Saaristo Open veti kuulemma sateesta huolimatta hyvin yleisöä. Perjantaina lippuja myytiin puheiden mukaan noin 7500 kappaletta, lauantaina paikalla oli jonkun arvion mukaan kymmenisen tuhatta kuulijaa ja sunnuntainen Robinin tähdittämä junnutilaisuus on Kaarinan epävirallisen puskatietotoimiston mukaan kerännyt reilusti yli 11.000 ihailijan ryntäyksen.
Hienoa
Hienoa
Vastaukset 8
Vanhimmat
Hyvä tapahtuma, itse olin siellä lauantaina.
Kiitti Robin,pelastit häppeninkin.
Muuten meni alta lipan,vaihdamme parempiin tunnelmiin.
Junior tapahtuman järjestelyt pahemmat kuin surkeat.
puskatietotoimisto on sekaisin ku seinä kello ! millä mahdollisuudella näin paljon 29000 , parinolla pois !
Kaarina täynnä narsistisia ja rasistisia keski-ikäisiä lapsettomia pariskuntia tai yksineläjiä, joiden mielestä lapset eivät saa kuulua tai näkyä.
Nämä elävät valittaakseen. Kaarinaan pitää nopeasti saada lisää lapsia, isoja kymmenlapsisia maahanmuuttajaperheitä rikastamaan kulttuuria.
Miksi VVO Koristossa ei ole ainuttakaan isoa maahanmuuttajaperhettä, onko VVO rasistinen asuntoyhtiö?
Kaarinassa on melko keskimäärin kaikenlaisia asukkaita: Miehiä, naisia, mustia, valkoisia, lapsia, vanhuksia. En oikein ymmärrä sanomaasi, taidat olla jo Turussa.
Hoidamme asiamme itse ja ongelmia riittää jo muutenkin tarpeeksi.
Lipun ostaneita ei kylläkään ollut kuin todennäköisesti vajaa 26.000 kpl, eli euromääräinen myynti jäi kuitenkin varmaankin alle miljoonan euron.
Alueen infrastruktuurin rakennuskulut kuten teltta-, esiintymislava, ym. muut kulut olivat luultavasti parisensataa tuhatta ja keikkapalkkiot ehkä saman verran.
Joten lipputuloista ei voittoa jäänyt puoltakaan miljoonaa, ehkäpä vain jokunen sata tuhataa euroa. Onneksi alkoholimyynti oli joutuisaa, se luultavimmin sentään jätti tuottoa järjestäjillekin sentään parisen sataa tuhatta enemmän.
Eli turha on kadehtia, ei alle miljoonan euron tuotto ole suurikaan riskeihin verraten. Mahdollista olisi ollut, että tuotto olisi jäänyt vain pariin sataan tuhanteen euroon, joka olisi ollut mitätön työmäärään nähden.
Tekikö ne ihan tosiaan noin paljon rahaa, hitto