Olipa järjettömän surkea Pampas

Surkein vuosiin. Aivan tolkuttoman huonosti organisoitu ja ainoa mikä oli onnistunut oli mainonta ja Pampaksen tiedotus, muuten täysin märkäkorvain suunnittelemaa.
271380
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 27

Vanhimmat

MENEKIRKKOON

Äänestä

aika turhaan saimme lapset hoitoon ja maksettiin itsemme kipeiksi törkeän kalliilla lipuilla tapahtuma oli kopio edellis vuosilta ja mitään uutta ei ollut Sun pampas on kuollut tapahtuma ellei se löydä asiansa osaavaa projekti päällikköä ja kokemuksen omaavaa päällikköä :(

Äänestä
  • Ei sisällöllä ole mitään merkitystä. Pääasia, että homma tuottaa omistajilleen rahaa !

    Äänestä

samaa mieltä koko touhu lapsia varten ja aikuisia oli pelkän rahastuksen makua ja uusia ideoita ei ollut lainkaan oli viimeinen perheeni pampas surkeaa vuosiin surkeaa

Äänestä

ei sielä ollu kettää täys munaus koko "tapahtuma"

Äänestä

Ompas huojennus kuulla asiasta. Meinasin lähteä mutta oudot bändikiinnityksen saivat autoni keulan suuntaamaan Kalajoelle. Sielläpäs riitti menoa ja meininkiä ja tapahtuma järjestäjät ovat kokeneita ja kekseliäitä toisin kuin Sunpampun tiimi, onnea XGames.

Voisiko joku Pampaksen paikalla olijoista kertoa mitä telttojen sisällä oli ja yleisestä tunnelmasta hiukan kihertäisi tieto ;-)

Äänestä

tänne kirjoittaavain ne jotka ei päässeetmukaan,kateutta

Äänestä

Hyvät bileet oli!

Äänestä
  • Bailut alko leskessä ,muuten ihan dööd häppeninki

    Äänestä

Hyvät menot, ja lopuksi liukkaat.

Äänestä

taso laskenut kun nykyään puikkoihin lasetetaan kaiken maailman turhanpäiväiset teinit joilla ei mittää kokemusta tällasesta .ai nii olisko tässäki tapauksessa ne kuuluisat suhteet

Äänestä
  • paskaa

    Äänestä

Keisi takaisin junailemaan kunnon vanhan ajan Sun Pampas !

Äänestä

Ei ketään näkynyt aikuisille suunnatussa karaoke ilta tai päivätapahtumissa ja palvelu tiskejä oli ihan liikaa kävijämäärään nähden nyt päällikkö vaihtoon entiseen ja asiantuntemusta mukkaan

Äänestä

Voisiko joku valaista, että miksi ihmeessä sunnuntain piknikkonsertti oli piilotettu Käenpesän taakse aivan kiinni ruman hotellin takaseiniin? Eikö tuollaisen konsertin paikka olisi jossain keskeisellä paikalla mihin ihmiset ja satunnaiset ohikulkijat ehkäpä löytävätkin? Piknikkonsertissa olisi voinut olla myös joku yksi tunnettu esiintyjä ja nämä paikalliset esiintyjät olisivat voineet toimia lämppäreinä. Nykyinen malli ei vedä yleisöä.
Menkääpä vaikka Kalajoelle ottamaan mallia paikallisesta Kajari-tapahtumasta. Siellä konsertti on keskellä keskustaa linja-autoseman vieressä ja esiintymässä on ollut paikallisten lisäksi mm. Mariska ja pahat sudet. Tapahtuma oli myös ilmainen ja väkeä riittää.
Sun Pampas on todellakin siinä pisteessä, että on aika muuttaa suuntaa tai lopettaa koko pelleily. Kaikki oheishömpötys sählyturnauksineen pois ja tapahtuman keskittäminen yhteen iltaan, jolloin keskeisellä paikalla ilmaiskonsertti, jossa tunnettu esiintyjä. Ylivieskan jäähalli on niin karmea paikka, että siellä on turha järjestää mitään ylihinnoiteltua tapahtumaa. Jos koitetaan saada väki liikkeelle niin silloin on mentävä sinne, missä ihmisiä on. Tapahtumien piilottaminen rupuisiin jäähalleihin ja rähjäisten hotellien takapihoille on käsittämätön munaus.
Mitä ihmeen puusilmiä järjestelytoimikunnassa oikein häärää? Tapahtuma menee vuosi vuodelta alaspäin,projektin vetäjä vaihtuu jatkuvasti ja kokemattomuus tapahtumien järjestämisestä paistaa kilometrien päähän.
Tätäkö on Ylivieskan osaamisen taso kaupunkifestarin järjestämisessä? Väki ei liiku eikä ketään kiinnosta. Surullista.

