kuntosaliyrittäjä

kuntoileva

nyt mahtava tilaisuus perustaa / laajentaa toimintaa Somerolle.
Somero tarvitsee kuntosaliyrittäjän, jolla ovet kuntoilulle ovat avoinna aikaisesta aamusta ilta myöhään, jokaiselle sopiva aika treenaukseen.
Kuntoilijoita löytyy ihan varmasti :)
Somerolla on tällä hetkellä "huono" sali huonoilla aukioloajoilla.... :(

12

268

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • epäilijä..

      tuleeko tuottoa

    • kuntoileva

      kyllä Someron kokoisessa kunnassa kuntoilijoita riittää.
      Tälläkin hetkellä kunnan ylläpitämässä kuntosalissa on aikamoiset hinnat ja minimaaliset aukioloajat.
      Kunnon laitteet ja reilusti aikaa harjoitella niin arkena kuin viikonloppuisin, niin varmasti riittää kuntoilijoita.
      Vertauksen vuoksi voisi ottaa muutaman muun kanta-hämeen pien kunnista, ja ihmetellä niiden tarjoamia kuntosalipalveluja.

    • yrittäjä myös

      heh, ihme kun joku kertoo hyvän tulolähteen,
      eikös olis viisainta itse lähteä kultaa kaivamaan,

      • kuntoileva

        mä en oo alan ammattilainen, vaan haluaisin itse käydä salilla.
        odotan nyt kuiteskin jonkilaista tietämystä yrittäjältäkin


    • anteeks vaan

      Forssa ei ole mikään somero väärä palsta

      • oikee palsta

        höh.....ei tieteskään
        hyvä et huomasit ihan ite
        nythän olikin kyse yrittäjän hausta....ehkä joku forssalainen saliyrittäjä olisi kiinostunut laajentamaan toimintaansa


    • Tv Turkulaistunut.

      Kyllä somero joskus Forssaa on, kun tie oikaistaan on paljon lyhyempi matka kuin riutuvaan Saloon

    • hyvä buisness

      Niinhän se on, kyllä varmasti riittää kävijöitä kun hankkii uudet laitteet ja antaa ne ilmaiseksi kuntoilijan käyttöön 24 h/ vrk

      Ihmisellä on sellainen perusvika joka vie yrittäjältä halun yrittää.

      Työssäkäyvä tavallinen ihminen ei tosiaan tajua sitä kuinka paljon pitää tulla rahaa kuukaudessa, että saa edes yhden työntekijän palkan maksettua, puhumattakaan tilat lämmitykset suihkuvedet laitteet ym.. Kyllä muutaman kympin kuukausikortteja saa myydä ihan tosissaan, ei niitä käsistä viedä. Harvoin kuntosaliyrittäjä joutuu myymään ei oota, ja laajentamaan että kaikki sopii.

      Miksi huonot aukioloajat, koska ei ole tarvetta pitää 24/7 Olen yrittäjänä ollut 25 vuotta elämästäni. Voin kertoa, että kyllä huoltoasematkin olisi auki 24/7 jos niissä riittäisi väkeä. Samoilla kiinteillä kuluilla voi pitää auki pidempäänkin, muuttuvat kulut vaan kasvaa kun aukioloaikaa pidentää. Kiinteistössä on kulut on se sitten kiinni tai auki.

