Aina kun

energia kenttä on täysi joku kuluttaa sen pois. Sama kaava toistuu aina, kun olen iloinen, kerron kun elämä hymyilee sitten se viedään pois. OLen väsynyt kamppailemaan. Olenko ollut väärien ihmisten kanssa tekemississä liian usein.
183
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

kai pitäis miettiä, kenen kanssa kuluttaa aikaansa, joku voi olla oikea energiasyöppö, eikä itse anna mitään takaisin. ihmiset ei esim usein olekaan niin iloisia, jos joku menestyy tosi hyvin, tai jos se päättää tehdä jotain radikaalia elämässään. se on kai kateutta ja pelkoakin niiltä, että menettävät vielä sinut tai olet niitä parempi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


en er gy kirjoitti:

energia kenttä on täysi joku kuluttaa sen pois. Sama kaava toistuu aina, kun olen iloinen, kerron kun elämä hymyilee sitten se viedään pois. OLen väsynyt kamppailemaan. Olenko ollut väärien ihmisten kanssa tekemississä liian usein.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu