Sopot ja lähialue

Puolapuu

Kertoisitteko millaisia kokemuksia Sopot, Gdansk ja Gdynia. Nähtävyykiä, paikkoja missä kannattaisi käydä, rantaelämä?
Entä kuinka lentokentältä pääsee Sopottiin?

1

621

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sikuikka

      Poltravel.fi sivuilta löydät parhaat vinkit, Gdanskin vanha kaupunki on täynnä historiallisia rakennuksia ja paikkoja jossa kannattaa käydä, Sopotissa on puistomaista ja vehreää, kiva pieni keskusta ja komeat biitsit , jossa myös kesäisin bailataan pitkin öitä.
      Tosin majoitushinnatkin on aika taivaissa heinä-elokuussa joten ehkä kannattaa majoittua Gdanskin puolella ja viettää päivät rannalla Sopotissa ( sähköjunalla pääsee 15 minuutissa )
      Lentokentältä pääsee bussilla Gdanskin rautatieasemalle , josta
      vaikka sähköjunalla Sopotiin ( noin 10 minuuttia ehkä )

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli

      Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei
      Kauhava
      182
      6604
    2. Ootko rakastunut?

      Kerro pois nyt
      Ikävä
      148
      1824
    3. Onhan sulla nainen parempi mieli

      Nyt? Ainakin toivon niin.
      Ikävä
      113
      1598
    4. Ujosteletko tosissaan vai mitä oikeen

      Himmailet???? Mitä pelkäät?????
      Ikävä
      51
      1320
    5. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      47
      1029
    6. Möykkähulluus vaati kuolonuhrin

      Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢
      Kauhava
      41
      985
    7. Älä mies pidä mua pettäjänä

      En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu
      Ikävä
      98
      952
    8. Reeniähororeeniä

      Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?
      Kouvola
      5
      879
    9. Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.

      Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan
      Maailman menoa
      248
      871
    10. Kävit nainen näemmä mun

      Facessa katsomassa....
      Ikävä
      41
      839
    Aihe