Olen syvästi masentunut elämään. Minun on vaikea innostua mistään, vaikka olen normaalisti oikein energinen ja monessa mukana. Nyt olen vaan jotenkin niin loppu ollut kolme päivää et pitää kummasti potkia jaksaakseni edes tänne kirjoittaa. Kaikki tuntuu yhden tekevältä.
Olen kuitenkin hyvässä ammatissa oleva pikkuisen yli kolmekymppinen mies. Sitä tuntee niin epäonnistuneen kaikessa elämässä.
Ihmeellisiä tunteita exää kohtaan ilmassa. Saisi sen ajan takaisin niin voisi olla perhe....miksi erosin hänestä.
Pää on yhtä sekamelskaa.
Tiedänhän minä et apua saisi psykiatriselta, mutta kun ei jaksa edes sinne lähteä jurisee. Umpikujassa ollaan tai ainakin nyt tuntuu siltä:(
Apua
2
<50
Vastaukset
- Olenhullu.
"Olen syvästi masentunut elämään."
Niinhän me kaikki ollaan ystävä hyvä.
" Minun on vaikea innostua mistään, vaikka olen normaalisti oikein energinen ja monessa mukana.Kaikki tuntuu yhden tekevältä."
Niinhän meidän kaikkien on ystävä hyvä..
"Sitä tuntee niin epäonnistuneen kaikessa elämässä. "
Niinhän me kaikki tunnetaan ystävä hyvä..
" Saisi sen ajan takaisin niin voisi olla perhe....miksi erosin hänestä."
Ei menneitä aikoja saa takaisin vaikka kuinka niitä haikailisi tai miettisi. Voit toistella itsellesi kysymystä "miksi, miksi, miksi", tai voit mennä eteenpäin elämässäsi.
"Pää on yhtä sekamelskaa."
Niinhän meillä kaikilla on ystävä hyvä..
"Tiedänhän minä et apua saisi psykiatriselta, mutta kun ei jaksa edes sinne lähteä jurisee."
Sinne sitä on vaan väkerrettävä itsensä, tavalla tai toisella.
"Umpikujassa ollaan tai ainakin nyt tuntuu siltä:( "
Niinhän me kaikki ollaan.. - iloisempaa aikaa
Vaivaako sinua se, että sinä olit se haluava osapuoli erotilanteessa. Jokainen meistämöhlii ja tekee virhevalintoja. Itseni jätettiin, mutta kyllä se ajan myötä helpottaa. Toisinaan menee vuosiakin tehdessä surutyötä. Jos sinulla ei ole muita murheita nin ajallaan sydänsuru helpottaa. Vaikeista asioista oppii aina. Millään itsesi ruoskimisella et häntä enää takaisin saa.
Se on hyvä asia jos tietää, mitä masennus ja alkakulo johtuu. Vaikeampaa on jos ei tiedosta syitä alkakuloonsa ja tunne on sairaaloinen. On ihan tervettä, että ihminen kokee surua ja murhetta menettäessään jotain. Olist sairas jos et mitenkään reagoisi. Joka suree ja kaipaa niin pystyy myös ikintymään ja rakastamaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Stefu LOISTAVAA!
Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta1341947Msisa on eronnut
Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.28891- 69855
Venäläisiä keksintöjä?
Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?259732Tiedän että on aika luovuttaa
En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r64717- 10696
Katumuksesta
Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t132673- 26649
- 77648
Sisällissota kiihtyy Ruotsissa
KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.201640