Lukeeko kukaan Tarzan lehtiä?
http://www.kvaak.fi/keskustelu/index.php/topic,12688.0.html
Lukeeko kukaan Tarzan lehtiä?
10
1031
Vastaukset 10
- Bertha Kircher
Terve! Tarzania on luettu jo 70-luvun puolivälistä lähtien ja luetaan edelleen. Se on hyvä lehti...
- Pahkut Barkak
Aika myöhään vastaan, mutta minun suosikkilehteni on ja aina tulee olemaan Tarzan. Joskus 1980-luvun puolivälissä aloin käymään antikvariaateissa ja ostamaan Tarzaneita. Sain kerättyä lähes kaikki lehdet 1975-1980 väliltä, KOLMEA numeroa lukuunottamatta, 10/1976, 5/1977, 4/1978.
Koko 1980-luku tietty on myös ja numeroita sieltä täältä vuosilta 1967-1975.
Omistan myös runsaasti Tarzanin Poika/Korak-lehtiä joita aloin kerätä kun Tarzanit alkoivat "loppua" liikkeistä. Vuosikerrat 1975-1981 on melkein kokonaan, noin yksi numero puuttuu jokaisesta.
Sitten tulee tietty molempien erikoisnumerotita ja albumeita päälle.- juu kyllä
Juu tarzan on hyvä lehti, ja multa löytyis ylimääräisinä numerot 10/1976 ja 4/1978
- Pahkut Barkak
juu kyllä kirjoitti:
Juu tarzan on hyvä lehti, ja multa löytyis ylimääräisinä numerot 10/1976 ja 4/1978
Oiskomissä kunnossa? Ei tarvi olla missään "lukemattomassa" kunnossa, mielestäni mahdotonta vaatia semmosta vanhoilta sarjakuvilta, mutta kuitenkin niin että ois kannet tallella eikä sotkettu kynällä kuvia.
- juu kyllä
Pahkut Barkak kirjoitti:
Oiskomissä kunnossa? Ei tarvi olla missään "lukemattomassa" kunnossa, mielestäni mahdotonta vaatia semmosta vanhoilta sarjakuvilta, mutta kuitenkin niin että ois kannet tallella eikä sotkettu kynällä kuvia.
Ihan hyvässä kunnossa sisusta, kansissa vähän repeämää ja taitosta ,kun on kuiteskin vanhoja luettuja lehtiä, voin lähetellä sähköpostiin kuvia.
- Pahkut Barkak
juu kyllä kirjoitti:
Ihan hyvässä kunnossa sisusta, kansissa vähän repeämää ja taitosta ,kun on kuiteskin vanhoja luettuja lehtiä, voin lähetellä sähköpostiin kuvia.
Kiitos, [email protected]
- Anonyymi
Itse ostaisin 1978 numero kolmosen, jos jollain on .
- Elsa-Pekka
Muistan lukeneeni niitä 1990-luvulla. Yhdessä päädyttiin Pellucidar-nimiseen rinnakkaismaailmaan, jossa asui liskohumanoideja.
- höhhöö
Joskus pentuna lueskelin serkun mökillä. Tarzanit ei koskaan muhun kolahtanu, mun mielestä ne on aina olleet vähän "yksinkertaisia" tarinoita. Sen sijaan Burroughsin John Carter - Avaruuden Tarzan kolahti heti :)
- Tarzania
Jos jollakin on tarvetta Tarzan lehtiin, niin täältyä löytyy vuodesta 85 eteenpäin jonkin verran :-)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Onko vassarin lääkkeet(mt) jääneet taas ottamatta
Sen verran järjetöntä persuhuutoa taa näkyville. Tuo yksi häiriintynyt ei osaa kuin "huutaa" isoilla kirjaimilla, se on481511Olen nainen pahoillani, että tykkään sinusta niin paljon, että
Haluaisin panna sua. Tuntuu vaan siltä, että olet sen suhteen ihan haluton. Ei minulle riitä pelkkä ystävyyssuhde.64941Mieti oikeasti
Ollaan lähes tuntemattomia, mutta samalla on tämä erityinen vuosien tilanne takana, joka on ollut monella tapaa väärin.30677- 87647
- 46618
kene ajoi "kolarin"?
"Punkaharjulla Luston ja Tuppuranmäen välillä sattui tiistaina aamupäivällä liikenneonnettomuus. Poliisin mukaan Savonl14615Puukotus Kajaanissa
Kuka puukotti ja ketä? https://yle.fi/a/74-20247765 Vähemmän yllättäen päihteet mainittu24591Pahin tapa satuttaa toista
On jättää toinen vaille mitään vastausta. Erityisen kipeää se tekee sillon jos toinen ghostaa.56584- 8579
- 44531
- 61525
Jos kaivattusi on
Varattu niin miksi et antaisi asian olla hänen suhteen. Miksi ylipäätään vielä jatkat?47523Alkaa jotenkin nyt kuvio hahmottuu täällä
Sellainen vaikutelma tästä alkaa tulla, että täällä on joku pieni porukka, joka tuntee toisensa tai ainakin pelaa samaan70520Minulla on joskus ikävä sinua ja ajattelen sinua joskus.. edelleen
Olin joskus niin rakastunut sinuun. Olin onnellinen, että kohdattiin ja kun vain tiesin sinun olevan olemassa. Täytit aj14511- 37506
- 47480
Kylän tielle remonttia?
Mitäköhän kylän tielle ruvetaan tekemään ku laitettu tuommoset töpsät muutamien suojateitten kohille?13472Hyvä on sitten, jos et sitä s*ksiä halua kanssani.
Rakastetaan vaan toisiamme, voin käydä muualla tyydyttämässä fyysisenpuolen tarpeet. Puhumalla tämäkin olisi selvinnyt.132469Nainen, tässä olen kahden vaiheilla
Toinen pitäisi valita ja kummassakin on hyvät ja huonot puolensa. Toinen olisi sellainen pysyvä mutta työläs. Toinen taa45419Miten vuosien jälkeenkin tunteet voivat olla niin voimakkaat?
Että pelkkä ajatus sinusta täyttää silmät kyynelistä.26409