Viljan sakoluku!

Mitä veikkaatta tämän vuuen sakoluvuksi. Ilimoja on pidelly mutta on riittävästi!
7112
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Kaikmänt pilalle, täytyy pärjätä pelkillä tuilla, huonotuuri

Äänestä
  • Sama juttu ku aina ennennii.

    Äänestä

  • Unohtuko korrenvahviste?

    Äänestä

Hyvä 9,5 takaa leivonnan ja kohotuksen.

Äänestä

"Suomen valtiosäännön ja enemmistön mukaan mennään.
Ja hyvä niin, huolimatta lapsellisuuksista"

Meillä on maataloudentutkimuslaitos vieläkin, jostain syystä.
Vaikka Minkkien sapuskalta jalat ja varpaat katkeilevatkin.
H.

Äänestä
  • Jos oikein olen ymmärtänyt korkeimman oikeuden linjaukset, heinänkorren pureksiminen on maamiehelle samaa, kuin jengiliivit.
    Mutta ihmisiäkin he vain ovat, oikeuksissaankin.
    Sakolukunsa on valtiomme asia.
    H.

    Äänestä

Voitanko miljoonan jos veikkaan oikein? Emmie muuten...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


voi veikkonen kirjoitti:

Mitä veikkaatta tämän vuuen sakoluvuksi. Ilimoja on pidelly mutta on riittävästi!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu