Onko haluttomuus sairaus

:/

Minua ei ole kiinnostanut seksi juuri ollenkaan nyt huiman viikon aikana. Poikaystäväni suorastaan kinuu seksiä ja yleensä joka ilta olemmekin sitä harrastaneet. Eilen yöllä sitten suostuin, vaikka ei yhtään kiinnostunut. Suoraan painajaisesta koko pikku tuokio. Poikaystävä tänään aamulla sanoi, että olen sairas. Onko haluttomuus muka sairaus ? Kaikillahan sitä esiintyy joskus, vai?

3

261

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Normaalia

      Ei ole sairaus, mutta seksiriippuvuus on sairaus. Seksittömiä kausia tulee väkisinkin elämään, jos haluaa elää pitkässä parisuhteessa. Jos tätä ei ymmärrä, ei ymmärrä elämää. Joka tuutissa pursuava seksi, sekoittaa joidenkin ihmisten päät, että seksiä pitäisi olla heti kun itse niin haluaa. Ihmisten itsekkyys on myös lisääntynyt, parisuhde nähdään omien tarpeiden tyydyttäjänä. Joillekin parisuhde on edelleen tietynlainen statussymboli ja siksi ei voida olla yksin tai seksisuhteissa, vaikka se sopisi paremmin.

    • seksuaalisuusominais

      isäni oikein kasvatti aina valmiita naisia tyttäristään. Hän käski komensi ja neuvoi, naisen velvollisuudet aviopuolisoaan kohtaan.

      Vähän meni pieleen kun; vetosi eläinten kiimaan ja kuinka nainen on luomakunnan alhaisin olio, kiimassa kerran kuussa vaikka pennun kantoaika on 9 kk.

      Meitä tyttöjä oli kuusi. Keskustelimme asioista huomasimme, eläimillä oli eripituisia kiimoja, eikä kantavaa yksikään uros vaatinut saada astua. Samoin totesimme kun kiima menee ohi (lehmä) oli aivan erikoistemppu saada astutus aikaiseksi.

      Kummasti omimme seksuaalisuuden omaksi tarpeeksemme, ilman palvelu pakkoa.
      Mies jolle seksi on ainoa päämäärä, saa olla keppi tanassa, me emme näe velvollisuudeksemme helpottaa.
      Samoin kun tositoimet paljastava sisään-ulos sylkäisy miehen, saa syleksiä aivan rauhassa kämmeneensä.
      Taitaisi olla bestseller kirjoittaa ohjekirja: käteen syleksiville suomipojille, heitä riittä uusi koti on netti.
      Vaikka ennenaikainen sylkäisy on sairaus, sitä harva mies myöntää syy löytyy siitä parista.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      59
      1105
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      42
      861
    3. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      51
      641
    4. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      315
      627
    5. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      114
      604
    6. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      598
    7. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      595
    8. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      93
      590
    9. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      56
      554
    10. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      65
      514
    Aihe