      • kuntoileva

        aukioloista haluaisin täsmentää, eli ei ole tarkoitus olla auki 24 h / vrk, vaan esim. aamu klo 6 - ilta klo 23. Tiedän kuntosaleja, joissa ei ole paikalla ohjaajaa / työntekijää vaan toiminta perustuu itsenäiseen sali työskentelyyn. Ovi on lukossa koodin tai aivaimen takana, asiakas hankkii valtuudet tähän erikseen sovittavalla kk maksulla.

        minusta salilla tärkeysjärjestyksessä ensimmäisenä olisi mahdollisuus treenaamiseen....suikussa voi käydä kotonakin ;)


    • 12

      "minusta salilla tärkeysjärjestyksessä ensimmäisenä olisi mahdollisuus treenaamiseen....suikussa voi käydä kotonakin ;)"

      Olet ihan oikeassa, tuo salitouhu on vaan mennyt niin hifiksi, että asiakkaat vaatii kaikenlaisia ohjaajia sekä kuntoohjeman laatijia ym.. itsepalvelusali ilman suihkuja sekä ja muuta oheistoimintaa ei pärjää muutaman käyttäjä kanssa. Jatkuvasti niitä meni menneinä vuosina konkkaan, eikä nämä nyt toiminnassa olevatkaan mitenkään hyvin voi, vaikka saleilu onkin aika muodikasta tällä hetkellä.

      Voihan sitä jokainen innokas perustaa itsepalvelusalin ja jakaa avaimia muillekkin korvausta vastaan. Hyväpuoli on se, että voi itse päättää millaiset laitteet salilla on ja saa itse "ilmaiset" salivuorot omalta saliltaan:D Tietysti se nyt tuo siinä sivussa jotain pientä iltapuhdetyötä, mutta tuohan se myös euroja käyttäjätasosta riippuen.

      Suomalaisissa asiakkaissa on se hyvä puoli, että hoitavat kaiken ilman valvontaa. Kuukausimaksujakaan ei tarvitse koskaan kysellä, maksavat ihan automaattisesti pankkitilille sovittuna päivänä. Avaimet palauttavat aina pyytämättä jne...

      PS. Pidin aikoinaa "kössi" hallia ja siellä ainakin toimi tosi "hyvin": DD

      Yhdelle annat avaimet 50 euron kuukausimaksulla, niin koko suksu käy salilla samaan hintaa. Valitettavasti se on vaan näin. Vaikka olisi sormenjälki tunnistuksella, niin hetken päästä on kaveri jo mukana ilmaiseksi.

    • se on vissi se

      jos joku keksii jotain kivaa....niin jo vähän ajan päästä lauma pölsöjä on sen sössimässä.
      kiitti vaan kaikille epärehellisille, tästä sitä on hyvä jatkaa eteenpäin
      kukaan ei viitti yrittää, kun aina joku on pilaamassa

    • Lady Line Forssa

      Kuka perustaisi Forssaan Lady Linen-kuntosalin ? Loimaalla aivan mahtava sali ja päivälläkin tarjolla mukavia ryhmätunteja ! Lisäksi montaa muuta oheisjuttua siinä samassa.

      Ketä kiinnostaa tuo yrittäjyys menkää ihmeessä tutustumaan sinne ja tehkää tänne keskustaan samanlainen.

      Kyllä kävijöitä riittäisi varmasti !

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Stefu LOISTAVAA!

      Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      2005
    2. Msisa on eronnut

      Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      29
      1052
    3. Missä sinuun mies voisi

      näin pääsiäisenä vahingossa törmätä? Ei ilmeisesti missään?
      Ikävä
      69
      878
    4. Venäläisiä keksintöjä?

      Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?
      Maailman menoa
      261
      766
    5. Tiedän että on aika luovuttaa

      En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r
      Ikävä
      65
      752
    6. Raviskalla tappo?

      Huhuja liikkuu et raviskalla ois joku laitettu kylymäksi?
      Oulainen
      14
      735
    7. Sun mies on mun

      Sinun mies on yksin minun ja sinä et voi sille mitään.
      Ikävä
      83
      688
    8. Katumuksesta

      Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t
      Sinkut
      132
      686
    9. Sisällissota kiihtyy Ruotsissa

      KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.
      Maailman menoa
      213
      673
    10. Et arvaa nainen, miten ikävä mulla on sinua.

      Sinua ei voi unohtaa. Pusu sulle musulle!
      Ikävä
      26
      671
    Aihe