Mitä mieltä väki on uudesta SA:n albumista? Omasta mielestäni mestariteos. Parhaat kappaleet mielestäni: Only the broken hearts, Cinderblox, Wildfire II ja III.
Stones Grow Her Name
5
1344
Vastaukset
- Salander*
Se on loistava! En ole innostunut Sonata Arcticasta aiemmin, mutta tässä levyssä on jotain uutta Sonaattia löytynyt. Aikoinaan erosin Apulannan Kiila-levyn tahtiin, tässä olis paljon rakentavampia viboja ;D
Cinderblox on tosiaan aivan ihana, niin se I Have a Right oli myös kun se alkoi soimaan radiossa. Shitload of Money ei ollenkaan hassumpi, mutta syömmeni vei Don't Be Mean.
Pitääkö mun nyt kuunnella vanhempaa tuotantoa?- Lapland,madness
ecliptica, silence ja reckoning night kannattaa ehdottomasti. Winterheart's guild oli mun mielestä vähän huono ja the days of grays ja unia liian progressiivisia. Kuuntele mieluiten ne kaks ekaa, että tiedät millasta oli ennen.
- Lapland,madness
oikeastaan nykyään mun mielestä TDOG ja Unia on loistavia. Kannattaa kuunnella kaikkea sonataa :D
- Nightwish-fani
Miusta The days of grays on yksi kaikkien aikojen parhaita levyjä ja uusin vain hyvä levy, sorry mutta rehelllinen mielipiteeni.
- Wolf of Arctica
Sonatan vahvuus on ollut muuntautumiskyky ja joka levy on ollut melkolailla erilainen. Ecliptica ja Winterheart's Guild on melko samanlaisia tosin. Stones Grow Her Name on itseasiassa uusi aluevaltaus Sonatalta hard rock vaikutteineen. Jollain tapaa levy on yksi Sonatan raskaimpia ainakin soundien puolesta ja meikä diggas paljon tosta munakkaasta kitarasoundista! Sonata kuuluu mulla TOP 5 bändeihin sellaisessa seurassa, kuin Nightwish, Sabaton, Epica mm.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 272481
Arki on paljon tylsempää
kun en voi enää ihaillen seurata työntekoasi. Hyvä puoli on se että saan nukuttua ja syötyä, ei ollut kivaa olla jatkuva302035En halua miestä joka
Havisee kuin haavan lehti kakat housussa eikä uskalla ottaa ohjia ja lähestyä naista. Niin kuin miehen kuuluu tehdä, oll2812030Yllättyisit miten iso, paksu ja esteettisesti kaunis minulla on!
Haluaisin tehdä sillä vaikutuksen sinuun ihana nainen. ❤️❤️🧡💛💚141839Keskisarja todettiin rasistiksi
Yhdenvertaisuusvaltuutetun mukaan Keskisarjan lausunnot Ylen A-Studiossa viime viikolla täyttävät rasismin määritelmän4681787- 1611675
Mikä tarve Kontulalla on paljastaa seksityötaustansa
Anna Kontula on koettu totiseksi kansanedustajaksi. Joka tosin on puolustanut aina seksityöläisiä. Mutta nyt Kontula ava3701303Sen pienen ohimenevän hetken tänään sain ihailla sua
ehkä taas joskus. Taitaa aina vuosi mennä, kun eteen ilmaannut. Mieheltä naiselle.91182Olitkohan koskaan
yhtä optimistinen kuin minä siitä, että jonain päivänä olisimme vielä yhdessä? Vai uskoinkohan minä yksinäni siihen, jos861139Ensitreffit alttarilla: Heti outo ratkaisu uusilta asiantuntijoilta: "On tehty reippaitakin..."
Ensitreffit alttarilla uudistui ja mukana on kaksi uutta asiantuntijaa: Joonas Pesonen ja Iida Mäkikallio. Kari Kanala j151044