Missä menee seksuaalisen häirinnän rajat?

Ilmoitan vaan

3

102

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 96-58-102

      Rajan kyllä määrittää se lähestytty, jota siis häiritään, koska lähestyjä ei todella ole persoona ei edes mahdollinen.

      Häirintää pitää saada rajat julkisesti Moni mies uskoo vahvasti suovansa kunnia tai kohteliaisuuden osoittamalla epämieluisaa huomiota tai heittämällä huulta persoona asioista on se vaatetus tai fyyssinen ominaisuus piirre.

      • doorMatt

        Naiset tekevät samanlaisia asioita, joissakin tilanteissa jopa paljon härskimmin kuin miehet, etenkin julkisesti se tuntuu olevan jotenkin sopivaa. Itse tein aiemmin ovihommia ja suoraan on munille käyty, yritetty ostaa seuraksi ravintolapäälliköltäkin yms. Kaikelle tälle hymistään ja naureskellaan, ja miehenkin "pitäsi"olla vaan imarreltu. Prkln korppikotkat, ja kauniitakin naisia. Kyllä sitä naisista tykkää ja panettaa, mutta itse haluaa valita seuransa eikä ehkä ole aina edes vapaa mihinkään. Mutta eihän mies saa valittaa.................LOL!!


    • kuudes lintu

      Kai ne on miehen puolelta siinä, kun saa tai ottaa haluamansa.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muistatko kaivattusi

      Syntymäpäivän? Päivämäärä riittää. 🌹
      Ikävä
      136
      2051
    2. Miltä ne katseet tuntui?

      😇
      Ikävä
      121
      1425
    3. Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan

      Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v
      Maailman menoa
      332
      1203
    4. Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!

      https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro
      Maailman menoa
      140
      1180
    5. Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?

      Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni
      Ilmajoki
      63
      1132
    6. IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!

      Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk
      Maailman menoa
      3
      1131
    7. Miten pääsee ujon naisen pään sisään?

      Siis tosi tosi tosi ujon...
      Ikävä
      141
      1109
    8. Mulla on ikävä

      sua nainen ja niitä katseita ❤️ Lupaatko, että katseemme kohtaa taas?
      Ikävä
      49
      1089
    9. Mene perheinesi arkkiin - kasteelle !

      Juutalaiset oli hyvin lapsirakkaita, mitään ehkäisyä ei käytetty. Perheissä oli paljon lapsia. Viiden koko perheen kast
      Kaste
      470
      947
    10. Milloin bikineistä

      Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet
      Maailman menoa
      98
      945
    Aihe