Keskiyö

kepeä.

Tämä nyt ei ole mikään maailman vakavin kysymys, kun monella tuntuu olevan huolia toimeentulon ym. isojen asioiden kanssa.
Kysyn kuitenkin, että tuleeko viikonlopun ystävän syntymäpäivä juhlista hauskat. Eniten haluaisinn tavata tumman miehen, jonka kanssa vähän yhteyttä pidetty, miehen aloitteesta. Tapaanko tämän ihastukseni ja eteeneekö asiat?

6

106

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hei

      niin, ei sinulla oikeasti näykään ongelmia, hieno juttu!
      minun mielestäni sinä tulet tapaamaan miehen, etkä vain yhtä. toki sinulla on melko korkeat odotukset, voisit hieman laskea niitä.

      en tiedä onko tässä sinusta kysymystä, mutta näen tytön/naisen, joka on varmaankin ainoa lapsi perheessä. vanhemmat pitävät hänestä oikein hyvää huolta ja auttavat missä vain pystyvät. sellaisen kuvan kuitenkin saan.

      minusta sinä tapaat kaksi miestä, tuo toinen on hieman taka-alalla. asiat menevät hyvään suuntaan, kaikki hyvin!
      juhlissa saattaa tapahtua jokin möläytys, uskoisin.

      t. Keskiyö

      • kepeä.

        Kiitos.
        Asiani ovat ihan hyvin nyt, olet auttanut minua ahdistavillakin hetkillä tällä palstalla, joita olen työstänyt, nyt tuntuu, että alkaa helpottamaan. Mukavakin kysyä joskus keipeitä asioita =)
        En ole ainut lapsi, mutta totta on, että vanhempani auttavat jos apua tarvitaan. Olen kuitenkin k:sti toimeentuleva ja oma ura on tärkeä, en mikään vanhempien elätti =)
        Pitääpä yrittää pitää suuta soukemmalla juhlissa, etten mitään mokaisi.
        Toivon niin tapaavani tämän tietyn, luulen, että hän luulee etten ole kiinnostunut, hän otti yhteyttä enkä ollut kovin vastaanottavainen silloin, haluaisin korjata tilanteen. Mies on kovin menevä.


    • kepeä.

      Palauttelen, möläytys tapahtui, ei kuitenkaan minun suustani, mutta kiusallinen tapaus, jota voi kuvata hyvin sanalla: möläytys. Kaksi miestä, joista toinen kaverina "taka-alalla", hyvin nähty.
      Saisinko kysyä juhannuksestani, tuleeko mitään yllättävää kutsua keneltäkään? Tumma mies soitti tänään, pääsemmekö joskus treffeille?
      Kiitos Sinulle.

    • Hei

      en uskonutkaan että möläytys valuisi sinun huuliltasi kaikkien kuultavaksi!
      voi kuule, en osaa puhua ajoista. se siitä juhannuksesta siis.

      on teillä flirttiä tämän miehen kanssa ja minun mielestäni te menette yhdessä jonnekkin. ette siis vain tapaa jossakin, vaan ajatte yhdessä jonnekin.
      kiva kiva :-)

      t. Keskiyö

      • kepeä.

        Ihanaa =)
        Minua pyydettiin tänään treffeille, mutta tämä mies asuu kaukana, joten en usko siitä syntyvän kummempaa jo välimatkan vuoksi. Toinen tumma asuisi tässä lähempänä ja itseäni kiinnostaa tämä mies, toivottavasti ajelu tulisi hänen kanssaan. Kiitos taas!


    • kepeä.

      Minä taas...
      Näetkö tai osaatko valottaa, miksi tämä lähellä asuva mies ei saa minua pyydettyä treffeille kanssaan? Mielestäni ei ole kyllä ujokaan luonteeltaan? Onko pelailija vai mitä haluaa minusta?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Saisinpa halata sinua joka päivä

      ja kertoa miten paljon sinusta välitän. Vaikka olisi jommalla kummalla huono päivä, väsynyt päivä tai kiireinen päivä, a
      Ikävä
      50
      5879
    2. Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä

      SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,
      Maailman menoa
      46
      4395
    3. Nykymiehet odottaa, että nainen lähestyy?

      Perus luonnonlaki menee päinvastoin! Oletko nähnyt luontodokkaria jossa naaraat juoksee uroksien perässä??? 🦁🫎🦍🐒🦦�
      Ikävä
      148
      4079
    4. Kolmen tuiki tavallisen demariahdistelijan nimet julki

      Nyt tiedetään ketkä kolme oli niissä niin tavanomaisissa demarin jokapäiväisissä askareissa avustajia ahdistelemassa. K
      Maailman menoa
      91
      3660
    5. Sannahan laski sähkön ALV:n 10 prosenttiin, Riikka runnoi 25,5 %:iin

      Tässäkin nähdään kumpi on Suomen kansan puolella, ja kumpi omaa vastaan. Putinistipersuille Suomen kansa tulee aina vii
      Maailman menoa
      71
      2889
    6. Kansalaispalkka ja maksuton joukkoliikenne

      Noilla pienillä parannuksilla saadaan Suomesta taas hitusen parempi paikka peruskansalaiselle, joka elää ekologisesti ja
      Maailman menoa
      106
      2527
    7. Eikö tunnukin kamalalta, kun en

      anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut
      Ikävä
      42
      2006
    8. Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"

      Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan
      Maailman menoa
      56
      1846
    9. Muistattekos kun kaupassa piti pyytää tavarat myyjältä

      Edes kahvipakettia ei saanut itse valita, vaan myyjä nouti sen hyllystä tiskille. Jos osti jauhelihaa, niin se jauhettii
      Maailman menoa
      239
      1709
    10. Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu

      Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä
      Suomalaiset julkkikset
      34
      1492
    Aihe