Kävinpä Tokmannilla ja täytyypä sanoa, että aika sekamalska koko paikka.
Sisääntulo kaupassa on kyllä somistettu kauniisti, mutta siihenpä se sitten jää:
Ensinnäkin, pihamyymälä oli todella sekaisin...kesäkukat kuivia ja nuokahtaneita/kuolleita. Tyhjiä kukkarullakoita pitkin käytäviä.
Sisällä vaatteita pitkin lattioita, pukukoppi pursusi palauttamattomia vaatteita. Kodinkoneosastolla laatikoita keskellä käytävää, hyllyt sekaisin. Hinnat puuttuu useista tuotteista.
Yksi kassa käytössä ja 20 ihmisen jono.
Eipä saanut edes ystävällistä palvelua.
TOKMANNI
6
640
Vastaukset
- Mievaan
Jep, siellä on yksi kovin nyrpeä myyjätär!
- tok-man
No voihan witurallaa!!!!!! mites hinnat? Entäs mahtuks parkkeeraaman TAUNUKSEN?
On toi aivan kauheeta.Oliskos teidän haettava sinne hommiin,niin alkas hommat luistaa ja paikat olla kunnossa???- tok-woman
No, hinnat ovat aikalailla normi hintaisia, jos tuotteista nyt sattuu löytymään hinta.
Itseasiassa, parkkipaikka ei ole paras mahdollinen..ahdas kuin mikä.
Voisipa ollakin, että täytyisi hakea töihin sinne..HEI, KIITTI VINKEISTÄ!
- Yx-asiakas
Kovasti myyjät raataa, mutta heitä on vain liian vähän. Yksi asia vain ihmetyttää. Myyjät eivät osaa tervehtiä asiakkaita. Mielestäni se kuuluu asiakaspalvelun perussettiin, vaan ei Tokmannilla.
- asiakaspalvelija
Onko vika muka aina myyjissä? monesti olen nähnyt kuinka asiakkaat eivät osaa lukea tarjouslappuja oikein ja tulevat valittamaan myyjille kun jokin tuote ei tullutkaan alehintaisena.. asiakkaat myös sotkevat ja jättävät tavaroita pitkin myymälää eivätkä kehtaa viedä niitä takaisin paikoilleen vaan laskevat kädestään mihin sattuu.. ja kaiken tietävää ja asiantuntevaa palvelua ei myyjät pysty antamaankaan sillä tavarataloissa ei ole erikoistunutta koulutusta tiettyihin asioihin niin kuin erikoisliikkeissä.
asiakkaiden on myös turha tulla naama punaisena huutamaan nuorille kassoille, sillä olettaisin heidän olevan vain kesätyöntekijöitä eli eivät varmastikaan osaa/tiedä kaikkea. Voisivat ihmiset muistaa omat käytöstapansa ennen kun alkavat muita haukkua.
T: sivusta asiaa seurannut- 948432737290
Olen viestin aloittajan kanssa aikalailla samaa mieltä. Alkaa pikkuhiljaa näyttämään paikka entiseltä Tokmannilta.
Eikös myyjät kaupoissa ole juuri sitä varten, että PALVELLAAN asiakasta YSTÄVÄLLISESTI, jota Tokmannilta harvoin saa.
Luulisi, että heidän työnkuvaan kuuluu myös hyllyjen ja tavaroiden järjestäminen. Joka kaupassahan varmasti jätetään tavaroita pitkinpoikin ja sotketaan paikkoja, mutta ne myös siivotaan. Eihän kassalla olevien neitien tarvitse lähteä erikseen siivoamaan paikkoja, vaan luulisi että henkilökuntaa löytyy myös kaupan sisältä muualta, joiden olettaisi sen hoitavan. Luulenpa, että välinpitämättömyys vaivaa.
Esimerkiksi saman konsernin yritys hieman etelämpänä on erittäin hyvä erimerkki kauniista ja siististä kaupasta, jossa on mukava käydä ohikulku matkalla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Stefu LOISTAVAA!
Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta1342005Msisa on eronnut
Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.291052- 69878
Venäläisiä keksintöjä?
Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?261766Tiedän että on aika luovuttaa
En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r65752- 14735
- 83688
Katumuksesta
Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t132686Sisällissota kiihtyy Ruotsissa
KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.213673- 26671