nii haluun tietää et oonko hyvä vai huono teijä mielestä? eli nii oon 15v poika ja mul on ruskeet hiukset ja ruskeet silmät ja käytän yleensä chinoi tai farkkui ja sitte t-paita ja huppari tai joku kauluspaita tai neule. & harrastan salibandyy nyt jo 4vuosi menossa & pituus on noin 170cm ja painan jtn 75kg tai vähä enemmän. mitä mieltä ootte ? :)
tytöt oonko sopiva?
18
105
Vastaukset
- girl
painoo vois olla vähemmän..
- NotMyTaste
Oot kyl aika painava sori mut en kyl vilkasis kahta kertaa jos näkisin sut...
- Lapland,madness
VITTU! :-( toi alottaja on ku kopio musta.
- poeka-9666
No entäpä sit tämmöne 16-v 175cm ja 60kg?
Ei en ole aloittaja, mut kiinnostuksesta vaa että oonks mäki liian painava :3- girl
poeka-9666
sulla voisi olla muutama kilo lisääkin, oot aika laiha
- 2+14
ruskeet silmät on kivat :3 mut muuten yhdyn ensimmäiseen vastaajaan . . . Ellei sulla sit oo toosi paljon lihasta :D
- . .
ja sinä " ei aloittaja :D " et ainakaan mun mielestä oo liian painava . . Riippuu kyl ruumiinrakenteestakin
- tyttttö-96
vaikutat just hyvält ja ruskeet silmät on aivan ihanii, mut oon näitte muitte tyttöjen kans täs samaa mielt, et painoo on ehk vähä liikaa, ellei sul sit oo vaa paljo lihast :)
- Johouuu
Entäpä 16v jätkä 183cm 75kg, vihreät silimät, vaaleanruskea aika lyhyt tukka?
- girl
jos ootte epävarmoja painosta niin googlettakaa painoindeksi laskuri :--) minusta hyvä painoindeksi on 20
- Lol
girl kirjoitti:
jos ootte epävarmoja painosta niin googlettakaa painoindeksi laskuri :--) minusta hyvä painoindeksi on 20
20 on alipainosille xD
- girl
Lol kirjoitti:
20 on alipainosille xD
alle 18 on normaalia alempi paino, yli 25 on normaalia ylempi paino. painoindeksi laskurii voi käyttää alle 20v jos ei kasva enää
- girli
Huom! BMI on tarkotettu yli 20-vuotiaille.
- Säälittävä
Tytöt ootte kyllä tyhmiä... Jos urheilee paljon ja painaa esim just sen alle 100kg vähemmän ku on senttejä, murrosikäsellä pojalla se ei oo todellakaan paha! Lihas painaa enemmän ku läski ja täs iäs kasvaa paljon myös paino. Itelläniki kasvo yhes vaihees 2cm ja 5kg painoo kuukaudessa... Älkää tuomitko lukujen avulla ku ette oo nähny koko henkilöö!
T: 1996 poika 186cm 73kg- hsfhutrv
siis mä oon ainaki ihan samaa mieltä ja mun mielest painat just sopivasti. kyl mul ainaki kelpais tollanen :)
- hsfhutrv
siis mä oon ainaki ihan samaa mieltä ja mun mielest painat just sopivasti. kyl mul ainaki kelpais tollanen :)
- hsfhutrv
siis mä oon ainaki ihan samaa mieltä ja mun mielest painat just sopivasti. kyl mul ainaki kelpais tollanen :)
- girl
totta tuo. vaikeaa sanoa kun ei ole nähnyt mutta täytyy aika paljon olla lihasta jos painaa saman verran kuin aloittaja.. mitä epäilen koska ei käy salilla mutta riippuu kuin monta x viikossa pelaa säbää. ota myös huomioon pituus, sitä ei ole kovin paljon.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni1096756Kuka on UMK-suosikkisi? UMK26 paljastuksia lauantai 28.2.
UMK26 tänä lauantaina! UMK26 tulee suorana Tampereelta ja nyt selviää, kuka pääsee edustamaan Suomea Euroviisuihin. M884401L/over ja Jani Volanen! Minkä arvosanan 4-10 annat roolityöstä?
Psykologinen trilleri L/over - ikuisesti minun on koukuttanut tv-katsojat ruudun ääreen. Kun Roosa (Krista Kosonen) tapa453709TTK:n jättänyt Vappu Pimiä rehellisenä MasterChef-kuvauksista: "Höh..."
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Viime vuonna Tanssii Tähtien Kanssa jäi taakse, ja nyt vuorossa on uusi a133110Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu6281718- 661128
Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja551103- 91089
Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?1991084Osaako kukaan sanoa?
Mikä on syy siihen, että apulaisidiootti yrittää kaikin keinoin haitata kaikkea yrittämistä Ähtärissä? Nyttkin pilkkaa j481060