häpeä elämää kohtaan

depressed

Häpen omaa elämääni. Minulla ei ole yhtään ystävää, joka oikeasti kuuntelisi mun murheita, jos kerron niille asioita ne vaan ohittaa ne sanomalla "nii" "joo" ja sen jälkeen kauhee stoori itestänsä. Ees mun vanhemmat ei kuuntele mua, jos niille kertoo jotain nii hyvä kun ne edes kuuntelee. Pikkusiskoonkaan mulla ei oo hyvät välit. Tää kaikki vaan saa musta tosi sisään päin sulkeutuneen ihmisen ja mä häpeen sitä.

Mä en häpee mun ulkonäköö, koska oon iha ok sen kanssa, iha semi laiha ja nätti sillee. Mut sit ku oon esimerkiksi kaupungilla tai koulussa niin ei yksikään poika kato mua. Mä oon pitkään miettinyt et onks mussa ulkoopäin sit jotain hävettävää kun en näytä olevan kenenkään mieleen.

En haluis häpee itteeni millään tavalla, mut kaikki ympärillä olevat ihmiset tekee sen tosi vaikeeks. Mä haluisin vaan ees yhen ystävän joka oikeesti kuuntelisi ja välittäis ja sais mut tunteen itteni ylpeeks.

1

200

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hymyä huuleen

      Et ole ainoa yksinäinen valitettavasti. Oletko varma ettei ne pojat katso salaa sinua? ;) Luota itseesi ja ole avoimin mielin sinun ei tarvitse hävetä itseäsi olet juuri sellainen kuin sinun pitääkin olla!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      87
      4168
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      28
      3137
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2340
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      35
      1348
    5. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      10
      919
    6. 133
      911
    7. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      894
    8. Masan touhut etenee

      Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa
      Äänekoski
      12
      832
    9. Naisten ja miesten tasoeroista

      Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris
      Ikävä
      124
      776
    10. You've been running and

      so has your mind, I'm thinking of you all the time... 💘
      Ikävä
      11
      770
    Aihe