Eli shiis, en ihan heti löytänyt vastaavaa aihetta, niinpä tein uuden.
Muitten kokemust vaatisin Mastonin maaleilta, mikä väri/malli on parasta muovipohjalle? Itselläni tuntuu tuo Metallic Black "kuplistua" auringossa, eikä se kiillä muovissa lainkaan. Melko helposti myös lähtee raapimalla maali pois, mutta johtunee ilmeisesti vaan huonosta pintakäsittelystä.
Yksi ongelma on myös se, että ei tunnu tarttuvan maali hyvin, ihan kun olisi 90% vettä koko "maali".
Jonkinlaisia vinkkejä tai apua toivoisin :)
Maston spray maalit
Onneton spraypurkki
3
4845
Vastaukset
- pohjat kuntoon
Muovia maalatessa plastic primer muopohjamaalia ensin pohjaksi..ei muuten tahdo varsinkaan pehmeissä muoveissä pysyä ja tarttua maali.
- Anonyymi
Uus suutin aivan paska
- Anonyymi
Älkää ihmiset ostako Mastonin kuraa!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1871890
- 1131033
- 99947
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa20717- 52694
ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann42588Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä28544Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m174536Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..45518Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;199473