Joka päivä saa ihmetellä miten voi tiet olla siinä kunnossa.. Venäjällä paljon matkanneena väittäisin että sielläkään ei kylien keskustoissa kadut ole niin huonossa kunnossa kuin haukiputaalla. Onko rahat oikeasti loppu vai eikö kiinnosta.??
Tietty onhan se niinkin että kun kaikki rahat menee näihin jättikouluihin jotka lessut täyttää jo muutamassa vuodessa, niin ei riitä rahaa enää mihinkään muuhun.. Sääli..
Tietty onhan se niinkin että kun kaikki rahat menee näihin jättikouluihin jotka lessut täyttää jo muutamassa vuodessa, niin ei riitä rahaa enää mihinkään muuhun.. Sääli..
Vastaukset 8
Vanhimmat
Joo ainakin Martinniemessä tiet on sillä mallilla ettei juuri viitsi ajella.
tsasounan kohdalla pamahti iskari paskaks kun jäi monttu huomaamatta
Ite väistin pe...le rekkaa lidlin kohdalla pariviikkoa takaperin niin sain uuden "koiranluun" eteen vaihtaa..
Rannantie, haapatie, siikasaareen menevä tie ja perkele haukiväylältä ouluunpäin motarin liittymässä se saatanan reikä monta vuotta...ja lidlin risteys perrrr.... eikö tosiaan näitä korjata???
Tuohon lidlin monttuun särin minäkin autoni yhden vanteen. Oisinpa silloin tiennyt että voin laskuttaa tien kunnossapitäjää. >Nyt taitaa olla myöhäistä.
Marjapolku? Miten siellä teiden laita on niin surkea? Hevostietkin metsässä olivat ennen parempia.? Pakoputki sun muut auton alla kärsii ja jatkuvasti on remonttia?? Miksi liitytään Ouluun kun omiakaan asioita ei saada korjattua??
Matala auto niin vielä enempi murhetta, ihmettelen syvästi että miksi niitä ei voi korjata, ei vie kauaa siihen pikku mälli bitumia laittaa.
No hyvänen aika pitäähän ne rahat kallioparkkiin jostain ottaa. Odottakaahan vaan missä kunnossa ne on parin vuoden päästä:(((