Saaristo-Openissa noin 29000 katsojaa

Hyväettäjokuosaa

Saaristo Open veti kuulemma sateesta huolimatta hyvin yleisöä. Perjantaina lippuja myytiin puheiden mukaan noin 7500 kappaletta, lauantaina paikalla oli jonkun arvion mukaan kymmenisen tuhatta kuulijaa ja sunnuntainen Robinin tähdittämä junnutilaisuus on Kaarinan epävirallisen puskatietotoimiston mukaan kerännyt reilusti yli 11.000 ihailijan ryntäyksen.
Hienoa

8

234

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kivaa oli

      Hyvä tapahtuma, itse olin siellä lauantaina.

    • ei kiitti enempää

      Kiitti Robin,pelastit häppeninkin.
      Muuten meni alta lipan,vaihdamme parempiin tunnelmiin.

    • Eka ja vika kerta

      Junior tapahtuman järjestelyt pahemmat kuin surkeat.

    • omamatkankulkija

      puskatietotoimisto on sekaisin ku seinä kello ! millä mahdollisuudella näin paljon 29000 , parinolla pois !

    • Liitetään Turkuun

      Kaarina täynnä narsistisia ja rasistisia keski-ikäisiä lapsettomia pariskuntia tai yksineläjiä, joiden mielestä lapset eivät saa kuulua tai näkyä.

      Nämä elävät valittaakseen. Kaarinaan pitää nopeasti saada lisää lapsia, isoja kymmenlapsisia maahanmuuttajaperheitä rikastamaan kulttuuria.

      Miksi VVO Koristossa ei ole ainuttakaan isoa maahanmuuttajaperhettä, onko VVO rasistinen asuntoyhtiö?

      • Syntynyt Kaarinassa

        Kaarinassa on melko keskimäärin kaikenlaisia asukkaita: Miehiä, naisia, mustia, valkoisia, lapsia, vanhuksia. En oikein ymmärrä sanomaasi, taidat olla jo Turussa.
        Hoidamme asiamme itse ja ongelmia riittää jo muutenkin tarpeeksi.


    • ravintoloitsireino

      Lipun ostaneita ei kylläkään ollut kuin todennäköisesti vajaa 26.000 kpl, eli euromääräinen myynti jäi kuitenkin varmaankin alle miljoonan euron.

      Alueen infrastruktuurin rakennuskulut kuten teltta-, esiintymislava, ym. muut kulut olivat luultavasti parisensataa tuhatta ja keikkapalkkiot ehkä saman verran.

      Joten lipputuloista ei voittoa jäänyt puoltakaan miljoonaa, ehkäpä vain jokunen sata tuhataa euroa. Onneksi alkoholimyynti oli joutuisaa, se luultavimmin sentään jätti tuottoa järjestäjillekin sentään parisen sataa tuhatta enemmän.

      Eli turha on kadehtia, ei alle miljoonan euron tuotto ole suurikaan riskeihin verraten. Mahdollista olisi ollut, että tuotto olisi jäänyt vain pariin sataan tuhanteen euroon, joka olisi ollut mitätön työmäärään nähden.

    • kadekadekaDE

      Tekikö ne ihan tosiaan noin paljon rahaa, hitto

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas
      Kaste
      162
      1117
    2. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      366
      1087
    3. Ehkä vähän

      Rakastunut sinuun
      Ikävä
      50
      1060
    4. Sijaiskasteet kuolleitten puolesta

      Paavali teki Korintossa sijaiskasteita kuolletten puolesta eli ns. Mormoninkasteita. 1. Kor. 15:29 Mitä muutoin ne, j
      Kaste
      373
      1009
    5. Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta
      Kaste
      153
      922
    6. Upotuskaste on raamatullisin kaste

      Jokainen raamattua lukenut tietää sen. Päivänselvä asia. Vauvalle annettu kaste ei löydy raamatusta.
      Kaste
      717
      857
    7. Et taida paljoa

      treffeillä käydä? 😆 mieheltä Naiselle
      Ikävä
      89
      837
    8. Martina ja jalkapalloilija2

      Seiska: Martina iski nuoren jalkapalloilijan vuosia sitten. Könysikö milf teinin kanssa?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      182
      800
    9. Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion

      Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu
      Ikävä
      105
      719
    10. Oikea kaste on syntisten kaste

      Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka
      Kaste
      51
      703
    Aihe