Tuntijasi/Keskiyö

mikä neuvoksi

Hei Keskiyö! Näkisitkö mitään tähän siskon ja minun väliseen olemiseen vapaa-ajalla mikä siskoa aina välillä riipoo?
On ilkeä, ja välillä ivaa minua jos jostakin.
Itse olen rauhallinen ja ehkä hyvyyttäkin täynnä välillä, ja toinen senku määräilee on ylinnä ei normaali ollenkaan. Ikääkin meillä on jo. Minä ymärrän että ihmisillä omia tapojakin mihkä ei puututa.
Olisiko hyvä pitää etäisyyttä, ja sisko saisi olla vapaa-ajalla meidän vapaa-ajan paikassakin omien tuttujen kanssa?
Näetkö hänelle tänä kesänä mieskaveria tuloolle? Se rauhoottas varmaan kanssa:-).

3

81

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hei

      tuo on kateutta sisaresi puolelta, sillä sinä edustat niitä piirteitä ja asioita, joita häneltä valitettavasti puuttuu. omille voi aina niin helposti näyttää omat kyntensä, siksi sinä saat kokea tuota kaunaa.

      olisikohan niin, että sisaresi esittää varakasta rouvaa ystävilleen? hän on uskoakseni ennen liikkunut enemmän ja hän haikailee vieläkin menneen elämänsä perään. miehen minä näen sinulle, mutta en hänelle. mutta sinun miehesi kyllästyy tuohon teatteriin.

      sisaresi tuntee itsensä väärinymmärretyksi, hänen mielestään hän olisi ansainnut enemmän ja parempaa elämäänsä. vielä kun selviää, että sinulle on tulossa lisää mukavuuksia, hän päästää todella mustaa höyryä päästään.

      koita ottaa huumorilla, jos vain pystyt. muuten teidän on tehtävä jako vapaa-ajan asunnon käytöstä, kalenteri seinälle ja värittäkää omat viikkonne ja viikonloppunne eri värein. näen punaisen ja vihreän tussin.

      tuo välienselvittely tulee eteesi ja sinä tirautat mielenharmistasi pienet itkutkin.

      t. Keskiyö

    • mikä neuvoksi

      Huomenta Keskiyö, ja kiitos! On tämä ihmeellistä todella näet. Itse aavistanut jotain, mutta ajatellu ei voi olla totta, kun olen elämässä vain kärsinyt, ja ollu kaikkien palvelija sanoisin kantanu muitten puolesta vastuun esim. lapsistani. Joskus olen ajatellut että voiko noin väärin ymmärtää elämääni. Olen kaikesta kiitollinen nykyään kun saan jonku onnenmurun. Eli vielä lisää hänelle hän toivoos. Eli ei kestä jos minunki elämä seesteistä alkas nyt 30vuoden jälkeen oleen, kuin onkin tapahtunut. Nautin nyt vain olemisen olemisesta. En suurista hankkeista näyttämisestä muille.
      Todella olet oikeassa haluaa olla rikkaan näkönen, ja on liikkunut elämässään enempi. Ystäviä nyt vähemmän.Niin välienselvittely. Koska ei ymärrä en voi olla vierellä joka välissä kun kotona vielä lapsikin. Kysyisinkin mitä mukavuuksia minulle tulee lisää se alkas kiinnostaa valtavasti?
      En tarttisi kun paremman auton vaatimattomaan rauhalliseen sinkkuäitinä olemisen elämääni, johka mulla ei varaa tämänhetkisen rahatilanteeni mukaan eli jotain pitäs sillä saralla tapahtua parannusta. olisin taas ihan tyytyväinen:-). Kiitos!

      • Hei

        näen sinulle kumppanin, mukavan miehen.
        ja se taitaa olla yksinäisen polkusi loppu, sillä tämä on ihan aitoa tunnetta.

        kerää vain hermosi kasaan sisaren suhteen, hän käyttäytyy itsekkäästi.
        sinulla menee sydämessäsi paljon paremmin kuin hänellä.
        ja jostakin se taloudellinen helpotuskin pulpahtaa, eikä yksistään tämän kumppanin myötä. sanotaan sillä tavalla, että jos haikailet uutta autoa, niin saat varmaankin vielä asuntovaunun siihen perään. en tarkoita tuota kirjaimellisesti.

        t. Keskiyö


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. "Miko Bergbom, miksi euron bensa maksaa kaksi euroa?"

      Valtakunnan suurin kaupallinen porvarimediakin kyselee nyt miksi perussuomalaisset ovat rikkoneet tärkeimmän vaalilupauk
      Maailman menoa
      234
      6960
    2. SDP: "On hyvä että bensiinin hinta nousee"

      Suurin oppositiopuolue SDP on mielissään siitä, että bensan hinta nousee suomalaisille. https://www.iltalehti.fi/polit
      Maailman menoa
      216
      3617
    3. Mistä ihmeestä sitä viirasi?

      Oliko tuo Timo Kalima hyvä silmälääkäri? Mikähän hänen silmiinsä osui kun piti mennä tuollaista tekemään. Kaikki näytti
      Jyväskylä
      29
      3456
    4. "Mieheksi ja naiseksi hän heidät loi."

      Räsäsen tuomio on iso harppaus woke-valtioksi. – Tässä maassa on nyt selvästi kiellettyjä sanoja ja ajatusrikoksia. –
      Maailman menoa
      244
      2405
    5. SDP haluaa tappaa maaseudun - bensan hinta mahdollisimman korkealle

      Maaseudulla auto on välttämätön asia, ja lähes kaikilla on bensa-autot. Kuinka tyhmä pitää olla jos äänestää demareita?
      Maailman menoa
      144
      1851
    6. Partamies hoi!

      En aio häiritä jos on mukavampi olla hiljaa tai jos siellä kaukana sinun paikkakunnalla on jo joku hoito. Miten olisi re
      Ikävä
      40
      1837
    7. Outoa toimintaa Tuhannen taalan yrittäjällä

      Ihmiset ympäri Suomen on kyselleet, että miksi tämä yrittäjä hoitaa ilkivalta-asiaa netissä kun se kuuluisi poliisille.
      Haapavesi
      123
      1631
    8. Martina Aitolehti pistää luun kurkkuun Erikoisjoukot-kouluttajalle - Ei usko tätä!

      Martina Aitolehti on persoona, joka herättää monessa tunteita. Hänen yksityiselämänsä on noussut kohuotsikoihin mm. eläm
      Suomalaiset julkkikset
      14
      1166
    9. Etkö vieläkään ole löytänyt ketään??

      😅😅😅😅😅😅😅
      Ikävä
      125
      1133
    10. Riiko Sakkinen läväyttää totuuden - Tästä syystä keskeytti Farmi-kuvaukset

      Riikon toiminta hämmensi... Kuvataiteilija teki yllättävän päätöksen ja halusi lopettaa Farmi Suomi -leikin kesken. Rii
      Tv-sarjat
      19
      1009
    Aihe