Fedac- Kanarialaisten juhla El Tablerossa, jalkapallo DE-PORT

ex-mix-max

Tänään kuultiin, että vieressä, El Tableron kirkon aukiolla tapahtuu jotain. Ja näimme, että sinne kerääntyy ihmisiä n. klo 20. Sain miehen ulos, vaikka hän aikoi mukavasti kotona katsoa jalkapalloa De-portugal. Siinä torilla oli kojuja, joissa oli kaikkea Kanarian tuotantoa, myös joitakin syömisiä, mutta ei mitään alkoholia.
Niin suunnattiin Athenaan kirkon takana, joka on ollut joskus kreikkalainen baari, nyt espanjalaisten käsissä (canarion). Siellä oli tv, joten mies rauhoittui ja katsottiin ottelu. Molemmat pelasivat erittäin hyvin, Saksa sai yhden maalin. Minä kyselin kaikkea mahdollista pelistä, ymmärtääkseni enemmän. Syötiin ja kipattiin olutta, lasku 26 € (6 pulloa olutta Tropical, 1 salmon-sandwich, 2 friteerattua possua , tulitikkuranskikset, tomaattia, 1 konjakki. Laskun saatuamme sain hyvän liköörin ja mies konjakin. Edullista, vai?

0

79

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Stefu LOISTAVAA!

        Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta
        Kotimaiset julkkisjuorut
        134
        1998
      2. Msisa on eronnut

        Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.
        Kotimaiset julkkisjuorut
        29
        1037
      3. Missä sinuun mies voisi

        näin pääsiäisenä vahingossa törmätä? Ei ilmeisesti missään?
        Ikävä
        69
        877
      4. Venäläisiä keksintöjä?

        Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?
        Maailman menoa
        261
        763
      5. Tiedän että on aika luovuttaa

        En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r
        Ikävä
        65
        751
      6. Raviskalla tappo?

        Huhuja liikkuu et raviskalla ois joku laitettu kylymäksi?
        Oulainen
        13
        725
      7. Katumuksesta

        Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t
        Sinkut
        132
        686
      8. Sun mies on mun

        Sinun mies on yksin minun ja sinä et voi sille mitään.
        Ikävä
        83
        685
      9. Et arvaa nainen, miten ikävä mulla on sinua.

        Sinua ei voi unohtaa. Pusu sulle musulle!
        Ikävä
        26
        669
      10. Sisällissota kiihtyy Ruotsissa

        KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.
        Maailman menoa
        210
        668
      Aihe