Ei edes kaikkia maailman parhaita pelaajia mukana. Ja kuka turnauksen sitten ikinä voittaakin, niin Espanja voi yhä nauraa sille. Silti potkupallojonnet ihan onnessaan ja ylisanoja taas lentää.
Ja kaiken lisäksi Suomi ei edes pääse näihin b-luokan höntsyihin.
Potkupallon B-luokan kisat käynnissä
6
138
Vastaukset
- -
Taitaa olla jonkun lätkäfanin vuodatus.
Jääkiekkoa seurataan vain muutamassa maassa. Potkupalloa muutamassa sadassa maassa.
Noh, nämä ovat makuasioita, mistä kukin sattuu tykkäämään. Kunhan suhteellisuudentaju edes jotenkin säilyy.- näin se menee1
Ja jos luonnonjäätä olisi useammassa maassa olisi potkis enää köyhien jonnejen laji. Eikä tätä tylsyyttä enää seuraisi kuin muutama hassu ihminen.
- -
näin se menee1 kirjoitti:
Ja jos luonnonjäätä olisi useammassa maassa olisi potkis enää köyhien jonnejen laji. Eikä tätä tylsyyttä enää seuraisi kuin muutama hassu ihminen.
Kaikkein paras ratkaisu näille kaiken maailman kitisijöille olisi mennä itse liikkumaan.
Potkupallo on suurta teatteria, jossa kävellään noin 90 minuuttia pallon perässä.
Lätkä on ihme polvihousutyyppien laji, jossa ne aina välillä pääsevät halailemaan toisiaan ja puhuvat jostain pojasta. Ei sovi heteroille.
Menkää itse urheilemaan. Ei välttämättä tarvitse kenttiä eikä halleja saatikka luonnonjäitä. - jääsulaa
näin se menee1 kirjoitti:
Ja jos luonnonjäätä olisi useammassa maassa olisi potkis enää köyhien jonnejen laji. Eikä tätä tylsyyttä enää seuraisi kuin muutama hassu ihminen.
Jääkiekkoa pelaavat yksinkertaiset miehet kaksinkertaisissa toppahousuissa.
Siksi ko.lajin seuraaminen ei edellytä juuri mitään.....
- slomotion
Potkupallossa menestyy jos osaa kaatua näyttävästi kasvot tuskanvirneessä.
Ainakin nämä etelän pojat sen osaa. Kiusallisen näköisiä hidastuksia.- -
Suomalaiset jääkiekkoilijat voisivat kesäisin pelata potkupalloa.
Jokainen muistaa viime vuoden keväältä, kuinka näyttävästi he osaavat kaatuilla, ainakin kun ovat kännissä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1393870Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri3442997Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt101906Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa91635Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja41099- 71944
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar38874- 44784
Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat23771- 65761