Että urkkijat jää kiinni. Nyt vaan odotellaan muistakin sh.piireistä ilmotuksia.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2012061115693395_uu.shtml
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2012061115693395_uu.shtml
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Arvaas kuinka paljon poliisit ja ulosottoviranomaiset ja muutamat muutkin tahot kattelee sunkin tietojas?
TÄH ? Onks neki palstalaisii ?
No, eikös se ole sitten oikeinkin hyvä että siitä jäädään kiinni jos niitä niin laajamittaisesti katsellaan kun sinä kerrot.
Teitkö avauksen yleisesti?
Avauksessa on linkki Iltalehden uutiseen ja maininta että odotellaan muistakin shpiireistä, joten mielestäni ainoastaan yleisellä tasolla, toki riippuu tietysti lukijan mielikuvituksen vilkkaudesta, mutta jos lukee vain sen mitä on kirjoitettu niin avaus on erittäin yleisellä tasolla.
Avauksessa on linkki iltalehden uutiseen. Iltalehden uutisessa ei kerrota että odotetaan tietoja muistakin sh piireistä?
Keskustelun avaajan viestissä lukee * Nyt vaan odotellaan muistakin sh.piireistä ilmotuksia.*
Joten odotan keskustelun avaajan vastaavan kysymykseeni.
Niin ja ihan yleisellä tasolla tuo kommenttikin on, siinähän on monikossa nuo shpiirit.
Odota toki vastausta, ulkopuolisen mielipiteen sait ihan kaupanpäälle.
Vanha Aatami taas viisastelee. Koeta pysyä asiassa
Toihan vastaa kaikkien puolesta, kuin tietäis kaikkien mielenliikkeet.Kaikkien asioihin ja kirjoituksiin puuttuva,ja ilkeä.
Ihan asiassahan minä pysyn, nimenomaan kommentoin avausta ja siinä olevaa asiaa, en kysele motiiveja avaajalta avaukseensa, luen vain mitä on kirjoitettu ja kommentoin vain sitä kirjoitettua.