Onkohan mulla ADHD tai ADD?

Olen ollut pienestä pitäen häirikkö, vaikea keskittyä mihinkään tai muistaa asioita, ulkopuoliset ärsykkeet saavat minut aivan sekaisin.

Kerran olen testannut Ritalinia ja oloni tasottui aivan uskomattoman paljon! Samaten sain kerran amfetamiinia, en piristynyt ollenkaan vaan tunsin uskomattoman rauhan pyyhkäisevän kroppani läpi ja valtaavan koko sekavan pääni.

Eikös se ole merkki näistä sairauksista jos reagoi amfetamiiniin tai sen johdannaisiin näin? Minun tietääkseni on.

Omalääkärini ei suostu kirjoittamaan mitään ADHD-lääkettä, vaikka sain testistä kolmea pistettä vaille täydet! Taidan mennä yksityiselle. :P

5

308

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sisäsesti vain

      Niin tai helpompaa taitaa nykyisin olla tuo amfetamiinin vetäminen.

    • Minävain999

      Luulisin että sulla on adhd jos noin vaikuttaa nuo aineet. Itelläni on adhd. Ihme jos ei lääkäri suostu reseptiin, sun täytyy mennä neurologiselle puolelle testeihin.

    • on ADHD
    • En ole lääkäri, mutta käytöksestä päätellen sulla on molemmat eli ADHD/ADD.

    • Mene työvoimatoimistoon , tai koulupsykologille ja pyydä päästä neuropsykologin vastaanotolle, josta pyörät lähtee rullaamaan...Siis neuropsykologinni kuulostaa vähän inhottavalle amfetamiinin popsinta...Älä ainakaan ota enää amfetamiinia tai katukaupan pillereitä! Viinakin rentouttaa vain hetkelisest!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jos yhdistät nimikirjaimet

      Jos yhdistät sinun ja kaivattusi ensimmäisten nimien alkukirjaimet mitkä nimikirjaimet tulee? Sinun ensin ja sitten häne
      Ikävä
      106
      6852
    2. Oletko katkera kun

      Et saanut kaivattuasi
      Ikävä
      95
      4361
    3. Mies vinkkinä sulle

      Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista
      Ikävä
      47
      3678
    4. Kyllä se taitaa olla nyt näin

      Minusta tuntuu et joku lyö nyt kapuloita rattaisiin että meidän välit menisi lopullisesti. Sinä halusit että tämä menee
      Ikävä
      48
      3482
    5. Paljon niitä puheita

      susta liikkuu. 🤮
      Tunteet
      51
      3398
    6. Mitä haluat sanoa tällä hetkellä

      Hänelle 🫶 ⬇️
      Ikävä
      184
      3373
    7. Odotan että sanot

      Sitten siinä että haluaisit vielä jutella kahdestaan kanssani ja sitten kerrot hellästi että sinulla on ollut vaikea san
      Ikävä
      24
      2889
    8. Nainen vinkkinä sulle!

      Jos laitat selvän tunnisteen niin kutsun sinut n*ssittavaksi.
      Tunteet
      67
      2594
    9. Vietetään yö yhdessä

      Rakastellaan koko yö
      Ikävä
      43
      2431
    10. Hei seksikäs

      Upottava katse sinulla ja tiedät sen.
      Ikävä
      13
      1814
    Aihe