Ostin kumiveneen, mutta huomasin ettei kehitys ole kehittynyt parissa kymmenessä (tai yli) vuodessa noiden ilmantäyttöventtiilien suhteen, nimittäin siihin pyöreään kierteillä olevaan venttiiliin täytyisi hommata jostain sellainen sovitinkappalesuulake koska sen reikä on niin iso ettei tavallisessa jalkapumpussa ole sopivaa päätä ko. tarkoitukseen???
Eli mistä saa kumiveneen venttiiliin sopivaa suulaketta (sellaista missä toinen pää on leveä ja toinen kapea) jotta tavanomaisella pumpulla täyttö onnistuu?
(Sanomattakin lienee selvää ettei moista ollut paketissa mukana, eikä sitä myöskään myyntipaikasta saa.)
Kumiveneen venttiilin suulake
pumppuhommia
0
204
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?931851- 851292
- 1101143
- 761027
- 113961
Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘57853- 36772
- 47771
Olen huolissani
Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis48731- 33693