennäköisesti jäät koukkuun ja vie kauan aikaa ennenkuin voitolliseksi pelaajaksi pääsee, jos siihen nyt tähtäät. Toisille se on viihdettä. Kaikkihan eivät voi muutenkaan pelata voitollista pokeria, koska kun sinä voitat joku toinen häviää. Tämä 18 vuoden ikäraja on ihan syystä. Ei noita kukaan huvin vuoksi tee. Suosittelen oikeasti että keksit jotain järkevämpää tekemistä. Kasvat muutaman vuoden ja sen jälkeen katsot asiaa uudelta kantilta.

    • kokenut78

      Älä aloita. Nettipokeri on suht. kuollut tällä hetkellä. Kuusi vuotta sitten pystyi vielä takomaan kymmeniä tuhansia kuukaudessa niillä taidoilla, mitä nykyään vaaditaan edes 500e/kk saamiseen. Tilanne vain jatkaa huononemista vuosi vuodelta. Tuu sit yrittään uudestaan kun on maailman talous paremmassa kunnossa, muuten vaan tuhlaat muutaman vuoden elämästäs.

      • känkkyharja

        Holdemkäteinen on kyllä tosi kovatasoista nykyisin. Toisaalta esim. MTT-turnaukset on edelleen täynnä huonoja pelaajia sama missä niitä pelaa.


      • miesylilaidan123

        Pelit ovat koventuneet, muttei todellakaan noin paljoa. Esim. NL50 pystyy helposti vielä löytämään paljon paisteja ja tienaamaan kuukaudessa semmoset 1500e/kk. Ylemmilläkin tasoilla varmasti voi voittaa yli 6bb/100 tahdilla, jos niin paljon taitoja ja fisuja löytyy.


    • 17v taikuri

      1,5 vuotta $3200 NL2->NL50. Helppoa se ei aluksia ollut, mutta nykyään pystyn biittaamaan micro-tasot helposti läpi ja tavoitteena on nousta NL200-tasolle vuoden loppuun mennessä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?

      Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin
      Maailman menoa
      171
      4867
    2. Haluaisitko enemmän ?

      Haluaisitko enemmän kuin ystävyyden ? M-N
      Ikävä
      169
      1641
    3. Vihjeitä kaivatusta

      Mitkä numerot liittyy sun kaivattuun? Osa puhelinnumeroa, kengännumero tai vaikka asuinpaikan koordinaatit (😊)
      Ikävä
      66
      1457
    4. Rakas mussukka

      anna joku merkki itsestäsi. Pyydän.
      Ikävä
      65
      970
    5. Lieksa missä syy?

      Kun viranhaltijat irtisanoutuu tehtävistä? Museonjohtaja irtisanoutunut. Sivistysjohtaja lähtökuopissa ja Lieksan Kiinte
      Lieksa
      124
      797
    6. Mira Luoti, Vain Elämää

      kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?
      Maailman menoa
      6
      787
    7. Niin pettynyt

      Olen suhun ja siihen ettet koskaan kohdannut reilusti
      Ikävä
      56
      776
    8. Martina Jeopardyssa

      Telkusta tulee mainos ohjelmasta, missä vilahtaa Martina. Ai vitsi odotan sitä jaksoa, missä Martina on. Pääsee taas näy
      Kotimaiset julkkisjuorut
      191
      751
    9. En olisi uskonut et

      Suhun tutustuminen toisi elämään näin synkän varjon. Surullista kun luulee löytävänsä rakkautta ja saa vain pahaa.
      Ikävä
      66
      739
    10. miehelle naiselta

      Monen naisen kanssa olet lempinyt, mutta mua et saanutkaan 😉
      Ikävä
      76
      731
    Aihe