Mitä tästä opimme!!

hurrin ufomuseo

Kuten arvelin Ruotsalaisten X ryhmän ufolöydön julkaisu ylipäätään ja varsinkin netissä oli tyhmistä tyhmintä.
Olihan se selvää että suurvallat tulevat ja varastavat löydöksen. Arvelen että selvittämättä jää mitä itämeren pojalla oli.
Olisi todellakin kannattanut hankkia ensin varmaa todistetta ennen kuin kehuskelee, nythän on niin että tyhmät hurrit menetti miljoonia ellei satoja miljoonia selvää rahaa koska minkälainen uforomu tahansa on valtava museon kassamagneetti , puhumattakaan jos aluksen tekniikasta jotain selviäisi.
Mulle on jo pitkän aikaa ollut selviö että jos törmään uforomuun tai alienin ruumiinosiin niin pidän kyllä turpani visusti kiinni ja varmistan että saan kunnon ansiot, olettaisin että uforomu on varmasti painossaan paljon paljon kultaa arvokkaampi, siis en edellekään voi ymmärtää hurrien tyhmyyttä kertoa ennen aikojaan hieonosta löydöksestään, mitä nyt hyötyivät ei mitään saavat vain tyhmän maineen.

8

126

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hurrin ufomuseo

      Vois vielä jatkaa, hei löysin ei kenkään maalta valtavan kultakaivoksen, arvo satoja miljoonia. Vielä ei ole tehty valtausta mutta tässä teille kuitenkin löydön sijainti, tasan yhtä tyhmää oli ruottalaisten X ryhmän toimi.

      Tasan varmaa että hyvän ja mielenkiintoisen muukalaisaluslöydon paikan suurvallat selvittää vaikka kysiä repimällä, joten olkaa hiljaa.

      • Luonnonmuodostelma

        Mikään ei viittaa siihen, että meren pohjassa olisi alienien avaruusalus. Tuollainen kouhkaaminen on melkoisen turhaa.


      • hurrin ufomuseo
        Luonnonmuodostelma kirjoitti:

        Mikään ei viittaa siihen, että meren pohjassa olisi alienien avaruusalus. Tuollainen kouhkaaminen on melkoisen turhaa.

        Aivan!! kannattaa varmistaa että asettaa museoon näytille aidon alienien muukalaisaluksen ja varmistaa että sitä ei noin vain sieltä varasteta.

        Muukalaialukset on toki laitettava erittän varmaan säilöön, samoin kuin esim missä säilytetään kultatonnistoja, koska onhan aito alienalus painossaan satoja kertoja kultaa kallimpaa .


      • ufotutkija.
        Luonnonmuodostelma kirjoitti:

        Mikään ei viittaa siihen, että meren pohjassa olisi alienien avaruusalus. Tuollainen kouhkaaminen on melkoisen turhaa.

        Siellä on Yhdysvaltain salainen vedenalainen sotilastukikohta.


      • juuveiei

        sääki... mitä ton, niiku pitäis kertoa?


        botit... en meinaan enää ihmettele yhtään mitään. Täällä kaikki on mahdolista, toisaalta taas ei oo... voiko tähän huoneeseen lähettää vaikka megakirjepommin?


    • nuukalainen

      "Olihan se selvää että suurvallat tulevat ja varastavat löydöksen."
      On niillä pikkusen hidas sytytys kun, löydöstä uutisoitiin ensimmäisen kerran 30.1.2012. Luulisin navysealsien pääsevän vähän nopeemmin paikalle, kun eihän valtameri paatillakaan kestä puoltavuotta amerikasta matkustaa tänne.

    • joos

      1. uutinen tuli tästä jo vuosi sitten.

    • mitävittua...tä?

      Sun ois pitäny laittaa tommonen salaliittojuttu tosta tai jauhaa...kappalajako ja jopa yhdyssanata ookoo, mutta tilannetaju hukassa.


      Miten saat ufo-friiki sormes ympärille?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      87
      4028
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      24
      2891
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2310
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      34
      1311
    5. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      10
      899
    6. 131
      875
    7. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      844
    8. Masan touhut etenee

      Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa
      Äänekoski
      12
      811
    9. Naisten ja miesten tasoeroista

      Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris
      Ikävä
      124
      756
    10. You've been running and

      so has your mind, I'm thinking of you all the time... 💘
      Ikävä
      11
      750
    Aihe