Lounas Lounatuulessa

suuri pettymys

Poikkesimme ohikulkumatkalla Ylivieskassa lounaalla Lounatuulessa, Paikkaa oli suositeltu meille,mutta ruokailikokemus oli pettymys. Nämä ovat luonnollisesti makuasioita, mutta nyt ruoka oli kylmää ja mielestämme muutenkin huonoa. Ruokailun kruunas jälkiruokakahvi, mikä sekin oli kylmää. Päätimme seuraavalla kerralla ohittaa ko. paikan.

7

978

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • meneekö huonosti ?

      Sekin kertoo jotakin paikasta kun omatekoiset kyltit ovat roikkuneet miten sattuu jo pitempään Savontiellä muihin opasteisiin sidottuina.

    • olihan siinä

      No sattuuhan sitä ..kerran tilasin huoneen ja maksoin etukäteen,mutta kun menimme tarkoituksena yöpyä niin sillä tuli vastaan nainen aamutakissa ja sanoi että tää on meidän huone.Sekaannus kun ei oltu katsottu oikein varauskirjaa.

      Saimme siitä hyvästä sviitin ja kuinkas ollakkaan..aamupala tuotiin illalla oven taakse ja kahvi oli ihan kylmää aamulla.
      Ei naurattanut yhtään kun siirsimme sänkyä kauemmaksi ..alta paljastui miesten kalsarit ja kauhee kasa villakoiria.
      Ei oltu ees siivottu edellisen jäljiltä.
      Ei enään tähän majoituskohteeseen yöksi.

    • Lutikkapaari se on

      Hyi hyi entäs ne muuharaiset jotka vilistää tarjottavien ruokien seassa tiiä vaikka olisi jo lutikoita ?

    • venttivilleVV

      jouluruoka on hyvää luonatuulessa. Firman piikkiin.

    • Perserkin herkuhetki

      Niin valmiiksi piereskelty ruoka on kevyttä.

    • outo juttu...

      Olen käynyt muutaman kerran syömässä ko. paikassa ja aina ollut hyvä ruoka. En ole tänä vuona käynyt, niin en tiedä tämän hetken tilannetta. Mikä sielä on tasoa laskenut...?

    • kokki3nenon1

      kastikkeet jauheesta jne ihan kuraa evästä jos jotain tietää ruoan valmistuksesta mutta kyllä kai se näille juntteille maistuu vaikka lämmin paska

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Alle 15 oli

      Arvasi että lapsi asialla hallin palossa. Surullista. Mutta jos osaa/kykenee käyttää tulentekovehkeitä niin pitää osata
      Vimpeli
      89
      2648
    2. Heh, persut = vassarit = 10,0 %

      Minja tuli nyt jo Riikan rinnalle, sitten alkaa tekemään kaulaa. Molemmilta kympin arvoinen suoritus! https://www.hs.f
      Maailman menoa
      204
      1682
    3. Onko kaivattusi yllättänyt sinut?

      Piditkö häntä toisenlaisena ihmisenä?
      Ikävä
      116
      1610
    4. Paula Koivuniemi täyttää tänään 78 vuotta! Sydämelliset onnittelut!

      Paula Koivuniemi, tuo suomalaisen iskelmän ikoninen artisti, täyttää tänään 78 vuotta. Muutaman vuoden estradeilta pois
      Suomalaiset julkkikset
      41
      1471
    5. Olen miettinyt pitkään miksi hän ei uskalla

      Hän kyllä yrittää tiedän sen ja olen yrittänyt olla helposti lähestyttävä ystävällinen lempeä jne. mutta silti hän yhä v
      Ikävä
      64
      1232
    6. Juhannusterveiset kaivatulle

      Onko teillä yhteisiä juhannuksia vietettynä ja millaista juhannusta viettäisit kaivattusi kanssa juhannuksena 2025? 🌻
      Ikävä
      76
      1015
    7. Kaupunki osti Absin

      Nyt vaan yrittäjiä kaivataan
      Haapavesi
      56
      979
    8. Rakastan sinua

      Kohta sanon tämän livenä, älä pelästy.
      Ikävä
      67
      881
    9. Sä oot kyllä

      Aika erikoinen nainen
      Ikävä
      45
      877
    10. Millaistakohan

      Sun kanssa suhde olisi?
      Ikävä
      61
      835
    Aihe