Hei Keskiyö! Näkisitkö mitään tähän siskon ja minun väliseen olemiseen vapaa-ajalla mikä siskoa aina välillä riipoo?
On ilkeä, ja välillä ivaa minua jos jostakin.
Itse olen rauhallinen ja ehkä hyvyyttäkin täynnä välillä, ja toinen senku määräilee on ylinnä ei normaali ollenkaan. Ikääkin meillä on jo. Minä ymärrän että ihmisillä omia tapojakin mihkä ei puututa.
Olisiko hyvä pitää etäisyyttä, ja sisko saisi olla vapaa-ajalla meidän vapaa-ajan paikassakin omien tuttujen kanssa?
Näetkö hänelle tänä kesänä mieskaveria tuloolle? Se rauhoottas varmaan kanssa:-).
Tuntijasi/Keskiyö
3
79
Vastaukset
Hei
tuo on kateutta sisaresi puolelta, sillä sinä edustat niitä piirteitä ja asioita, joita häneltä valitettavasti puuttuu. omille voi aina niin helposti näyttää omat kyntensä, siksi sinä saat kokea tuota kaunaa.
olisikohan niin, että sisaresi esittää varakasta rouvaa ystävilleen? hän on uskoakseni ennen liikkunut enemmän ja hän haikailee vieläkin menneen elämänsä perään. miehen minä näen sinulle, mutta en hänelle. mutta sinun miehesi kyllästyy tuohon teatteriin.
sisaresi tuntee itsensä väärinymmärretyksi, hänen mielestään hän olisi ansainnut enemmän ja parempaa elämäänsä. vielä kun selviää, että sinulle on tulossa lisää mukavuuksia, hän päästää todella mustaa höyryä päästään.
koita ottaa huumorilla, jos vain pystyt. muuten teidän on tehtävä jako vapaa-ajan asunnon käytöstä, kalenteri seinälle ja värittäkää omat viikkonne ja viikonloppunne eri värein. näen punaisen ja vihreän tussin.
tuo välienselvittely tulee eteesi ja sinä tirautat mielenharmistasi pienet itkutkin.
t. Keskiyö- mikä neuvoksi
Huomenta Keskiyö, ja kiitos! On tämä ihmeellistä todella näet. Itse aavistanut jotain, mutta ajatellu ei voi olla totta, kun olen elämässä vain kärsinyt, ja ollu kaikkien palvelija sanoisin kantanu muitten puolesta vastuun esim. lapsistani. Joskus olen ajatellut että voiko noin väärin ymmärtää elämääni. Olen kaikesta kiitollinen nykyään kun saan jonku onnenmurun. Eli vielä lisää hänelle hän toivoos. Eli ei kestä jos minunki elämä seesteistä alkas nyt 30vuoden jälkeen oleen, kuin onkin tapahtunut. Nautin nyt vain olemisen olemisesta. En suurista hankkeista näyttämisestä muille.
Todella olet oikeassa haluaa olla rikkaan näkönen, ja on liikkunut elämässään enempi. Ystäviä nyt vähemmän.Niin välienselvittely. Koska ei ymärrä en voi olla vierellä joka välissä kun kotona vielä lapsikin. Kysyisinkin mitä mukavuuksia minulle tulee lisää se alkas kiinnostaa valtavasti?
En tarttisi kun paremman auton vaatimattomaan rauhalliseen sinkkuäitinä olemisen elämääni, johka mulla ei varaa tämänhetkisen rahatilanteeni mukaan eli jotain pitäs sillä saralla tapahtua parannusta. olisin taas ihan tyytyväinen:-). Kiitos!Hei
näen sinulle kumppanin, mukavan miehen.
ja se taitaa olla yksinäisen polkusi loppu, sillä tämä on ihan aitoa tunnetta.
kerää vain hermosi kasaan sisaren suhteen, hän käyttäytyy itsekkäästi.
sinulla menee sydämessäsi paljon paremmin kuin hänellä.
ja jostakin se taloudellinen helpotuskin pulpahtaa, eikä yksistään tämän kumppanin myötä. sanotaan sillä tavalla, että jos haikailet uutta autoa, niin saat varmaankin vielä asuntovaunun siihen perään. en tarkoita tuota kirjaimellisesti.
t. Keskiyö
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 16212387
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1525436Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p454640Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1393659Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska392758Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191926Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1071656Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3641617Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1021516Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1361461