MURSU

mursut on mun elämä

joo elikkä tuli tossa viikko sitten hankittua mursu. tämän jäbän nimi on audi, ja hän asustelee tuolla terraariossa.
onko normaalia, että mun mursu pieree niin paljon ? joo, kuulostaa hauskalta, mutta ei oo. oikeesti, mä en kestä enää. kauhee semmoin läski mursu joka syö kaikkee, ja sit se viel päivät pitkät pieree aivan kamalia kananmunapieruja.
oon harkinnu siirtäväni audin mun autotalliin, mutta mun autohan siinä vaan happanis, joten se ei oo mahdollista.
mä syötän sille joka päivä nakkia, eli ihan normi ravintoaha tuo on.

IMMEESET, MIKÄ OIKEESI NEUVOKS ? .______. TÄÄ ON KAMALAA, JOUDUN EHKÄ LOPETTAMAAN IHANAN LÄSKIMURSUNI JOS TÄTÄ PIEREMISTÄ EI SAADA KURIIN.

4

823

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mursut on mun elämä

      auttakee oikeesti immeeset :c

    • mursut on mun elämä

      voi höh, ajattelin et saan täältä apua, mut taisin luulla väärin.. :c itkettää. kohta audi oikeesti joutuu makkaraks 8

    • Lyhtytetra

      Ei herranen aika kun sai nyt nauraa!!! (= No joo mut sellanen mursu ei ehkä ihan a. Mahdu terraarioon b. Piere c. Syö nakkeja d. Hapeta autoa

      Voi herranen aika...B-)

    • läskimursu

      siis sun pitäs ehkä kattoo miten sen vatsa reagoi ruokaan mitä sä annat sille ja kokeile erinlaisia ruoka ehdotuksia, vaikkapa lihapullia öööh lihaa ehkä jotain mitä tuntuu siltä että se pystyisi syömään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      67
      2405
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1387
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      75
      1200
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      4
      1117
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      79
      845
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      790
    7. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      43
      678
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      83
      672
    9. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      25
      649
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      636
    Aihe