TUNTIJASI

tunneihminen.,

iltaa Tuntijasi! Olet minulle katsonut joskus ja ne kävi toteen.Aivan mahtava tunne kun niitä asioita tuli mitä sanoit. Tuollaista ei voi kun näkijä nähdä koska erikoisia asioita mitä näit minulle. Kiitos. Katsoisitko nyt tätä kesääni mitä tapahtuu vai tapahtuuko mitään?
Ihan olen tumma kesikiikänen nainen.
Näetkö mitään eksästäni miten meidän käy täälä Suomessa kun hän lähtee pois?

3

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hei

      en voi muistaa mitä olemme ennen jutelleet, mutta kiva kuulla että olet ollut tyytyväinen.
      noh, sinä olet tätä nykyä tasapainossa. sinulla on hyvät periaatteet ja asiasi näyttävät olevan kunnossa, arki pyörii.

      tuo entinen suhde eli aikansa, nyt on uuden elämän vuoro. sinä katsot kotia kohden pää kallellaan, sellaista tässä näen. jotenkin sinä mietit kotiasioita, tai sitten asuntoon liittyviä. toivot samalla jonkin loppumista, jonkin häiriötekijän.
      oli se sitten ihminen tai asia, se loppuu toki. ja sitten saat rauhan mieleesi.

      siis jotenkin kaikki vanhat loppuvat ja alkaa uusi aikakausi ja siihen liittyy myös toki mies. hyväryhtinen mies. hän voisi olla pikkutarkka luonteeltaan.
      sinä tarvitset kunnioitusta ja arvostamista, olet joutunut tekemään paljon päätöksiä aivan itseksesi. olisi sinun vuorosi saada kiitosta.

      ja jotakin hyvää viestiä tai postia onkin tulossa. ajoistahan minä en osaa koskaan kertoa, mutta mielestäni se ei ole vielä tapahtunut. minusta sinä oikein odotat sitä tietoa tai viestiä.
      ja johonkin syntyy vauva ja se tekee sinutkin iloiseksi.

      t. Keskiyö

    • tunneihminen.,

      Kiitos Keskiyö valtavasti! Niin vauva tulee siskon tytölle toinen. Ensimmäisen varamummi olen, ja kun omilla lapsilla ole vielä. Ihan kuukauden sisällä tulee maailmaan toivon, että ei tapahdu mitään kun vaikea raskaus niin nopeeta perään tuli.

      Oikeassa olet tuossakin olen yli kymmentä vuotta tehnyt ratkaisuja lasteni kanssa yksin. Nyt vielä yksi 3 vuotta kanssani.
      Niin ehkä odotan silti että eksäni lähtee pitkäksi aikaa. Pyörii siinä paljon. Ei huono ihminen huolehtii kyllä kaikesta materiaalista ja rahaakin saan välillä kun tilini ei aina oikeen riitä kahden elättämiseen euron tultua. Mutta ei hoida lasta ei ota mukaansa koskaan. Todella tuo minun elämä on varmaan muuttumassa, kun sitä miestäkää ei minulla ole ollut rinalla vuosikausiin kuin tuo eksä siinä käyny pyörähtämässä arkiasioitten kanssa.

      Kotia olen laittanut tosiaan nyt 4 viikkoa. Vanhat halvat yli 10vuotta vanhat kalut pois, ja entisen kotini kalusteet tilalle on kaunis koti nyt.

      Kotia mietin myinkö, ja muutan kaupunkii ei tarttis autoa, ja lapsella vielä lyhyt kouluun. Arkielämä luonnistuisi paremmin. En tiedä tuleeko asunnon vaihto vain yhtäkkiä. Niin olen tehnyt 5 kertaa kun erosin katsoin lapsilla aina hyvä olla. Mutta rahallinen asia se on ja onko varaa.

      Niin katsoit minulle viimesyksynä. Sanoit näet minut kesääl viettääs veten äärellä paljon ihmisiä musiikki kuuluu.

      Aivan uskomatonta että sekin tapahtu helmikuulla siskoni ilmoitti meillä mahollisuus saada mökki veden ääreltä kesäksi.
      Eli nyt olen käynyt sielä, ja todella sielä lähellä tanssipaikkakin ja musiikki kuuluu sieltä, ja se sielä välillä paljon ihmisiä, kuin mekin:-))) ja kesäteatteri myös. Eli elämäni on muuttunut paljon kuin sanoit. Kotona olemista yli kymmene vuotta oikeastaan ollu, ja tössä käyntiä, ja huolehtimista lapsista. Isompi jo maailmalla menestynyt hyvin. Pieni kuuluisuus nyt.

      Aika hassua tuo että jotain hyvää viestiä tulossa kun itsekkin mulla tunne jotain tulee ollut pitkän aikaa tällainen tunne.

    • Hei

      olipas piristävää lukea sinun pitkä viestisi, kiitos siitä!

      näen koko ajan sen viestin kun ajattelen sinua ja se tulee kotiisi.
      se voisi olla ihan virallinen kirjekuori.
      tästä tulee sinulle oikein hyvä mieli ja sielusi lepää, näet toivoa tulevaan maailmaan.

      t. Keskiyö

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Stefu LOISTAVAA!

      Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      2016
    2. Msisa on eronnut

      Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      29
      1065
    3. Missä sinuun mies voisi

      näin pääsiäisenä vahingossa törmätä? Ei ilmeisesti missään?
      Ikävä
      69
      880
    4. Venäläisiä keksintöjä?

      Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?
      Maailman menoa
      261
      768
    5. Tiedän että on aika luovuttaa

      En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r
      Ikävä
      65
      759
    6. Raviskalla tappo?

      Huhuja liikkuu et raviskalla ois joku laitettu kylymäksi?
      Oulainen
      14
      739
    7. Sun mies on mun

      Sinun mies on yksin minun ja sinä et voi sille mitään.
      Ikävä
      83
      689
    8. Katumuksesta

      Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t
      Sinkut
      132
      687
    9. Sisällissota kiihtyy Ruotsissa

      KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.
      Maailman menoa
      213
      676
    10. Et arvaa nainen, miten ikävä mulla on sinua.

      Sinua ei voi unohtaa. Pusu sulle musulle!
      Ikävä
      26
      672
    Aihe