Isä sai kiinni lapsensa hyväksikäyttäjän - tappoi nyrkeillä.

rikolisen suoja

Teksasilainen isä näki neljävuotiaan tyttärensä seksuaalisen hyväksikäytön. Isä raivostui ja löi hyväksikäyttäjää niin monta kertaa, että tämä kuoli.
Lavacan piirikunnan sheriffin mukaan isä tunsi tytärtään hyväksikäyttäneen miehen pintapuolisesti.

Kummankaan henkilöllisyyttä ei CNN:n mukaan ole paljastettu.

Perhe oli kutsunut vieraita kotiinsa viime lauantaina. Pikkutyttö oli sisätiloissa, kun muut perheen jäsenet menivät huolehtimaan hevosista.

Oletettu hyväksikäyttäjä oli sheriffin mukaan tunnettu hevosenkäsittelytaidoistaan.

Isä palasi taloon ja löysi puolituttunsa itse teossa. Raivostunut isä kävi miehen päälle ja löi tätä useita kertoja.

Mies todettiin kuolleeksi tapahtumapaikalla ja tytär vietiin paikalliseen sairaalaan tutkimuksiin.

Lapsi järkyttyi tapahtumista, mutta voi viranomaisten mukaan olosuhteisiin nähden hyvin.

Paikallisen syyttäjän päätettäväksi jää syyteharkinnan vieminen valamiehistön eteen, joka aikanaan päättää syytteen nostamisesta isää vastaan.

Sheriffin mukaan isä "katuu todella paljon".

- Hän ei ymmärtänyt, että hyväksikäyttäjä voisi kuolla, sheriffi sanoi.

IS

5

230

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 11+16

      Juu eikö tyttö ollut syypää ihan itse kun sillä ON pillu.

    • Oikeus toteutui.

      texasin isälle iso KIITOS. Oikea teko eilä tarvitse katua oikeasti. Noin pitää tehdä kun teossa tapaa . vähenee kummasti sairaat edes yhdestä kohtaa maapallolla.Toivottavsati saa mitalin ja rahatukon hyvästä työstä.

    • +

      Ei näy juttua missään muualla, taitaa median toimittajat pelätä kulkustensa puolesta, kun palstoilla on vaadittu opettamaan tyttö lapsia potkaisemaan munille raiskausta yrittävää.

    • oooooo

      Ihan oikein teki isä. Eipähän pääsee enää ketään lasta hyväksikäyttämään.. Harmi vaan jos isä saa siitä rangaistuksen.

    • hyvä näin

      http://www.aamulehti.fi/Ulkomaat/1194749017974/artikkeli/isa hakkasi 5-vuotiaan tyttarensa raiskaajan kuoliaaksi oikeus ei antanut tuomiota.html

      Päivitetty 20.6.2012 17:32, julkaistu 20.6.2012 17:31
      Isä hakkasi 5-vuotiaan tyttärensä raiskaajan kuoliaaksi, oikeus ei antanut tuomiota

      Teksasissa Yhdysvalloissa Lavaca Countyn piirisyyttäjä ja seriffi ovat todenneet, että isä, joka tappoi tyttärensä raiskaajan, on syytön ja että hänelle ei anneta tuomiota. 23-vuotias isä löysi 9. kesäkuuta miehen tilalle hevosia hoitamaan palkatun miehen raiskaamassa hänen 5-vuotiasta tytärtään.

      Oikeuden mukaan isä käytti väkivaltaa suojellakseen tytärtään. Isä löysi miehen ja tytön, kun hän kuuli lapsensa huudot ulkorakennuksen takaa. Silminnäkijät ovat kertoneet, että mies raahasi tyttöä väkisin talon taakse. Isä hakkasi raiskaajaa monta kertaa päähän ja kaulan alueelle.

      Isä oli soittanut hädissään hätänumeroon, kun hän tajusi, miten vakavasti hänen lyömänsä mies oli loukkaantunut. Oikeudessa kuullun hätänauhoitteen perusteella mies on ollut shokissa soittaessaan hätänumeroon. Miehen asianajaja, kuten oikeuskin, totesivat, että miehen ei ollut tarkoitus tappaa ketään. Asiantuntija sanoo uutistoimisto AP:lle, että olisi ollut hyvin outoa, jos mies olisi tuomittu. Teksasissa laki antaa hänen mukaansa monessa tapauksessa oikeutuksen kovan voiman käytölle, ja seksuaalinen hyväksikäyttö on näistä yksi, tapauksesta riippuen.
      .
      .

      Aika nopeaa toimintaa Suomessa asiaa käsiteltäisiin vasta 2020
      .

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      61
      4408
    2. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      152
      3241
    3. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      49
      2524
    4. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      52
      2485
    5. Hukkuneet pojat kalajoella pakolaisia?

      Eivät osanneet suomea nimittäin.
      Maailman menoa
      108
      2192
    6. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      24
      1893
    7. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      23
      1642
    8. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      30
      1616
    9. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      161
      1494
    10. Metsästysmökki

      Metsästyskortti saapui. Lisäksi metsästysmökki varata!
      Kuhmo
      35
      1261
    Aihe