Minulla on kaksi ongelmaa, toinen työpuoli ja toinen liittyy suhdepuoleen. Onko näkyvissä muutoksia ja millaisia?
Keskiyö
2
<50
Vastaukset
Hei
odotuksesi ovat todella korkealla niitä hallitsee mies, jolla on monta lankaa käsissään. hänellä on tavallaan avaimet, millä avata monta ovea.
tämä mies on työn ja rakennuksen keskellä, hänellä on valtaa asioihin.
mielestäni sinä tahtoisit vaihtaa työpaikkaa, vaikka se voisi olla vain huoneen vaihdos samassa talossa. tällä miehellä on niin paljon vaikutusvaltaa, että hän voi käyttää sitä mielensä mukaan. sinä olet sen alla ja otsaasi kiristää.
sinulla on 2 mahdollisuutta, toinen on lähteä pois hänen vaikutusvallastaan ja toinen on jäädä ja kuihtua, ellet keksi uutta strategiaa. se on välttämätöntä.
toivot työtä ja sinulla on aina tahtoessasi töitä. mutta jos sinua vetää muualle, siellä on nuorempi kumppani tarjoamassa toisenlaisia mahdollisuuksia. eivätkä nekään hullumpia ole.
siis toinen mies pitää sinua pihdeissään ja luulisin hänen vaikuttavan myös työasioihisi, suoraan tai epäsuoraan. hän voisi myös olla pomo tai firman omistaja. nuorempi ihminen on rennompi ja hän on matkan takana.
voi kyllä sinulle sitten noiden muutoksien jälkeen tulee hyvä elämä, minusta sinä laskeudut varakkaaseen avioliittoon. mutta siinä sinä olet se vahvempi ihminen, ei kai se sinua häiritse?
t. Keskiyö- lisko b
En oikein koko tarinasta ymmärtänyt mitään.. Kukahan tämä mies on.. hmm...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Stefu LOISTAVAA!
Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta1341967Msisa on eronnut
Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.29959- 69866
Venäläisiä keksintöjä?
Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?260740Tiedän että on aika luovuttaa
En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r65726- 10709
Katumuksesta
Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t132680- 79665
- 26659
Sisällissota kiihtyy Ruotsissa
KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.205652