Äänestä

Olisi aika saada projektivetäjät vastuuseen tästä.
Naamaa kiilotellaan haastattelusta toiseen mutta sitten kun homma on reisillä ei kukaan ota vastuuta.Se hymy ei pelasta tässä tapauksessa.
Nyt adressi paremman kaupunkitapahtuman puolesta ja äkkiä.Eikö ketään kokenutta saada tekemään tapahtumasta edes Kajarin veroista? !

Äänestä

Jaa, ihan oli väkeä ja tunnelmaa jäähallissakin. Harvoin kukaan on valittanut liian monesta myyntitiskistä. Nopea palvelu on mielestäni ok. Karaoketeltassa ehkä ylesöä vähän, mutta laulajille oli kuitenkin tunnin jono, joten suosittu paikka oli sekin. Liput oli 15 ekee, eli ihan normi hinta normaaliin tanssipaikkaankin. Jäähalli ei ole mielestäni missään piilossa, tai ehdottaahan voi parempaakin, ja jos halutaan väki liikkeelle sinne missä väkeä on, niin silloinhan Ylivieska on aivan väärä paikka Pampasille. Ehdottaisinkin uudeksi paikaksi Helsingin KAIVOPUISTOA. Siellä on mahdollista järjestää Ilmaiskonsertti persaukisille ja bändiksi se Mariska. Niin ja kertokaapa missä Ylivieskassa olisi kaunis hotelli, puisto keskustassa ja yksi kaljamyyntitiski, jossa ei olisi jonoa? Vali, vali, ja vali.

Äänestä
  • Täyttä puppua. Osataan niitä onnistuneita tapahtumia järjestää pienemmilläkin paikkakunnilla niin miksi ei Ylivieskassa? Ei tarvitse olla mikään Helsinki, että väki lähtee liikkeelle, kun on vaan hyvä esiintyjä eikä lava missään hemmetin jeerassa.

    Äänestä

aika paljon kirvoittanut keskustelua, joten minäpä myös kerron mielipiteeni siitä että tämä oli huonoin pampas tapahtuma koko historian ja ikää minulla kuitenkin huomattavasti enemmän kuin monella teistä.

Äänestä

Tämähän kyseinen SUN PAMPAS oli aikoinaan RAVINTOLA VIESKAN takapihalla Kalajoen rannassa,eli taaksepäin menoa näyttää olevan tuo Ylivieskan kulttuurielämä.

Äänestä
  • Jussihan puhuu paskaa, osa tapahtumasta oli vieskan takapihalla.

    Äänestä

Pampas on pampas! Odota härkäjuhlia. Siinä on saattanut pysyä ammattitaitoinen taustajoukko. Tämä on vain mahdollisuu täyttää nihkeää cv:tä luulisin.
Härkäjuhulat jea!!!

Äänestä
  • Härkäjuhlia saa odottaa. Ne geimit on telakalla.

    Äänestä

  • Bullpartyparty kirjoitti:

    Härkäjuhlia saa odottaa. Ne geimit on telakalla.

    Huonoksinon mennyt pampas. Ei se toimi omalla painollaan näin pienellä paikkakunnalla. Lopettakaa tai osaavat vetäjät kehiin. Perkele

    Äänestä

Joo nyt on jussiltaki lääkkeet tainnu jäädä kaapin puolelle.
Alkuperäiset Sun Pampas pippalot on pidetty jäähallilla.
Ymmärtäähän tämän jussi on edelleen avohoitopotilas.

Äänestä

Onneksi taksihomma ei maailmasta lopu.

Äänestä
  • Sain onneksi p"llua yöllä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Voe taivas sentää kirjoitti:

Surkein vuosiin. Aivan tolkuttoman huonosti organisoitu ja ainoa mikä oli onnistunut oli mainonta ja Pampaksen tiedotus, muuten täysin märkäkorvain suunnittelemaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu