ihan puhtaalta pöydältä, varmaan jäis jotain tekemättä ja sanomatta? Vai päinvastoin??
Mitäs jos aloittaisit ihan alusta,
29
289
Vastaukset
- 5*
Ehkä mä sanoisin asioita vielä rohkeammin ;)
- En tiedä
ei ollut paljon vaihtoehtoja, ehkä turhaa jossittelua. Jotain voisin jättää sanomatta.
- Olisin rohkeampi
ja avaisin suuni oikeassa paikassa. Ainakin yrittäisin.
- Al Bundy
myymällä kenkiä?
- --------------------
Päästetään rauhankyyhkyt yhdessä taivaalle.
- du best
Muuta en elämältä toivo kuin vain ja ainoastaan Sinua kulta rakas, mun oma heerokseni!
- raksulle
du best kirjoitti:
Muuta en elämältä toivo kuin vain ja ainoastaan Sinua kulta rakas, mun oma heerokseni!
Rakastan sua....
- hihii hihii hihii
raksulle kirjoitti:
Rakastan sua....
voi vittu, täällä taas tuntemattomat niin raksuu toisiaan, voi ttu että nää on kamalia.
- Tekisin
melkein kaiken toisin.
- mitään muuta kun
Vastaan että jäisi tekemättä, ehdottomasti!
- Ei enää mahollista
Ei oo mahollista alottaa enää alusta.
En oo enää oikeestaa ollenkaa se sama ihminen, ku olin sillon joskus ja onneks en ole. - btruutrör
Mitäs jos tällä kertaa sinä alottaisit kun ne mun aloitukset meni niin pieleen?!
- jälkiviisaat
Olisin niin paljon viisaampi että hela hoito menis uusiks.
- Asfaltti-Arska
mää jyräisin sut :-D
- teeeeeeeeeeeeeeee
PÄINVASTOIN :). Olisin sanonut matalammalla kynnyksellä ja myös lähteny samoin....
- 134
Ei voi aloittaa puhtaalta pöydältä jos on monen vuoden töppäilyt takana. Se onnistuu vain uuden tuttavuuden kanssa. Mutta ehkä vanhoista asioista voi keskustella.
- Mitäs oot
menny töppäilemää.
- Örh
Eiks töppäilyjä voi korjata?
- aika paljon toisin
tekisin, en antaisi pelkojeni ja epävarmuuksieni provosoida minua.
- Kiinnostaa....
Tuosta teoriasta voisin olla halukas kuulemaan lisääkin, kuinka pelot ja epävarmuus aiheuttaa provosoitumista? Kuinka se ilmenee? Agressiivisuutena ehkä??? ;)
- Silloin tarttuu
Kiinnostaa.... kirjoitti:
Tuosta teoriasta voisin olla halukas kuulemaan lisääkin, kuinka pelot ja epävarmuus aiheuttaa provosoitumista? Kuinka se ilmenee? Agressiivisuutena ehkä??? ;)
liian helposti pieniin asioihin, ja alkaa toista testailemaan. Kukin tyylillään.
- Kiinnostaa...
Silloin tarttuu kirjoitti:
liian helposti pieniin asioihin, ja alkaa toista testailemaan. Kukin tyylillään.
Tosiaankin, "tyylillään"....voisi varmaan jotenkin toisinkin?
- Tunteet vie
Kiinnostaa... kirjoitti:
Tosiaankin, "tyylillään"....voisi varmaan jotenkin toisinkin?
varmasti voisi, ja olisi viisastakin.
Jos asia kasvaa liian isoksi, niitä voi olla vaikea pidätellä.
Pitäisi käsitellä ja keskustella aiemmin, aina siihen ei ole mahdollisuutta, siksi tulee yli äyräiden.
- --------------------
ei nihilistejä tahallisia ilkeitä kiusaajia ja provoilijoita tarvitse sietää..alkoholisteja piposairaita...he ovat itse vastuussa teoistaan...menkööt autiomaahan rilluttelemaan ja olemaan satuttamatta ja häiritsemättä ja kiusaamatta muita ihmisiä
- olisin aina hiljaa
Mä olisin ollut joka paikassa hiljaa ja omissa oloissani. En olis puhunut vaikka joku olis kysynyt jotain, olisin ollut niin kuin mua ei olis ikinä ollut olemassakaan. En katsois kehenkään päin vaikka mieluummin seinää tuijottelisin ja vaikka olis kuinka paska paikka tahansa kyseessä, en inahtais, purisin hampaat yhteen ja yrittäisin kestää sen helvetin läpi ja nakkaisin paskat muista ihmisistä.
- Jos avautumaan menee
lemput tulee, huomattu on.. =I
- oi98
Kaikki uusks uudestaan SO`?
- Jos olisin tiennyt
en olisi koskaan tullut tänne pahoittamaan mieltäni uudelleen ja uudelleen.
Olisi jäänyt parempi muisto. - häpeämätön
Ei ole loppujen lopuksi summattuna syytä muuttaa mitään. Kukapa puhdasta pulmusta haluaisi, en minä ainakaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse1084876Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1143972Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2133886Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1202275Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575801987Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801386- 1371364
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1711361En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5851269- 531145