Mitä mieltä olette rapu ja kauris pari yhdistelmästä. Saako rapu kauriin avautumaan ja puhumaan tunteistaan? Onko kokemuksia?
Rapu
KM
4349
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
itse olin 2vuotta kaurismiehen kanssa yhdessä ja ihan kivasti meni :) paitsi suhteen alussa hän valhteli ja petti, mutta en nyt siis väitä että kaikki kauris miehet olisivat tällaisia. Mutta minun makuuni kauris saattaa olla minulle ehkä vähän liian ujo ja herkkä.
Varmasti toimiva, tosin siihen suhdetasolle pääseminen voi viedä aikaa... Saalistusoperaatiot... Voi olla aika kissa-hiiri-meininkiä.
Kissa hiiri meininkiä todellakin. Itse Rapumiehen kanssa hippasilla oltu jo neljättä vuotta. Ainakun toinen haluaisi toisen niin toinen on viileä ja toisinpäin.
Äärettömän hankalaa oppia luottamaan toiseen, se tulee kyllä hitaasti ajallaan.
Epävarmuutta kummankin puolen. Rapumies on meistä se herkempi jota aina Kauriina osaan suorapuheisuudellani loukata, ajattelemattomuudellaan rapukin saattaa loukata minua. Jonka seurauksena ravusta muuttu viileä ja oravanpyörä on valmis. Kuitenkin kun vuodet ovat menneet ollaan opittu toisistamme ja oikuistamme paljon. Emme edelleenkään ole virallisesti sitoutuneet toisiimme, saa nähdä josko se päivä ehkä joskus koittaa.Rapu on materialistinen, Kauris ei niinkään.Sitten vielä se seksi. Rapu-Kauris seksi on jotain sanoin kuvailematonta.
Jokin selittämätön voima meitä on pitänyt koossa ja yhdessä, kaikesta vaikeasta huolimatta. Helppoa ei missään nimessä ole ollut, silti ehdottomasti kokeilemisen ja kokemisen arvoista..
Minä rapunainen ja mies oli nuorempi kaurismies, yhdessä oltiin 2vuotta. Kun perheen perustaminen tuli aiheelliseksi hän petti kun ei uskaltnut sanoa suoraan ettei halua lapsia, kauris kun on hiljainen niin ei saanut suutaan auki, minä sen selville sain viekkaudella.
Älkää nyt j...lauta hiljaisiin kaurismiehiin vaan luottako, joudutte itse jättämään kun toisella ei ole mitään munaa puhua tunteistaan..
Ennen tätä meni suht ok. Jäi toki velkaa rahaa kun piheydellään jouduin maksamaan asioita.
Sisko on myös kauris, meillä ei ongelmia.