Bodomjärven tarkka murhapaikka/ajo-ohjeet

jjoskaa

Heippa!

Ollaan tässä kavereiden kanssa lauantaina lähdössä Espooseen Bodomjärvelle katsomaan murhapaikkaa. Mutta eikö siellä ole peräti kolme niemeä? Olisi mukava tietää mikä niistä on se oikea. Olisi mukava siis saada ohjeet sinne ketkä ovat siellä käyneet. Netistä olen yrittänyt kaikenlaista etsiä mutta ei ole kovin hyvin löytynyt. Kiitos etukäteen. (:

3

21883

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 8

      Joo
      Ei siinä kohtaa ole kuin kaksi niemeä.
      Kun käännyt Kunnarlantieltä oikealle Oittaantielle niin ajat parkkipaikalle, et kuitenkaan leirintäalueelle. Menet siitä etuviistoon vasemmalle, niin tulet rantaan. Ensimmäinen niemi on melko kapea ja pitkä, se on kuitenkin väärä. Oikealle edelleen, niin on suurin piirtein saman kokoinen toinen niemi, -se on se oikea. Niemessä on kumpare ja isohkoja kiviä, mutta aivan nimen kärjessä, missä teltta oli, on tasainen, teltan kokoinen alue. Nimen oikealla puolella on hiekkaranta.

      • 8

        Sorry nuo muutamat kirjoitusvirheet. Kunnarlantielle tietysti kehä kolmoselta Bembölen kohdalta, tai vanhalta Turuntieltä, ei kuitenkaan Bembölen kahvimökin kohdalta, se tie päättyy umpikujaan.


    • EepiH

      Teltta ei ollut aivan niemen kärjessä vaan korkeammalla noin niemen puolivälissä surmamännyn ja vanhan koivun välissä, josta voi laskeutua helposti rantaan ottamaan vettä.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      233
      3961
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      122
      2291
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      1996
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      140
      1439
    5. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      127
      927
    6. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      77
      919
    7. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      37
      900
    8. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      330
      849
    9. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      8
      787
    10. J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti

      Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl
      Seinäjoki
      61
      746
    Aihe