LOPPU THE END !!

Noksu on loppu. Tehdas suljetaan.Kaikki saavat lähteä.Ei enää paketteja eikä bridgeä.
8481
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

byäääh :O niisk !

Äänestä

Ei ole mitään tiedotustilaisuutta. SSS höpisee juttujen puutteessa omiaan, surullinen lehti!

Äänestä

Heh, no ei ollu vaikea arvata Salon Noksusta :D :D :D
Peace.

Tsempii pois potkituille, mukavaa kesän jatkoa :)))

Äänestä

NYT LOPETETAAN SE TEHDAS, JOSTA KAIKKI SAI AIKOINAAN ALKUNSA!!!!

Minultakin yöpaikka menee alta...:((...Ilmeisesti Vietnamin tehdas, joka piakkoin avataan, saa Salon työt?Sopivasti kuiteskin jälleen kerran huonot uutiset annetaan julki ennen kesälomia,; joskus ne on annettu ennen jouluakin?.....

Tässä kohtaa pistää miettimään miten huono homma on sana "globalisaatio".Sen varjolla tuntuu voivan tehdä aiwan mitä tahansa!Ennen valtiot suojasivat oman maansa tuotteita tuonti-tai vienti tulleilla?Ei vissiin enää, kun tällainen kannattaa?On lainlaatijalla tainneet puurot ja vellit sekaantua?

Miksi suomalaiset lainlaatijat ei voineet laittaa suomalaista irtisanomis-suojaa samalle tasolle kuin mitä se on keski-ja etelä- euroopassa???
Muistellaanpas vain saksan Bochumin tehtaan lakkauttamista!!!Siellä oli koko kaupunki barrikaadeilla, jos muistan?Eikä mistää vain puolenvuoden palkoista edes puhuttu.Silloin puhuttiin monen vuoden palkasta!(2v?)

Äänestä

Arvasin että aletaan kitisemään kaikenlaisissa palstoissa tän takia,suomalaiset siitä tyhmää sakkia että kirjoitellaan palstoille vaan,miksette nokialaiset nyt sit vaan alkaisitte mellakoimaan ja lopetatte työnteko kokonaan,sen vähäsenki mitä jäljellä,aina parutaan medioissa vaan asioista.mellakka pystyyn vaa ja paikkoi paskaksi niin alkavat isommat konsernit miettiä mitä tehään.Muualta euroopasta mallia!!

Äänestä

Juntti nynny. Ei paikkojen rikkomisella mitään voiteta, iso yhtiö tekee päätöksiä niin kaukana että riehumisella ajetaan vaan loputkin toiminnot pois. Nokia on tarjonnut työpaikan monelle vuosien ajan, ei sitä tarvitse vaikeuksien edessä ruveta kiusaamaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Solotar kirjoitti:

Noksu on loppu. Tehdas suljetaan.Kaikki saavat lähteä.Ei enää paketteja eikä bridgeä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu