Martinan kootut haukkumiset

Tasapuolisesti

Kun täällä jotkut jatkuvasti sanovat, että "ei ole tervettä haukkua muita ihmisiä", niin tässäpä Martinan kootut haukkumiset- ketju! :)
Eli keitä kaikkia on itse haukkunut:

"Salarakkaana ja alastonmallina julkitaipaleensa aloittanut Martina Aitolehti ei pitänyt siitä, että häntä toukokuun Hymy-lehdessä julkaistun ulosottojutun yhteydessä tituleerattiin alastonmalliksi. Martina haukkui toimittajan lyttyyn, koska nykyisin hän on kuulemma tanssiryhmän vetäjä ja ties mitä.

Melkoisen paljon siis otsaa naisella, joka on poseerannut Hymynkin sivuilla alastomana pariin otteeseen sekä tehnyt pari kalenteria, joiden myyntiarvo oli pelkkä alastomuus."

http://www.hymy.fi/tasta-puhutaan/asiasanat/alastonmalli

211

3997

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Lisää.........
    • Läski Mara

      Martina haukkui Miss Suomi Noora Hautakangasta läskiksi ja itketti Nooraa muutenkin samalla työkeikalla. Öööh, kuinkas monta kertaa Martina pyrki Miss Suomi -kisaan, eikä päässyt koskaan jatkoon?

    • Ilkeitä asioita:

      "Martina haukkui ensin Maisaa, uhkaili tätä ja kävi lopulta tämän kimppuun"
      http://www.ccvseller.net/WordPress/2011/12/seiska-kasirysy-viidakossa-martina-kavi-maisan-kimppuun/

      "Martina petti minua ja jäi oikein rysän päältä kiinni. En voi jatkaa avioliittoamme" Esko sanoo 7 päivää -lehden verkkosivuilla.
      http://plaza.fi/viihdeuutiset/esko-myonsi-martina-petti-minua-jai-rysan-paalta-kiinni

      "Anne-Mari Bergin lakimies Heidi Arles kertoi pariskunnan uhkailleen Bergiä puhelimitse useaan otteeseen.
      Hän sanoi Aitolehden ja Eerikäisen soittaneen kymmeniä solvaavia puheluita, joiden sävy joulukuusta 2007 lähtien muuttui yhä uhkaavammaksi.
      Hänen mukaansa Aitolehti oli lukuisia kertoja sanonut, että "älä näytä naamaasi samoissa tilaisuuksissa" kuin missä tämä ja Eerikäinen liikkuivat. Berg sanoi, että häntä uhkailtiin turpaan vetämisellä ja jopa tappamisella.
      Lopullisesti tilanne kärjistyi lokakuussa 2008, jolloin Berg törmäsi Aitolehteen sattumalta yökerho Luxin baaritiskillä Helsingissä.
      - En ehtinyt sanoa yhtään mitään. Ajattelin, että nyt poistun takavasemmalle, ettei tule konfliktia, Berg sanoi.
      Pahoinpitelysyytteen mukaan Aitolehti oli käynyt Bergin kimppuun, repinyt hiuksista ja potkinut sääriin.
      Bergin mukaan Aitolehti oli ilmoittanut, että "olet täällä mun reviirillä".
      http://www.iltasanomat.fi/viihde/martina-aitolehti-ja-anne-mari-berg-oikeudessa-tappouhkaus-huorittelua-ja-pahoinpitely/art-1288336820852.html

      "Martina Aitolehti intoutui kiusaamaan Buenos Airesissa tehdyissä kuvauksissa viime vuoden missiä Noora Hautakangasta niin suorasanaisesti, että Hautakangas purskahti itkuun ja poistui kesken kaiken illallispöydästä.
      Hautakangas kertoi 7 Päivää -lehdelle, että Aitolehti pilkkasi häntä muiden kilpailjoiden ja tuotantotiimin kuullen "läskiksi".
      "Hän moitti Miss Suomi -kilpailua ja puhui myös siitä, kuinka missit alkavat lihoa voittonsa jälkeen ja heistä tulee "kauheita läskejä". Martina käytti todella ilkeitä sanoja ulkonäöstäni", Hautakangas kertoo. "Olikohan kyse katkeruudesta vai mistä, en ymmärrä."
      http://www.hs.fi/viihde/artikkeli/Martina Aitolehti haukkui missiä läskiksi Pelkokertoimen kuvauksissa/1135239901472

      "Martina Aitolehti kiroilee, raivoaa ja haukkuu Henna Kalinaisen"
      http://www.hymy.fi/tasta-puhutaan/martina-aitolehti-kiroilee-raivoaa-ja-haukkuu-henna-kalinaisen-katso-video

      "Mukana on myös Martina Aitolehti, jonka ulosottorekisteri on peräti 8-sivuinen. Martinalla on piikissä vuokrarästejä, puhelinlaskuja, veroja, työnantajan sosiaaliturvamaksuja ynnä muuta niin, että merkintöjen yhteissumma kahden vuoden ajalta nousee 21 606 euroon."
      http://www.hymy.fi/tasta-puhutaan/martina-aitolehdella-erikoinen-velka-yllattava-julkkisnimi-perii

      "Eilen Voice uutisoi kohujulkkis Martina Aitolehden ivailleen syyskussa ensimmäistä kertaa järjestettävän Miss Plastic Finland -kilpailun osanottajatasoa.
      -Ystäväni soitti ja kehotti katsomaan finalistien kuvat. Nauroin itseni kuoliaaksi sen jälkeen, koin pientä myötähäpeää heidän puolestaan, Martina luonnehti Voicelle.
      Neitokaisten ulkonäössä ei ole tavallisen pulliaisen silmin juurikaan pullikoitavaa. Syy taitaakin löytyä vanhan sadun opetuksesta: Happamia, sanoi kettu pihlajanmarjoista."
      http://www.hymy.fi/tasta-puhutaan/ai-jai-jai-tamanko-takia-martina-aitolehti-ivasi-miss-plastic-finalisteja

      "Työntekijä hurjana: Maksa palkkani, Martina Aitolehti!
      Pia Sarkkinen tanssi Martina Aitolehden Dazzling Ladies -ryhmässä, mutta lopetti työt perhekuvioittensa takia. Nyt hän kaipailee puolitoista vuotta myöhässä olevaa palkkaansa.
      -Kyse on 700 eurosta, pikkujuttu siis tavallaan, mutta haluan palkkani, Pia sanoo painavasti.
      Hän on yrittänyt toistuvasti neuvotella suorituksen saamisesta tililleen, mutta Aitolehti ja hänen firmansa toimitusjohtaja Esko Eerikäinen eivät ole sitä maksaneet."
      http://www.hymy.fi/tasta-puhutaan/tyontekija-hurjana-maksa-palkkani-martina-aitolehti

    • Lisää_

      "- Onko Noora Hautakangas ruma läski, kuten Martina Aitolehti on monien viihdemedioiden mukaan sanonut?
      - Noora on kaikkea muuta. Outoa käytöstä Aitolehdeltä, kun taas hänen mielestään minä olen huonosti kasvatettu ja vailla käytöstapoja.
      - Mitä tapahtui?
      - Aitolehden tanssiryhmän esiintyjä ja koreografi kysyi mielipidettäni heidän showstaan. Yritin kertoa, että koreografiat voisivat olla monipuolisempia. Tämän tytöt tulkitsivat kaiketi niin, että shown sisältö on mielestäni täyttä paskaa. Tämän jälkeen Aitolehti läksytti minua kertomalla, ettei minulla ole käytöstapoja ja minut on kasvatettu huonosti.
      Kannattaisi Aitolehden miettiä omaa tai ryhmänsä käytöstä. Jos haukkuu Nooraa läskiksi, huutaa lavalta yleisön olevan laiskaa ja tylsää jne."
      http://www.hymy.fi/blogit/kaapon-kaunottaret-hymyn-missiblogi/martina-haukkui-nyt-hymyn-nettiblogistin

    • järkyttävä määrä
    • lisää haukkuja

      Tämä löytyi toisesta ketjusta:

      mehdi Younes : Valmennushommii. – paikassa Kätilöopiston Sairaala.
      Tykkää · · 19 minuuttia sitten paikassa Helsinki ·
      29 henkilöä tykkää tästä.

      Esko Eerikäinen Hyvä couchi on puoli voitto!!
      15 minuuttia sitten · Tykkää · 1

      sensuroitu : Hyvä sohva on puoli voittoa?
      14 minuuttia sitten · Tykkää

      Esko Eerikäinen juuri näin Juha, juuri näin.
      13 minuuttia sitten · Tykkää · 1

      Martina Marie-Anne Aitolehti Kunnon mies käy valmennuksissa, arvaatkaas meinaako Therman mennä, EI!
      2 minuuttia sitten · Tykkää

    • Raivotar

      Esko: ”Martinan raivo ei katso paikkaa ja aikaa”
      24.11.2008

      Lähestymiskieltoon Anne-Mari Bergiä kohtaan juuri tuomittu pariskunta Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen avautui Hymyn marraskuun numerossa toistensa ärsyttävimmistä puolista.

      -Martina on joskus äkkipikainen, eikä raivo katso aikaa ja paikkaa. Välillä semmoinen nolottaa, toteaa Esko.

      -Esko taas nillittää. Olen itse keksinyt sanan, ja se tarkoittaa turhista asioista valittamista, kuittaa aviovaimo Martina.
      http://www.hymy.fi/tasta-puhutaan/esko-martinan-raivo-ei-katso-paikkaa-ja-aikaa

    • S..u

      Nyt lopetan. Enkä kiroile yhtään per.. per... No meinaa tulla kuitenkin. Kuud Pau.

      • S..u

        No vielä korjaus. Goodbye:)


    • joopajoo...

      Säälittävä ketju, vanhat jutut pitää taaaaas kerran nostaa.......
      onko materiaalin puutetta? ;)))))

      • Pandora's box

        "joopajoo...", kuten näet näistä kaikista ketjuista, niin eipä tuo materiaali näytä loppuvan millään! :)


      • Vuosikertakamaa
        Pandora's box kirjoitti:

        "joopajoo...", kuten näet näistä kaikista ketjuista, niin eipä tuo materiaali näytä loppuvan millään! :)

        Eikä aiheet muuttuvan taas ollaan kohta käräjillä pahoinpitelystä , ulosottovelat on vakiokamaa , huono käytös ja öykkäröinti vaan jatkuu --mikään ei tän naikkosen kohdalla vuosien saatossa muutu


    • Musse
    • tina tina
      • tugeejumala

        ja tässä lähes tunnistamattoman kaunis >Martina, onko tuo todella hän? ei näyhtä yhtään samalta kuin nyt, paaaaaaljon nätimpi ja todella todella upea ilmestys jutun kuvassa, ei tänäpäivänä enää kumiankkahuulineen


      • Karuakertomaa

        Lähestymiskielto ja sakot pahoinpitelystä kuitenkin tuli , kukahan se oli "alaarvoinen ihminen" tässä valossa? -mitäänhän se ei kadu tässäkään keississä


    • 3+19=

      Huh, mikä lista!

    • yläaste edessä

      Onko Mara koulukiusaaja?

      • Hymy vai mikä?

        Missä jutussa se olikaan, missä toimittaja kutsui Martinaa "ikuiseksi koulukiusaajaksi"?


    • Uskoisinko

      Ei vaan "opettaja"-äidin kasvattama hyväkäytöksinen tyttö. Siinä perheessä on mm. siveys kunniassaan.

    • penasi

      sairas ihminen

    • voi jessus

      Kertonee hyvin tän "leidin" luonteesta.....minä,minä ja minä.
      Ei käy sääliksi yhtään moista.
      Nyt ymmärrän kuinka pystyy veloistaan huolimatta leikkimään luxuselämää ja shoppailemaan merkkituotteita.

      Käsitys oikeasta ja väärästä on niin hakoteillä, että kaikki onnistuu, ilman minkäänlaista itsesensuuria.

      Mutta, mutta..........kyllä ne lehdet löytää taas jatkossakin ulosotto velat ja painaa ne esiin. Sitten voidaan taas lukea tästä "luxuselämästä".

      En kyllä yhtään ihmettele, että yritti nakittaa kultahanhen lapseen kiinni, niin maailman vanhin konsti..........nykyaikana se ei vaan enää toimi. Hyvä niin.
      Teki väärät laskelmat reppana.......;)))

      Miesten kannattaisi aina muistaa, ennen kuin dippaa mulkkunsa tuollaisiin naikkosiin, ettei ilman kumia, vaikka kuinka inhoaisi kumin kanssa.
      Siitä kärsii se tuleva lapsi..........kun se pistetään alulle väärin perustein.

    • Tramp Stamp

      Siideri-Anne on hyvä äiti ja mummo. Siksi Marakin hoitaa asiat komeasti.

    • up up up

      vikahan ei ole IKINÄ marsussa, eihän ?

    • rhs u65u5

      On vaikeaa olla nolla.

    • pulleropallerot

      Hauska avaus tasapuolisuuden nimissä.

    • Lähiövosut_RYt

      Uranainen ja perfect wife Riihimäen kulmilta.

    • Nakumallinjatkokertomus

      En voi pitää tosiasioiden kertausta haukkumisena. On toi edellä luettu surullista historiaa, ei ihme , että edes osaa toi nainen pyrkii mitätöimään ja piilottelemaan , onhan se iso häpeä lapsiakin ajatellen . Tehtyä ei silti saa tekemättömäksi , ja nolot valkopesut vain pahentaa asiaa. Martinan tekemistä parannuksista ja katumisesta voi olla montaa mieltä , kovin näkyvää ei kumpikaan ole ollut. Se , että nyt patsastelee jonain hienostorouvana on lähinnä säälittävää tolla menneisyydellä

    • Anonyymi

      Hmmm.

    • Anonyymi
      • Anonyymi

      • Anonyymi

        Onko toi marsu ihan järjissään? Vihaa siin myös äitiään, joka on lihava.

        Vihasta puheen ollen, marsua tuntuu moni vihaavan, tekojen, ei painoindeksin vuoksi.

        Ei tuo marsun oma ulkonäköään sellainen ole, että kannattaisi kuittailla muille. Lihava voi laihduttaa mutta marsun ulkonäköä ei voi korjata.

        Ruma sisältä ja ulkoa.

        (Anteeksi oikeat marsut. )


    • Anonyymi

      Tiikeri ei juovistaan pääse, näin se vaan on kuulkaas.

      • Anonyymi

        Sama Martina on nyt, kuin on ollut aina. Nyt vaan ne läskit ihmiset kelpaa tuomaan rahaa. Valmennuksia Martina kuitenkin tekee vihaamilleen läskeille 👀.


      • Anonyymi

        Niinhän se nimenomaan on.
        Entisten sotkujen lisäksi on vuosien varrella kertynyt paljon lisää.
        On siinä naisella valkopyykkäämistä.
        Hyvinvointi yrittäminen aina huvittaa tuolla historialla,eikä naiselle ole kertynyt opintojakaan,että olisi edes jotenkin uskottava.
        Aitolehti on valitettavan feikki.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Sama Martina on nyt, kuin on ollut aina. Nyt vaan ne läskit ihmiset kelpaa tuomaan rahaa. Valmennuksia Martina kuitenkin tekee vihaamilleen läskeille 👀.

        Sehän on haukkunut Suomen kansan enemmistöä, koska enemmistö aikuisista on ylipainoisia.
        Lyhyemmän ketjun saatte, kun laitatte aloitukseksi, ketä M ei ole haukkunut.


    • Anonyymi

      Hirveä äiti Mara

    • Anonyymi

      Kuka ihmeen Marttina, onko joku merkittävä henkilö?

    • Anonyymi

      Martina haukkui BB-Kadin takamusta lättänäksi, kuten kuulemma "kaikilla suomalaisilla naisilla". Kadi on kyllä virolaissyntyinen

      • Anonyymi

        BB-Kadi oli Eremenkon silloisen tyttöystävän kaveri. Haukkui Martinaa BB-talossa sen takia.


      • Anonyymi

        Kymmenen vuotta vanhoja asioita, eikös ole tuoreimpia.


    • Anonyymi

      Anne-Mari Berg haukkui blogeissaan kaikki Matti Vanhasesta Kimi Räikköseen, puhumattakaan Martinasta, josta vihjaili kaikenlaista. Sai tuomion kun sanoi "pirihuoraksi". Maisakin oli Martinan nimissä kuulemma lähetellyt viestejä. Lisäksi hänkin vihjaili samoin kuin Berg eli sanoi että "käyttäisit sinäkin vähemmän kamaa". Martinahan oli kahden pienen lapsen äiti tuolloin.

      • Anonyymi

        Martina ei koskenutkaan Maisaan vaikka joku Maisan kaveri on aikoinaan tuollaista keskustelupalstoilla väittänyt. Anne-Mari Bergiä veti hiustenpidennyksistä ja Berg sai korvausta 250 euroa niistä.


      • Anonyymi

        Martina on kyllä ollut kaikenlaisten tyrkkyjen hampaissa. Minkähänlainen tyrkky hänen kimpussaan nyt on?


    • Anonyymi

      Eikös se tavallaan haukkunut Suomen miehetkin, kun ei täältä löydy miestä hänelle? Tämä haukkuminenhan tapahtui ennen hannua, tauluvarkaan aikoihin.

      • Anonyymi

        Sofia on sanonut että olisi saanut Stefun jo kesällä 2017 mutta ei sopinut hänen suunnitelmiin. Sanoi kun lähti ulkomaille että ei löydä miestä Suomesta eikä halua perustaa perhettä Suomeen. Oli kuitenkin sitten pakko loppujen lopuksi ottaa Stefu kun muita ei ollut tarjolla. Mutta rakkaus puuttuu, kuten näemme.


      • Anonyymi

        Sofiaa ei huoli yksikään mies ,jolla on hitunenkin järkeä päässään. Ei koulutusta ei ammattia on rikollinen ja ei koskaan elämässään ole tehnyt mitään työtä .


    • Anonyymi

      Maisa sanoi tuolla viidakon tähtösissä kun jotain oli kadonnut että "en tiennyt että täällä viidakossa on mannejakin". Sanoi saaneensa tappouhkauksia tuon takia. Anne-Mari Berg puolustamaan lehdessä romaneja että ei ne romanit ainakaan jota hän tuntee.

    • Anonyymi

      "asiakkaani ovat lähiöiden siiderivalaita"

    • Anonyymi

      Tunnistettavaa edelleen tämä on. Perusvire tässä naisessa.

    • Anonyymi

      Mikä reviirien hallitsija Martina luulee olevansa. Turpiin vaan ja muutama potku päälle jos tulet MUN reviirille.
      Varo vaan Pikkarainen koska nyrkki heilahtaa sun naamaan.

      • Anonyymi

        Vaikeeksi menee täällä nyt , kun Martina ei anna mitään aiheita itsestään ja Hannusta Espanjan lomaltaan.Kaivetaan vanhoja viestejä, ketä ne voi kiinostaa koska jos haluamme lukea vanhoja viestejä, löydämme ne itsekkin luettavaksemme .


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Vaikeeksi menee täällä nyt , kun Martina ei anna mitään aiheita itsestään ja Hannusta Espanjan lomaltaan.Kaivetaan vanhoja viestejä, ketä ne voi kiinostaa koska jos haluamme lukea vanhoja viestejä, löydämme ne itsekkin luettavaksemme .

        Mut kun nää Sofian kätyrit on niin raivoissaan ,koska Martina ei anna mitään aiheita negatiivisista asioista ja viettää perheensä kanssa loisto lomaansa Espanjassa .🌴👩‍❤️‍💋‍👩.


    • Anonyymi

      Seepra ei raidoistaan pääse eroon, eikä Martinan raivo hänestä häviä.
      Nähtiin taas siinä kun Sofian kimppuun kävi.
      Ei poistu väkivaltaisuus tosta ihmisestä, luonnevika.

      • Anonyymi

        Maisa oli lähetellyt Martinan nimissä viestejä ja sitten sanonut että "käyttäisit sinäkin vähemmän kamaa". Tämä tapahtui Viidakon tähtösissä.
        Sofia oli viestitellyt Stefulle ennen ja jälkeen heidän lyhytaikaisen eron.
        Anne-Mari Berg oli väittänyt että Eskon ja Martinan liiketoimintaa rahoitetaan huumeilla. Lisäksi hän oli julkisesti huutanut että "pirihuora" ja sai siitä kunnianloukkaustuomionkin. Lisäksi hän blogissaan haukkui heitä törkeästi.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Maisa oli lähetellyt Martinan nimissä viestejä ja sitten sanonut että "käyttäisit sinäkin vähemmän kamaa". Tämä tapahtui Viidakon tähtösissä.
        Sofia oli viestitellyt Stefulle ennen ja jälkeen heidän lyhytaikaisen eron.
        Anne-Mari Berg oli väittänyt että Eskon ja Martinan liiketoimintaa rahoitetaan huumeilla. Lisäksi hän oli julkisesti huutanut että "pirihuora" ja sai siitä kunnianloukkaustuomionkin. Lisäksi hän blogissaan haukkui heitä törkeästi.

        Eikä ole sanonut Noora Hautakangasta läskiksi eli tuo on vale.


    • Anonyymi

      Tässä sen taas näemme että tuolta Anne-Mari Bergin ajoilta on Martinalla vainoajia aina vaan.

      • Anonyymi

        Olisiko joku Tukiaisen porukoissa pyörinyt kuitenkin?


    • Anonyymi

      Kyllä on ollut tyrkkymalleja ja tyrkkymissejä Martinan kimpussa jo kymmenen vuotta ja enemmänkin. Se on sitä kateutta.

      • Anonyymi

        Kertoisitko vielä mistä pitäisi olla kateellinen Martinalle?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kertoisitko vielä mistä pitäisi olla kateellinen Martinalle?

        Sitä ei ole koskaan kerrottu. Mutta Palvojan mielestä kovin kateellisia ollaan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Sitä ei ole koskaan kerrottu. Mutta Palvojan mielestä kovin kateellisia ollaan.

        Kyllä nyt on mikkihiiri merihädässä, kun vastaa 6.11.25 kysymykseen, jonka on tehnyt 19.10.21, eli 4 v. sitten? Nyt tarvitaan pelastusrengasta.😭😭


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kyllä nyt on mikkihiiri merihädässä, kun vastaa 6.11.25 kysymykseen, jonka on tehnyt 19.10.21, eli 4 v. sitten? Nyt tarvitaan pelastusrengasta.😭😭

        Onko täällä sun lisäksi muita noin sekopäitä? Ei taida olla palstan ulkopuolista elämää


    • Anonyymi

      Ei ole Martinan tyyli muuttunut mihinkään, samaa ylimielisyyttä jatkaa, kuvitellen itse olevansa täydellinen, vaikka on täysi pelle ex- miehensä mukaan lukien. Molemmat nyt peili esiin.

      • Anonyymi

        Konkurssin partaalla roikkuva yh-muoja onneksi kenguru luikki ajoissa pakoon.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Konkurssin partaalla roikkuva yh-muoja onneksi kenguru luikki ajoissa pakoon.

        Kasari luvun kovimman bändärin tekele.


    • Anonyymi

      Olipa paljon infoa, kaikkea en tiennytkään. Hyvä aloitus.

    • Anonyymi

      Onhan se vetänyt Eskoakin turpaan, Seiskassa oli kuva, kun Eskolla vertavuotava ruhje otsassa, Stefulla ruhje naamassa, selitettiin, että oli kaatunut pyörällä, Aussi miehelle huusi hysteerisesti ravintolassa, oli monta silminnäkijä, yritti käydä Sara Siepin kimppuun festareilla ja mistä emme tiedä, olisiko voinut Aussi mieskin saada turpaansa. Kiroilee kuin katujätkä, tuli todistetuksi Escape Suomi ohjelmassa, oma tytär sanonut, että äiti ragee joskus. Että sellainen hyvinvointivalmentaja. Olisi kyllä vihanhallinta kurssi paikoillaan tälle minä, minä, minä naikkoselle

      • Anonyymi

        Hän on vain tempperamenttinen.


      • Anonyymi

        Miksi jääkiekkoilija RR oli siellä Ruisrockissa heinäkuussa 2019 Siepin ja tämän missiystävien, mm. Belorfin ja tämän kaverin kanssa festarialueella? Seiskassa on juttua että joku Siepin missiystävä oli sepitellyt Seiskalle tarinoita Martinasta, jotka sekä Sieppi että Martina kielsi. Kuka missi se siitä porukasta oli ja miksi sellainen porukka kokoontui ruisrockissa 2010 festarialueella kuten RR, Sieppi, Rosanna, Sofia ja tämän kaveri?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Miksi jääkiekkoilija RR oli siellä Ruisrockissa heinäkuussa 2019 Siepin ja tämän missiystävien, mm. Belorfin ja tämän kaverin kanssa festarialueella? Seiskassa on juttua että joku Siepin missiystävä oli sepitellyt Seiskalle tarinoita Martinasta, jotka sekä Sieppi että Martina kielsi. Kuka missi se siitä porukasta oli ja miksi sellainen porukka kokoontui ruisrockissa 2010 festarialueella kuten RR, Sieppi, Rosanna, Sofia ja tämän kaveri?

        Seiskalle oli joku Saran missiystävä väittänyt että Martina olisi tullut kysymään Saralta että "mitä sinä teet Ristolaisen kanssa". Sara ja Martina kielsivät tuollasta tapahtuneen ja Martina oli vielä yrittänyt saada Seiskalta tiedon että kuka sinne oli tuollaista väittänyt. Täällä muuten on Martinan pahin vainoaja suuri RR fani ja erityisesti RR paidan nappeja se jaksaa muistella.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Miksi jääkiekkoilija RR oli siellä Ruisrockissa heinäkuussa 2019 Siepin ja tämän missiystävien, mm. Belorfin ja tämän kaverin kanssa festarialueella? Seiskassa on juttua että joku Siepin missiystävä oli sepitellyt Seiskalle tarinoita Martinasta, jotka sekä Sieppi että Martina kielsi. Kuka missi se siitä porukasta oli ja miksi sellainen porukka kokoontui ruisrockissa 2010 festarialueella kuten RR, Sieppi, Rosanna, Sofia ja tämän kaveri?

        Vähiin on mennyt haukkumiset tai aiheet. Koska on pitänyt kaivaa 13 - vuotta vanha ketju esiin 🤭.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Seiskalle oli joku Saran missiystävä väittänyt että Martina olisi tullut kysymään Saralta että "mitä sinä teet Ristolaisen kanssa". Sara ja Martina kielsivät tuollasta tapahtuneen ja Martina oli vielä yrittänyt saada Seiskalta tiedon että kuka sinne oli tuollaista väittänyt. Täällä muuten on Martinan pahin vainoaja suuri RR fani ja erityisesti RR paidan nappeja se jaksaa muistella.

        Seiskasta oli juttua että Seiskan toimittaja oli ensimmäisenä kysynyt asiasta porukassa mukana olleelta Belorfilta asiasta ja tämä sanonut että ei halunnut kommentoida. Sitten Seiskassa luki että myöhemmin joku Saran missiystävä oli kuitenkin ottanut yhteyttä Seiskaan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Miksi jääkiekkoilija RR oli siellä Ruisrockissa heinäkuussa 2019 Siepin ja tämän missiystävien, mm. Belorfin ja tämän kaverin kanssa festarialueella? Seiskassa on juttua että joku Siepin missiystävä oli sepitellyt Seiskalle tarinoita Martinasta, jotka sekä Sieppi että Martina kielsi. Kuka missi se siitä porukasta oli ja miksi sellainen porukka kokoontui ruisrockissa 2010 festarialueella kuten RR, Sieppi, Rosanna, Sofia ja tämän kaveri?

        Kuka se Sofian kaveri oli, joka oli siis mukana tuossakin po. porukassa, joka oli siellä samaisessa ruisrockissa Sofian kanssa asunnossa missä Sofian avomies pussitti huumeita festarialueella myytäväksi?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Miksi jääkiekkoilija RR oli siellä Ruisrockissa heinäkuussa 2019 Siepin ja tämän missiystävien, mm. Belorfin ja tämän kaverin kanssa festarialueella? Seiskassa on juttua että joku Siepin missiystävä oli sepitellyt Seiskalle tarinoita Martinasta, jotka sekä Sieppi että Martina kielsi. Kuka missi se siitä porukasta oli ja miksi sellainen porukka kokoontui ruisrockissa 2010 festarialueella kuten RR, Sieppi, Rosanna, Sofia ja tämän kaveri?

        Siis Ruisrockissa heinäkuussa 2019.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Seiskalle oli joku Saran missiystävä väittänyt että Martina olisi tullut kysymään Saralta että "mitä sinä teet Ristolaisen kanssa". Sara ja Martina kielsivät tuollasta tapahtuneen ja Martina oli vielä yrittänyt saada Seiskalta tiedon että kuka sinne oli tuollaista väittänyt. Täällä muuten on Martinan pahin vainoaja suuri RR fani ja erityisesti RR paidan nappeja se jaksaa muistella.

        Sara ja Martina olivat yhdessä kaksi viikkoa tuon jälkeen Kaija Koon konsertissa VIP-tilassa ja siellä oli mukana mm. Stefu ja Didem ja muitakin. Sitten Seiska teki jutun että Sara ja Martina sopineet vaikka tuo Seiskalle sepitetty juttu oli alunperinkin valhetta ja jonkun sepittämä joka halusi mustamaalata Martinaa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Sara ja Martina olivat yhdessä kaksi viikkoa tuon jälkeen Kaija Koon konsertissa VIP-tilassa ja siellä oli mukana mm. Stefu ja Didem ja muitakin. Sitten Seiska teki jutun että Sara ja Martina sopineet vaikka tuo Seiskalle sepitetty juttu oli alunperinkin valhetta ja jonkun sepittämä joka halusi mustamaalata Martinaa.

        Tuo tapahtui heinäkuussa 2019 ja siinä porukassa oli myös Saran missiystävä Sofia ja sitten jo todistettavasti loppuvuodesta 2019 Sofia alkoi oleen Martinan miehen Stefun kanssa. Ranta-ahon sisko oli vuodenvaihteessa kysynyt Stefulla että onko sillä jotain Sofian kanssa koska Sofian käytös on niin omituista, mutta Stefu oli kieltänyt. Sofiahan asui tuolloin vielä Ranta-ahon siskon kanssa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tuo tapahtui heinäkuussa 2019 ja siinä porukassa oli myös Saran missiystävä Sofia ja sitten jo todistettavasti loppuvuodesta 2019 Sofia alkoi oleen Martinan miehen Stefun kanssa. Ranta-ahon sisko oli vuodenvaihteessa kysynyt Stefulla että onko sillä jotain Sofian kanssa koska Sofian käytös on niin omituista, mutta Stefu oli kieltänyt. Sofiahan asui tuolloin vielä Ranta-ahon siskon kanssa.

        Kiitos tuolle eilen illalla yhdentoista maissa kommentin asenteellisesti kirjoittaneelle että tämän saaga tuli taas perusteellisesti selvitettyä ja aivan mediatiedoista näki kaikki.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kiitos tuolle eilen illalla yhdentoista maissa kommentin asenteellisesti kirjoittaneelle että tämän saaga tuli taas perusteellisesti selvitettyä ja aivan mediatiedoista näki kaikki.

        Siis tuo RR tarina Ruisrockista heinäkuussa 2019. Ja Sofahan siinä(kin) tosiaan näyttää olevan taas yksi osapuoli.


      • Anonyymi

        Kiitos tuolle Martinan ja Eskon vainoajalle että tuonkin Ruisrock-valheen oikea totuus tuli taas kerran selostettua ja Sofaanhan ne jäljet johtaa, jälleen kerran.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kiitos tuolle Martinan ja Eskon vainoajalle että tuonkin Ruisrock-valheen oikea totuus tuli taas kerran selostettua ja Sofaanhan ne jäljet johtaa, jälleen kerran.

        Martinan vainoaja, Sofian, Pikkaraisen ja RR fanaattinen fani jaksaa vieläkin hokea, jos ei päivittäin niin ainakin viikottain jostain RR paidan napeista.


      • Anonyymi

        Jo vuonna 2012 näyttää yksi kommentoija kirjoittavan halveksuvasti että "opettaja" äidin kasvattama. Onko niin että joku Steiner-koulun entinen oppilas on tuo joka on jäänyt vainoamaan vai onko niin kuin väitetty että Edun sairaalloinen fani?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Jo vuonna 2012 näyttää yksi kommentoija kirjoittavan halveksuvasti että "opettaja" äidin kasvattama. Onko niin että joku Steiner-koulun entinen oppilas on tuo joka on jäänyt vainoamaan vai onko niin kuin väitetty että Edun sairaalloinen fani?

        Tästä poistettiin kommentti missä kirjoitettiin tuolla edellä näkyvissä oleva vuonna 2012 kirjoitettu törkeä kommentti liittyen Martinan äitiin. Mutta siellä se näkyy edelleen ketjussa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Martinan vainoaja, Sofian, Pikkaraisen ja RR fanaattinen fani jaksaa vieläkin hokea, jos ei päivittäin niin ainakin viikottain jostain RR paidan napeista.

        Sen videonhan voi jokainen käydä katsomassa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Sen videonhan voi jokainen käydä katsomassa.

        Säälittävä kahden lapsen yksinhuoltaja roikkuu lätkämiehen paidassa . Ei ollut innostusta RR:n taholta, joten joku kaveri hoiteli yhden yön pa***i 😟
        Esimerkkiä tyttärille !!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Säälittävä kahden lapsen yksinhuoltaja roikkuu lätkämiehen paidassa . Ei ollut innostusta RR:n taholta, joten joku kaveri hoiteli yhden yön pa***i 😟
        Esimerkkiä tyttärille !!

        Huolissaan pitäs olla myöskin asenteesta jota tytöilleen opettaa: *ollaan parempia kuin muut*, ainakin Vicotria omaksunut jo. Koulussa on jo joutunut napit vastakkain muiden kanssa juurikin leuhkimisen ja ylimielisyyden takia.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Huolissaan pitäs olla myöskin asenteesta jota tytöilleen opettaa: *ollaan parempia kuin muut*, ainakin Vicotria omaksunut jo. Koulussa on jo joutunut napit vastakkain muiden kanssa juurikin leuhkimisen ja ylimielisyyden takia.

        Voi herran jestas! Sinä ja myös sinun teini-ikäinen tyttäresi täällä haukkumassa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Voi herran jestas! Sinä ja myös sinun teini-ikäinen tyttäresi täällä haukkumassa.

        Olihan tuota jo epäiltykin monesti että joku kateellinen koulukaveri ja tämän vanhempi.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Huolissaan pitäs olla myöskin asenteesta jota tytöilleen opettaa: *ollaan parempia kuin muut*, ainakin Vicotria omaksunut jo. Koulussa on jo joutunut napit vastakkain muiden kanssa juurikin leuhkimisen ja ylimielisyyden takia.

        Kun Martina on sanonut tuollaisen asian niin ollut teini-iässä eli saman ikäinen kuin sinun tyttäresi joka siellä koulussa nyt kahdetii Martinan vanhinta tyttöä. Et sinä ainakaan mikään järjen jättäläinen ole.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Huolissaan pitäs olla myöskin asenteesta jota tytöilleen opettaa: *ollaan parempia kuin muut*, ainakin Vicotria omaksunut jo. Koulussa on jo joutunut napit vastakkain muiden kanssa juurikin leuhkimisen ja ylimielisyyden takia.

        Jotenkin tulee mieleen että Martina on vieläkin parempi kun muut koska paremmuuden mitta on kateuden määrä ja sitähän on riittänyt ja riittää edelleen. Se sanonta että "kateus pitää ansaita" pätee todellakin Martinan kohdalla erittäin hyvin.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kun Martina on sanonut tuollaisen asian niin ollut teini-iässä eli saman ikäinen kuin sinun tyttäresi joka siellä koulussa nyt kahdetii Martinan vanhinta tyttöä. Et sinä ainakaan mikään järjen jättäläinen ole.

        Tuo on joku vanha kateellinen rupsahtanut mummo joka ei ole koskaan mitään miestä saanut eikä siten myöskään lapsia. Vaikka kyllähän se silmäpussimummo joka aivan törkeitä omalla nimellä oli Seiskan kommentteihin kirjoitellut (fanaattinen Sofian fani muuten, mikä ei liene yllätys) niin olihan sen instassa tyttärensä hääkuvia ja lastenlasten kuviakin. Ylilaudallekin oli sen juttuja linkattu ja joku nuorempi nainen sitä siellä komppasi.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Jotenkin tulee mieleen että Martina on vieläkin parempi kun muut koska paremmuuden mitta on kateuden määrä ja sitähän on riittänyt ja riittää edelleen. Se sanonta että "kateus pitää ansaita" pätee todellakin Martinan kohdalla erittäin hyvin.

        Mistähän ihmeestä tuolle rupsahtaneelle kumitissi öykkärille oltais kateellinen??
        Konkurssikypsä ylivelkaantunut yh-eukko, onneksi kenguru näki mikä se on ja luikki ajoissa pakoon.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tuo on joku vanha kateellinen rupsahtanut mummo joka ei ole koskaan mitään miestä saanut eikä siten myöskään lapsia. Vaikka kyllähän se silmäpussimummo joka aivan törkeitä omalla nimellä oli Seiskan kommentteihin kirjoitellut (fanaattinen Sofian fani muuten, mikä ei liene yllätys) niin olihan sen instassa tyttärensä hääkuvia ja lastenlasten kuviakin. Ylilaudallekin oli sen juttuja linkattu ja joku nuorempi nainen sitä siellä komppasi.

        Voi voi miksi Seiskan toimittajat ei soittele koska omalla nimellä törkeyksiä ja kysy että mikä on homman nimi. Mutta ei toimittajia kiinnosta jos heidän itsensäkin kadehtimia julkisuuden henkilöitä haukutaan ja jos ei ole edes vasemmiston edustaja tai tummaihoinen. Siinä tapauksessa soittavat kommentoijille.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tuo on joku vanha kateellinen rupsahtanut mummo joka ei ole koskaan mitään miestä saanut eikä siten myöskään lapsia. Vaikka kyllähän se silmäpussimummo joka aivan törkeitä omalla nimellä oli Seiskan kommentteihin kirjoitellut (fanaattinen Sofian fani muuten, mikä ei liene yllätys) niin olihan sen instassa tyttärensä hääkuvia ja lastenlasten kuviakin. Ylilaudallekin oli sen juttuja linkattu ja joku nuorempi nainen sitä siellä komppasi.

        Taas tullaan tähän että vanhempi nainen ja nuorempi nainen. Sen nuoremman naisen kommentit on kuin teini-ikäisellä mutta tuskin on teini-ikäinen.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tuo on joku vanha kateellinen rupsahtanut mummo joka ei ole koskaan mitään miestä saanut eikä siten myöskään lapsia. Vaikka kyllähän se silmäpussimummo joka aivan törkeitä omalla nimellä oli Seiskan kommentteihin kirjoitellut (fanaattinen Sofian fani muuten, mikä ei liene yllätys) niin olihan sen instassa tyttärensä hääkuvia ja lastenlasten kuviakin. Ylilaudallekin oli sen juttuja linkattu ja joku nuorempi nainen sitä siellä komppasi.

        Muistan sen mummon. Se haukkui Pikkaraista aivan törkeillä nimityksillä ja vihjauksilla jotka nimenomaan liittyi Martinan lapsiin, koska ne lapset näyttää kiinnostavan. Se oli siis sitä aikaa. Ja Martinan haukkui aivan törkeästi ja Sofiaa kehui maasta taivaaseen.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Muistan sen mummon. Se haukkui Pikkaraista aivan törkeillä nimityksillä ja vihjauksilla jotka nimenomaan liittyi Martinan lapsiin, koska ne lapset näyttää kiinnostavan. Se oli siis sitä aikaa. Ja Martinan haukkui aivan törkeästi ja Sofiaa kehui maasta taivaaseen.

        Siellähän ne mummon kirjoitukset täytyy olla edelleen näkyvillä ja koska oli ylilaudallekin laitettu näkyviin.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Taas tullaan tähän että vanhempi nainen ja nuorempi nainen. Sen nuoremman naisen kommentit on kuin teini-ikäisellä mutta tuskin on teini-ikäinen.

        Tuskin siis on joku Martinaa ja tämän lapsia kadehtiva koulukaveri ja tämän äiti vaikka tuolta edeltä kommentistaan se vaikutelma tulee?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Muistan sen mummon. Se haukkui Pikkaraista aivan törkeillä nimityksillä ja vihjauksilla jotka nimenomaan liittyi Martinan lapsiin, koska ne lapset näyttää kiinnostavan. Se oli siis sitä aikaa. Ja Martinan haukkui aivan törkeästi ja Sofiaa kehui maasta taivaaseen.

        Mikähän sen mummon motiivi on toimintaansa ja tietääkö lapset ja lapsenlapset mummon toiminnasta? Kai tietäävät jos Seiskan kommentteja jossain lukevat.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Säälittävä kahden lapsen yksinhuoltaja roikkuu lätkämiehen paidassa . Ei ollut innostusta RR:n taholta, joten joku kaveri hoiteli yhden yön pa***i 😟
        Esimerkkiä tyttärille !!

        Mikä on suhteesi tuohon jääkiekkoilija Ristolaiseen? Toimintasi vaikuttaa jo aika oudolta, suorastaan epänormaalilta. Onko muuta yhteyttä kuin että molemmat olette Turusta?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Muistan sen mummon. Se haukkui Pikkaraista aivan törkeillä nimityksillä ja vihjauksilla jotka nimenomaan liittyi Martinan lapsiin, koska ne lapset näyttää kiinnostavan. Se oli siis sitä aikaa. Ja Martinan haukkui aivan törkeästi ja Sofiaa kehui maasta taivaaseen.

        Ei ole kuulkaas se mummo nyt täällä tänä päivänä asialla koska täällä kirjoittelee Pikkaraisen ja Ristolaisen fanaattinen fani.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tuskin siis on joku Martinaa ja tämän lapsia kadehtiva koulukaveri ja tämän äiti vaikka tuolta edeltä kommentistaan se vaikutelma tulee?

        Siinä sulle iso tehtävä kun alat profiloida kommentoijia tuotetun tekstin perusteella. Et si Akaan mun kohdalla ole kertaakaan osunut lähellekään.
        Ja, voin kertoa rehellisesti että kateuskortti ton tyrkkyporukan (koko perhe) ei osu, sekä M, E, V, I ovat inhokkejani omien tekojensa vuoksi.
        Ps: joko on oikeudessa käsitely Wolt-kuskin häirintäjuttu kun kysyi osoitetta?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mikä on suhteesi tuohon jääkiekkoilija Ristolaiseen? Toimintasi vaikuttaa jo aika oudolta, suorastaan epänormaalilta. Onko muuta yhteyttä kuin että molemmat olette Turusta?

        Toinen kysymys että miksi tuota RR fania kiinnostaa Martinan lapset?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Siinä sulle iso tehtävä kun alat profiloida kommentoijia tuotetun tekstin perusteella. Et si Akaan mun kohdalla ole kertaakaan osunut lähellekään.
        Ja, voin kertoa rehellisesti että kateuskortti ton tyrkkyporukan (koko perhe) ei osu, sekä M, E, V, I ovat inhokkejani omien tekojensa vuoksi.
        Ps: joko on oikeudessa käsitely Wolt-kuskin häirintäjuttu kun kysyi osoitetta?

        Wolt kuski tarttui tytön käteen kiinni ja käski lähteä näyttämään tietä. Tyttö oli matkalla kouluun. Mutta nyt tiedämme että olet wolt-kuskeja rakastava woke-ihminen mutta oletko mies vai nainen? Jos olet mies niin oletko wolt-kuski itsekin?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Wolt kuski tarttui tytön käteen kiinni ja käski lähteä näyttämään tietä. Tyttö oli matkalla kouluun. Mutta nyt tiedämme että olet wolt-kuskeja rakastava woke-ihminen mutta oletko mies vai nainen? Jos olet mies niin oletko wolt-kuski itsekin?

        Juuri noin luki tuosta tapauksesta mediassa ja pari viikkoa myöhemmin oli samalta alueelta uutinen että tyttö oli joutunut pakenemaan wolt-kuskia isänsä kauppaan. Työn isä antoi iltapäivälehteen haastattelun omalla nimellä ja olivat videoineet kun tuli perässä ja alkoi huutelemaan. Se isä sanoi että rikosilmoituksen tekeminen ei hyödytä mitään. Tapauksen kerrottiin tapahtuneen Ullanlinnassa. Siellä se juttu on edelleen näkyvissä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Siinä sulle iso tehtävä kun alat profiloida kommentoijia tuotetun tekstin perusteella. Et si Akaan mun kohdalla ole kertaakaan osunut lähellekään.
        Ja, voin kertoa rehellisesti että kateuskortti ton tyrkkyporukan (koko perhe) ei osu, sekä M, E, V, I ovat inhokkejani omien tekojensa vuoksi.
        Ps: joko on oikeudessa käsitely Wolt-kuskin häirintäjuttu kun kysyi osoitetta?

        Sinä väität että Martina, Esko ja kaksi Martinan tyttöä on inhokkejasi omien tekojensa vuoksi. No nyt on todella, todella sairasta.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Sinä väität että Martina, Esko ja kaksi Martinan tyttöä on inhokkejasi omien tekojensa vuoksi. No nyt on todella, todella sairasta.

        Nyt Eskolle kuvakaappaus ja nopsaan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Siinä sulle iso tehtävä kun alat profiloida kommentoijia tuotetun tekstin perusteella. Et si Akaan mun kohdalla ole kertaakaan osunut lähellekään.
        Ja, voin kertoa rehellisesti että kateuskortti ton tyrkkyporukan (koko perhe) ei osu, sekä M, E, V, I ovat inhokkejani omien tekojensa vuoksi.
        Ps: joko on oikeudessa käsitely Wolt-kuskin häirintäjuttu kun kysyi osoitetta?

        Kiitos kun kerroit että mikä olet miehiäsi ja ketkä ovat inhokkejasi. Nimikirjaimet riittää ja sinun vanhoja kommentteja on todella paljon näkyvissä. Ne liittyvät nimenomaan tuohon wolt-kuskiasiaan. Ja miten sinä väität että wolt-kuski kysyi vain osoitetta? Olitko itse paikalla? Median mukaan kysyi osoitetta ja tarttui tytön käteen ja käski lähteä näyttämään. Olitko itse paikalla koska väität että asia oli toisin mitä mediassa kerrotaan?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kiitos kun kerroit että mikä olet miehiäsi ja ketkä ovat inhokkejasi. Nimikirjaimet riittää ja sinun vanhoja kommentteja on todella paljon näkyvissä. Ne liittyvät nimenomaan tuohon wolt-kuskiasiaan. Ja miten sinä väität että wolt-kuski kysyi vain osoitetta? Olitko itse paikalla? Median mukaan kysyi osoitetta ja tarttui tytön käteen ja käski lähteä näyttämään. Olitko itse paikalla koska väität että asia oli toisin mitä mediassa kerrotaan?

        Korjaus eli vanhat kommenttisi liittyvät myös tuohon wolt-kuskiasiaan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Toinen kysymys että miksi tuota RR fania kiinnostaa Martinan lapset?

        Miksi sitä kiinnostaa wolt-kuskit?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mikä on suhteesi tuohon jääkiekkoilija Ristolaiseen? Toimintasi vaikuttaa jo aika oudolta, suorastaan epänormaalilta. Onko muuta yhteyttä kuin että molemmat olette Turusta?

        Eikös Pori, Salo, Kaarina ja Akaa ole myös siellä Turun suunnassa. Vai onko Akaa Tampereella päin.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Eikös Pori, Salo, Kaarina ja Akaa ole myös siellä Turun suunnassa. Vai onko Akaa Tampereella päin.

        Akaa on jossain Tampereen lähettyvillä. Esim. entinen missi Satu Tuomisto on kotoisin Akaalta vai miten tuo taivutetaan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Jotenkin tulee mieleen että Martina on vieläkin parempi kun muut koska paremmuuden mitta on kateuden määrä ja sitähän on riittänyt ja riittää edelleen. Se sanonta että "kateus pitää ansaita" pätee todellakin Martinan kohdalla erittäin hyvin.

        Totta, kateus pitää ansaita. Mutta niin pitää myös kunnioitus ja ne kaksi ei tule samassa paketissa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Toinen kysymys että miksi tuota RR fania kiinnostaa Martinan lapset?

        Eikö sais kiinnostaa? Vanhemmat oikein tyrkyttää alaikäisiä tytöjä mediaan, nimenomaan siksi että niistä halutaan julkkiksia. Sairasta, koska näinhän ne altistuu esim pedofiileille. Myöskin tapa pukea teinit liian paljastaviin asuihin on riski, tietyntyyppiset äijät niistä innostuu.
        Ps. olen nainen, itselläkin teinejä joita haluan suojella kaikin keinoin.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Eikö sais kiinnostaa? Vanhemmat oikein tyrkyttää alaikäisiä tytöjä mediaan, nimenomaan siksi että niistä halutaan julkkiksia. Sairasta, koska näinhän ne altistuu esim pedofiileille. Myöskin tapa pukea teinit liian paljastaviin asuihin on riski, tietyntyyppiset äijät niistä innostuu.
        Ps. olen nainen, itselläkin teinejä joita haluan suojella kaikin keinoin.

        Onko sinulla joku henkilökohtainen suhde Martinan lapsiin? Esko on se joka tyttöä tuo eniten framille ja on aina tuonut. Taidatte siellä kadehtia Martinan lapsia ja ehkä hevospiireissä pyöritte?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Eikö sais kiinnostaa? Vanhemmat oikein tyrkyttää alaikäisiä tytöjä mediaan, nimenomaan siksi että niistä halutaan julkkiksia. Sairasta, koska näinhän ne altistuu esim pedofiileille. Myöskin tapa pukea teinit liian paljastaviin asuihin on riski, tietyntyyppiset äijät niistä innostuu.
        Ps. olen nainen, itselläkin teinejä joita haluan suojella kaikin keinoin.

        Et vastannut että mikä on suhteesi RR ja toinen kysymys että miksi sinua kiinnostaa Martinan lapset?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Eikö sais kiinnostaa? Vanhemmat oikein tyrkyttää alaikäisiä tytöjä mediaan, nimenomaan siksi että niistä halutaan julkkiksia. Sairasta, koska näinhän ne altistuu esim pedofiileille. Myöskin tapa pukea teinit liian paljastaviin asuihin on riski, tietyntyyppiset äijät niistä innostuu.
        Ps. olen nainen, itselläkin teinejä joita haluan suojella kaikin keinoin.

        Oletko ollenkaan huomannut että monet muut tuovat lapsiaan paljon enemmän instaan? Et ole huomannut koska kyttäät vain Martinan lapsia.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Totta, kateus pitää ansaita. Mutta niin pitää myös kunnioitus ja ne kaksi ei tule samassa paketissa.

        Ota uusi perhe uhriksesi vai kuinka monta sinulla on?


      • Anonyymi

        Mielestäni Martina olisi kyllä ansainnut pienen loman. Joka päivä hevostallilla eikä ole matkustanut pitkään aikaan muuta kuin hevoskilpailuihin. Pikaisesti käynyt pari kertaa Hyrox-kisoissa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mielestäni Martina olisi kyllä ansainnut pienen loman. Joka päivä hevostallilla eikä ole matkustanut pitkään aikaan muuta kuin hevoskilpailuihin. Pikaisesti käynyt pari kertaa Hyrox-kisoissa.

        Esko voisi hoitaa lapset ja koiran kiitokseksi siitä että sai Martinan podcast-kaverikseen koska he ovat todella hyvä pari siinä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Esko voisi hoitaa lapset ja koiran kiitokseksi siitä että sai Martinan podcast-kaverikseen koska he ovat todella hyvä pari siinä.

        Yhtä hyviä haukkumaan muita ja kehumaan itseään. Totta


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mielestäni Martina olisi kyllä ansainnut pienen loman. Joka päivä hevostallilla eikä ole matkustanut pitkään aikaan muuta kuin hevoskilpailuihin. Pikaisesti käynyt pari kertaa Hyrox-kisoissa.

        😀 oletko Martinan perässä mennyt kun tiedät mitä on tehnyt? Ei se hevostallilla apulaisena pyöriminen niin raskasta ole. Moni koululainen hoitaa ensin koulupäivän ja menee sen jälkeen tallille. Vai koetko ettei Martina jaksa sitä mitä muut?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Et vastannut että mikä on suhteesi RR ja toinen kysymys että miksi sinua kiinnostaa Martinan lapset?

        Kerro sinä itse miksi sua kiinnostaa ko henkilöt. Aloita eli vastaa


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Jotenkin tulee mieleen että Martina on vieläkin parempi kun muut koska paremmuuden mitta on kateuden määrä ja sitähän on riittänyt ja riittää edelleen. Se sanonta että "kateus pitää ansaita" pätee todellakin Martinan kohdalla erittäin hyvin.

        Kerrotko tarkemmin, että missä sä näet tämän kuvittelemasi kateuden? Ei oikein ole mitään näyttöä. Mistä Martinaa voisi kadehtia? Kaikki menee pieleen sillä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tuo on joku vanha kateellinen rupsahtanut mummo joka ei ole koskaan mitään miestä saanut eikä siten myöskään lapsia. Vaikka kyllähän se silmäpussimummo joka aivan törkeitä omalla nimellä oli Seiskan kommentteihin kirjoitellut (fanaattinen Sofian fani muuten, mikä ei liene yllätys) niin olihan sen instassa tyttärensä hääkuvia ja lastenlasten kuviakin. Ylilaudallekin oli sen juttuja linkattu ja joku nuorempi nainen sitä siellä komppasi.

        Hienoa harhaisen ihmisen analyysiä anonyymipalstalla 😀 hae apua


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mielestäni Martina olisi kyllä ansainnut pienen loman. Joka päivä hevostallilla eikä ole matkustanut pitkään aikaan muuta kuin hevoskilpailuihin. Pikaisesti käynyt pari kertaa Hyrox-kisoissa.

        Pikku deitti-lomareissu on jo varmasti tähtäimessä😇.Täytyyhän niitä keskeytyneitä hääsuunnitelmia päästä jonkun hemmon kanssa jatkamaan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Pikku deitti-lomareissu on jo varmasti tähtäimessä😇.Täytyyhän niitä keskeytyneitä hääsuunnitelmia päästä jonkun hemmon kanssa jatkamaan.

        Just joo. Sairaan mustasukkainen täällä kirjoittelee. Martinalla ei saisi olla miestä eikä saisi olla edes ystäviä mutta kun on ystäviä. Mieasioista en ole tietoinen mutta viimeinen tieto on että on eronnut tästä aussista eli on sinkku.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Yhtä hyviä haukkumaan muita ja kehumaan itseään. Totta

        Kenen haukkuminen sinuun erityisesti henkilökohtaisesti koski? Tai oliko edes haukkumista. Avoimessa liitossa olevien vai koiraksi ja kissaksi pukeutuvien vai Stefusta totuuksia laukominen vai otsikot henkilökohtaisesti itseesi tuon mitä Martina sanoi joistain valmentajista?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kenen haukkuminen sinuun erityisesti henkilökohtaisesti koski? Tai oliko edes haukkumista. Avoimessa liitossa olevien vai koiraksi ja kissaksi pukeutuvien vai Stefusta totuuksia laukominen vai otsikot henkilökohtaisesti itseesi tuon mitä Martina sanoi joistain valmentajista?

        Mitä olen kommenttejaan seurannut niin veikkaisin että tuo koiraksi ja kissaksi pukeutuvien ihmisten ihmetteleminen Martinan vainoajaan eniten koski.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kerrotko tarkemmin, että missä sä näet tämän kuvittelemasi kateuden? Ei oikein ole mitään näyttöä. Mistä Martinaa voisi kadehtia? Kaikki menee pieleen sillä.

        Joo eipä kyllä tuu mieleen mistä pitäis kadehtia.
        Kateus on aina se ainoa mahdollinen selitys, jos joku ei ihannoi Martinaa


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kerrotko tarkemmin, että missä sä näet tämän kuvittelemasi kateuden? Ei oikein ole mitään näyttöä. Mistä Martinaa voisi kadehtia? Kaikki menee pieleen sillä.

        Miten se joogastudio voi epsanjassa?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kenen haukkuminen sinuun erityisesti henkilökohtaisesti koski? Tai oliko edes haukkumista. Avoimessa liitossa olevien vai koiraksi ja kissaksi pukeutuvien vai Stefusta totuuksia laukominen vai otsikot henkilökohtaisesti itseesi tuon mitä Martina sanoi joistain valmentajista?

        Ernan läheiseen oli ainakin kalahtanut vaikka tuskin Martina Ernasta puhui.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Just joo. Sairaan mustasukkainen täällä kirjoittelee. Martinalla ei saisi olla miestä eikä saisi olla edes ystäviä mutta kun on ystäviä. Mieasioista en ole tietoinen mutta viimeinen tieto on että on eronnut tästä aussista eli on sinkku.

        Mustasukkainen?ja että oikein sairaan mustasukkainen? Martinasta??🤣🤣🤣🤣


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Miten se joogastudio voi epsanjassa?

        Vieläkö häämenun maistelut on menossa?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mitä olen kommenttejaan seurannut niin veikkaisin että tuo koiraksi ja kissaksi pukeutuvien ihmisten ihmetteleminen Martinan vainoajaan eniten koski.

        😀 siinä on taas analyysi. Mutta kiva, että arvostat ihmisten harrastusten (nimenomaan nuorten ihmisten) haukkumista. Kertoo paljonkin


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kenen haukkuminen sinuun erityisesti henkilökohtaisesti koski? Tai oliko edes haukkumista. Avoimessa liitossa olevien vai koiraksi ja kissaksi pukeutuvien vai Stefusta totuuksia laukominen vai otsikot henkilökohtaisesti itseesi tuon mitä Martina sanoi joistain valmentajista?

        Tsaijai kun palvoja menetti totuudesta hermonsa. Kerrotko mitä muuta ko pariskunta tekee kuin haukkuu muita?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mitä olen kommenttejaan seurannut niin veikkaisin että tuo koiraksi ja kissaksi pukeutuvien ihmisten ihmetteleminen Martinan vainoajaan eniten koski.

        Ja millä tavoin seuraat ko henkilön kommentteja. On sulla elämän sisältö.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Miten se joogastudio voi epsanjassa?

        Onko Martinalls joogastudio Espanjassa? Uutta tietoa kyllä


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ernan läheiseen oli ainakin kalahtanut vaikka tuskin Martina Ernasta puhui.

        Martina kadehtii hyvin menestyviä valmentajia. Eihän se muuten niitä haukkuisi.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mielestäni Martina olisi kyllä ansainnut pienen loman. Joka päivä hevostallilla eikä ole matkustanut pitkään aikaan muuta kuin hevoskilpailuihin. Pikaisesti käynyt pari kertaa Hyrox-kisoissa.

        Ei sillä ole rahaa kun maksaja lähti eikä kihlasormus mene kaupaksi! Joluksu sentään on varannut *munLevin* itselleen.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Vieläkö häämenun maistelut on menossa?

        Marttiinan rakkaudet: tarina alkaa kuin satu ja päättyy kuin reality.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tsaijai kun palvoja menetti totuudesta hermonsa. Kerrotko mitä muuta ko pariskunta tekee kuin haukkuu muita?

        Onko tsaijai- kaisuli jo tienannut itselleen tämän päivän sopparahat Martina -kommenteillaan?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Just joo. Sairaan mustasukkainen täällä kirjoittelee. Martinalla ei saisi olla miestä eikä saisi olla edes ystäviä mutta kun on ystäviä. Mieasioista en ole tietoinen mutta viimeinen tieto on että on eronnut tästä aussista eli on sinkku.

        Martinan kohdalla ”So easy to love” ei tarkoita samaa kuin ”so easy to keep’.” 😏


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ei sillä ole rahaa kun maksaja lähti eikä kihlasormus mene kaupaksi! Joluksu sentään on varannut *munLevin* itselleen.

        Ei tule varauksia B:hen, millä maksetaan kulut, velat korkoineen.
        Ensi viikolla tulee verotiedot v 2024, jännä nähdä Palaci Capital oy tilanne.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Onko tsaijai- kaisuli jo tienannut itselleen tämän päivän sopparahat Martina -kommenteillaan?

        Kerro mullekin miten tästä saa rahaa kun kommentoi? En soppaan tarvii mutta voisin lahjoittaa hyväntekeväisyyteen 😀


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ei tule varauksia B:hen, millä maksetaan kulut, velat korkoineen.
        Ensi viikolla tulee verotiedot v 2024, jännä nähdä Palaci Capital oy tilanne.

        Nyt ollaan jännän äärellä, meneeköhän palstan talousasiantuntijalta yöunet?🤣


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Martina kadehtii hyvin menestyviä valmentajia. Eihän se muuten niitä haukkuisi.

        Koska se Latvalan viikonloppuseuralainen alkaa hyvinvointivalmentajaksi?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Koska se Latvalan viikonloppuseuralainen alkaa hyvinvointivalmentajaksi?

        Sopisi hyvin Sofian supertiimiin mitä kertoi keräävänsä vuonna 2023, kun sanoi alkavansa hyvinvointivalmentajaksi. Ennen tuota ilmoitusta Sofian tukijakseen nimeämä Soila oli tehnyt pitkä valkopesujatkokertomuksen Sofian Seiskaan ja ottanut hyviä kuvia, mitä Seiska vieläkin käyttää kun kertoo sometähden ja seurapiirikaunottaren luksuselämästä ulkomailla. Viimeisimmässä jutussa Seiska sanoi Sofian olevan sometähti ja seurapiirikaunotar.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Sopisi hyvin Sofian supertiimiin mitä kertoi keräävänsä vuonna 2023, kun sanoi alkavansa hyvinvointivalmentajaksi. Ennen tuota ilmoitusta Sofian tukijakseen nimeämä Soila oli tehnyt pitkä valkopesujatkokertomuksen Sofian Seiskaan ja ottanut hyviä kuvia, mitä Seiska vieläkin käyttää kun kertoo sometähden ja seurapiirikaunottaren luksuselämästä ulkomailla. Viimeisimmässä jutussa Seiska sanoi Sofian olevan sometähti ja seurapiirikaunotar.

        Seiska ei koskaan julkaise Sofiasta sellaista kuvaa mikä oli aivan hänen itse ottamastaan videosta gekkosella, eli ei Sofia sitä häpeäisi koska itse laittanut instaan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Sopisi hyvin Sofian supertiimiin mitä kertoi keräävänsä vuonna 2023, kun sanoi alkavansa hyvinvointivalmentajaksi. Ennen tuota ilmoitusta Sofian tukijakseen nimeämä Soila oli tehnyt pitkä valkopesujatkokertomuksen Sofian Seiskaan ja ottanut hyviä kuvia, mitä Seiska vieläkin käyttää kun kertoo sometähden ja seurapiirikaunottaren luksuselämästä ulkomailla. Viimeisimmässä jutussa Seiska sanoi Sofian olevan sometähti ja seurapiirikaunotar.

        Kaikenlaiset kouluttamattomat sitä alkavatkin hyvinvointivalmentajaksi jostain päähäpistosta ja sitten alkavat peppupumppaamaan, kuten nyt huumerikoksesta tuomittu Sofiakin.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kaikenlaiset kouluttamattomat sitä alkavatkin hyvinvointivalmentajaksi jostain päähäpistosta ja sitten alkavat peppupumppaamaan, kuten nyt huumerikoksesta tuomittu Sofiakin.

        Kävi Pikkarainenkin PT-kurssin etänä ja muutama lähijakso ja kun sai kahden vuoden ehdottoman tuomion raiskauksesta niin alkoi valmentajaksi ja nimenomaan instassa luki että hyvinvointivalmentaja. Ja oli naisia asiakkaana hällä. Nyt ei tee enää sitä hommaa mutta kertoo instassa että on luonnon ja hyvinvoinnin puolesta puhuja.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Vieläkö häämenun maistelut on menossa?

        Häämenun maistelut....😂😂


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kävi Pikkarainenkin PT-kurssin etänä ja muutama lähijakso ja kun sai kahden vuoden ehdottoman tuomion raiskauksesta niin alkoi valmentajaksi ja nimenomaan instassa luki että hyvinvointivalmentaja. Ja oli naisia asiakkaana hällä. Nyt ei tee enää sitä hommaa mutta kertoo instassa että on luonnon ja hyvinvoinnin puolesta puhuja.

        Pikkaraisen pyöräilykaveri ,jonka seurassa Pikkarainen kertoi olevansa hyvässä seurassa, kävi heti Hannun jälkeen saman PT-kurssin ja alkoi hänkin tekemään valmennuksia ja esitteli instassa mm. niin tuttua puistonpenkkijumppaakin. Mutta sitten tuli muut kiinnostuksen kohteet kun Sabinalla ja aviomiehellään oli ehkä tulossa ero. Ei ollut vielä tullut.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ei tule varauksia B:hen, millä maksetaan kulut, velat korkoineen.
        Ensi viikolla tulee verotiedot v 2024, jännä nähdä Palaci Capital oy tilanne.

        Juuri katsoin varauskalenteri, niin A mökki varauksia pitkälle ensi vuoteen B mökissä vaan joulu/talviloma viikko....😆
        Nyt ei mene Aitolehdellä hyvin .


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kaikenlaiset kouluttamattomat sitä alkavatkin hyvinvointivalmentajaksi jostain päähäpistosta ja sitten alkavat peppupumppaamaan, kuten nyt huumerikoksesta tuomittu Sofiakin.

        Tätänykyä muuten tulot on 0€ !!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Juuri katsoin varauskalenteri, niin A mökki varauksia pitkälle ensi vuoteen B mökissä vaan joulu/talviloma viikko....😆
        Nyt ei mene Aitolehdellä hyvin .

        Seiskan toimittaja Anne Pennanen oli mennyt paikallisen kuskaamana vuosi sitten salakuvaamaan ulkoa Martinan mökkiä ja sitten joulukuun alussa teki ilkeämielisen jutun että nyt ei Martinaa enää kirpaise Stefun Levin mökin menetys kun itse hankki oman vain poronkuseman päästä Stefun entisestä mökistä.

        Onkohan tänä vuonna itse Hörkkö lähetetty salakuvaamaan mökkiä? Siellähän on isot ikkunat että aivan sisälle näkyy.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Seiskan toimittaja Anne Pennanen oli mennyt paikallisen kuskaamana vuosi sitten salakuvaamaan ulkoa Martinan mökkiä ja sitten joulukuun alussa teki ilkeämielisen jutun että nyt ei Martinaa enää kirpaise Stefun Levin mökin menetys kun itse hankki oman vain poronkuseman päästä Stefun entisestä mökistä.

        Onkohan tänä vuonna itse Hörkkö lähetetty salakuvaamaan mökkiä? Siellähän on isot ikkunat että aivan sisälle näkyy.

        Jos heillä on tarkoituksena karkoittaa vuokraajat koska kuka haluaa vuokrata mökkiä jonka puskissa ikkunan takana voi kyykkiä Seiskan toimittaja salakuvaamassa?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Seiskan toimittaja Anne Pennanen oli mennyt paikallisen kuskaamana vuosi sitten salakuvaamaan ulkoa Martinan mökkiä ja sitten joulukuun alussa teki ilkeämielisen jutun että nyt ei Martinaa enää kirpaise Stefun Levin mökin menetys kun itse hankki oman vain poronkuseman päästä Stefun entisestä mökistä.

        Onkohan tänä vuonna itse Hörkkö lähetetty salakuvaamaan mökkiä? Siellähän on isot ikkunat että aivan sisälle näkyy.

        Onpas ilkeät puheet Annella. Kuin suoraan Martinan pahimman vainoajan suusta että meni "mun levi".


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Seiskan toimittaja Anne Pennanen oli mennyt paikallisen kuskaamana vuosi sitten salakuvaamaan ulkoa Martinan mökkiä ja sitten joulukuun alussa teki ilkeämielisen jutun että nyt ei Martinaa enää kirpaise Stefun Levin mökin menetys kun itse hankki oman vain poronkuseman päästä Stefun entisestä mökistä.

        Onkohan tänä vuonna itse Hörkkö lähetetty salakuvaamaan mökkiä? Siellähän on isot ikkunat että aivan sisälle näkyy.

        Uskoisin että Martina tulee myymään tuon mökin koska eihän tuonne Leville enää kannata edes mennä jos tuollaiset jahtaajat on perässä. On sitä muitakin paikkoja.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Uskoisin että Martina tulee myymään tuon mökin koska eihän tuonne Leville enää kannata edes mennä jos tuollaiset jahtaajat on perässä. On sitä muitakin paikkoja.

        Martina haaveilee talosta maaseudulla jossa voi pitää hevosia niin Levin mökki on varmaankin suunnitelmissa myydä, ja hyvä niin. Menee vainoajalta yksi jahtaamisen kohde.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tätänykyä muuten tulot on 0€ !!

        Sofialla oli tulot myös 2023 nolla euroa vaikka myi valmennuksiaan ja instassa kertoo edelleen että valmennukset toteutui. Ja vuonna 2024 oli myös tulot nolla euroa. Tiedä mihin ne vuonna 2023 valmennusten myyntitulot sitten meni mutta kertoo että valmennus toteutui ja kertoi että on jo tulossa uusi. Ei koskaan tullut.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Martina haaveilee talosta maaseudulla jossa voi pitää hevosia niin Levin mökki on varmaankin suunnitelmissa myydä, ja hyvä niin. Menee vainoajalta yksi jahtaamisen kohde.

        Veikkaan, että levin mökki on rahoitettu pankkilainalla, mutta todennäköisesti luopuu siitä. Hyvä olisi muuttaa maalle rauhoittumaan. Rauhaton ihminen.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Uskoisin että Martina tulee myymään tuon mökin koska eihän tuonne Leville enää kannata edes mennä jos tuollaiset jahtaajat on perässä. On sitä muitakin paikkoja.

        Jahtaajat 😀 otapa vähän happea taas. Jos myy, johtuu se siitä, että rahat ei riitä kuluihin yms


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Jos heillä on tarkoituksena karkoittaa vuokraajat koska kuka haluaa vuokrata mökkiä jonka puskissa ikkunan takana voi kyykkiä Seiskan toimittaja salakuvaamassa?

        Oletko oikeasti noin tyhmä vai esitätkö vain? Luuletko, että seiskan kuvaaja vahtii vuokralaisia ja kuvaa 😀


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Uskoisin että Martina tulee myymään tuon mökin koska eihän tuonne Leville enää kannata edes mennä jos tuollaiset jahtaajat on perässä. On sitä muitakin paikkoja.

        Sinne muihin paikkoihin ne jahtaajat ei löydä😆


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Oletko oikeasti noin tyhmä vai esitätkö vain? Luuletko, että seiskan kuvaaja vahtii vuokralaisia ja kuvaa 😀

        Kyllä se kuule on just noin tyhmä🫢


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Onko tsaijai- kaisuli jo tienannut itselleen tämän päivän sopparahat Martina -kommenteillaan?

        Kaisuli se vain luuserilla mielessä. Muuhun ei kykene 😀


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Sofialla oli tulot myös 2023 nolla euroa vaikka myi valmennuksiaan ja instassa kertoo edelleen että valmennukset toteutui. Ja vuonna 2024 oli myös tulot nolla euroa. Tiedä mihin ne vuonna 2023 valmennusten myyntitulot sitten meni mutta kertoo että valmennus toteutui ja kertoi että on jo tulossa uusi. Ei koskaan tullut.

        Pitkä on historia 0€ tuloista!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Onpas ilkeät puheet Annella. Kuin suoraan Martinan pahimman vainoajan suusta että meni "mun levi".

        Seiskan toimittaja Ylimutkakin kirjoitti äskettäin kuinka Mikko Koivu kuvasi myllättyä sänkyä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Seiskan toimittaja Anne Pennanen oli mennyt paikallisen kuskaamana vuosi sitten salakuvaamaan ulkoa Martinan mökkiä ja sitten joulukuun alussa teki ilkeämielisen jutun että nyt ei Martinaa enää kirpaise Stefun Levin mökin menetys kun itse hankki oman vain poronkuseman päästä Stefun entisestä mökistä.

        Onkohan tänä vuonna itse Hörkkö lähetetty salakuvaamaan mökkiä? Siellähän on isot ikkunat että aivan sisälle näkyy.

        Martinan vainoaja antaa Seiskalle vihjeitä että ei ole vuokralaisia kuten oli antanut vihjeitä että ei olisi ollut Kaivopuiston tapahtumassa osallistujia. Ja sitten menevät kuvaamaan ja ilkeämielinen juttu tehdään Seiskaan että ei ole vuokralaisia, tyhjältä näyttää. Aivan peruskauraa. Ja mitäs tuosta kun Ylimutka teki ensimmäisen jutun vuosi sitten niin oli katsonut väärästä paikasta ja väitti että viereinen mökki täynnä varauksia mutta Martinan puolella ei yhtään. Ja sehän oli silloin vale mutta moni muukin ns. media toisti sitä samaa valhetta.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Jos heillä on tarkoituksena karkoittaa vuokraajat koska kuka haluaa vuokrata mökkiä jonka puskissa ikkunan takana voi kyykkiä Seiskan toimittaja salakuvaamassa?

        Nyt menee mielenkiintoiseksi. Eli me kaikki tavis mökinvuokraajatkin voimme olla seiskan toimittajan salakuvaamisen kohteita??Hyi olkoot.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Martina haaveilee talosta maaseudulla jossa voi pitää hevosia niin Levin mökki on varmaankin suunnitelmissa myydä, ja hyvä niin. Menee vainoajalta yksi jahtaamisen kohde.

        Haaveiluksi ne tuppaa Martinan suunnitelmat jäämään🤔


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Veikkaan, että levin mökki on rahoitettu pankkilainalla, mutta todennäköisesti luopuu siitä. Hyvä olisi muuttaa maalle rauhoittumaan. Rauhaton ihminen.

        Todellakin velaksi hommattu, eli kun yritys kaatuu konkurssin myötä, kaikki mahdollinen realisoidaan.
        Eihän velkaa ole edes kerinnyt lyhentää yhtään, kauppa tehtiin syksyllä 23, lyhennykset piti hoitaa vuokratuotoilla. Melkosen tyhjää oli viime kauden varauskalenterissa, hyvä jos kulut katettu niillä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Martina haaveilee talosta maaseudulla jossa voi pitää hevosia niin Levin mökki on varmaankin suunnitelmissa myydä, ja hyvä niin. Menee vainoajalta yksi jahtaamisen kohde.

        Pakkohan se on myydä kun ei pysty sitä maksamaan 😀😀😀


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Veikkaan, että levin mökki on rahoitettu pankkilainalla, mutta todennäköisesti luopuu siitä. Hyvä olisi muuttaa maalle rauhoittumaan. Rauhaton ihminen.

        Kyllä se oli rahoitettu Martinan säästöillä. Äkkiäkös 580000 säästää, kun oli niin hyvät tienistit 2021.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Oletko oikeasti noin tyhmä vai esitätkö vain? Luuletko, että seiskan kuvaaja vahtii vuokralaisia ja kuvaa 😀

        Jos joku toimittaja seisoisi vaikka tiellä mökin tai talon edessä ja kuvaisi kohdetta, jossa on isot ikkunat lattiasta kattoon niin kyllä sisälläolijoille tulisi todella outo olo, vaikka ihmisiä ei näkyisikään. Ja vaikka ei olisikaan isot ikkunat niin tulisi vainottu olo. Ja tuollakin nuo mökit on rauhallisella paikalla eikä muuta kuin tie ja metsää ja tunturit niin ei siellä kenenkään salakuvaajan takia aleta laittamaan verhoja ikkunoiden suojaksi. Se on yksi myyntivaltti nuo ikkunat ja näkymät sieltä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Jos joku toimittaja seisoisi vaikka tiellä mökin tai talon edessä ja kuvaisi kohdetta, jossa on isot ikkunat lattiasta kattoon niin kyllä sisälläolijoille tulisi todella outo olo, vaikka ihmisiä ei näkyisikään. Ja vaikka ei olisikaan isot ikkunat niin tulisi vainottu olo. Ja tuollakin nuo mökit on rauhallisella paikalla eikä muuta kuin tie ja metsää ja tunturit niin ei siellä kenenkään salakuvaajan takia aleta laittamaan verhoja ikkunoiden suojaksi. Se on yksi myyntivaltti nuo ikkunat ja näkymät sieltä.

        Siinä Pennasen tekemässä jutussa on kuvattu tieltä sitä mökkiä, tai paritalo se on. Siinä myös toinen puoli tuntee olonsa ahdistelluksi. Tuskin sentään tontille saa mennä kuvaamaan vaikka mediasta ei tiedä kun heillä on näitä etuoikeuksia eli mikä taviksille on rikos niin heille sallittua, kuten nyt seuraaminen ja salakuvaaminen ja salakuvien laittaminen jakeluun. Tavis ottaa salakuvan julkkiksesta niin ei se saa sitä laittaa jakeluun ilman kohteen lupaa, mutta kun myy kuvan Seiskalle niin Seiska laittaa sen jakeluun ilman kohteen lupaa eli kääk-juoruihin esimerkiksi.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Siinä Pennasen tekemässä jutussa on kuvattu tieltä sitä mökkiä, tai paritalo se on. Siinä myös toinen puoli tuntee olonsa ahdistelluksi. Tuskin sentään tontille saa mennä kuvaamaan vaikka mediasta ei tiedä kun heillä on näitä etuoikeuksia eli mikä taviksille on rikos niin heille sallittua, kuten nyt seuraaminen ja salakuvaaminen ja salakuvien laittaminen jakeluun. Tavis ottaa salakuvan julkkiksesta niin ei se saa sitä laittaa jakeluun ilman kohteen lupaa, mutta kun myy kuvan Seiskalle niin Seiska laittaa sen jakeluun ilman kohteen lupaa eli kääk-juoruihin esimerkiksi.

        Ja siinä kuvassa on nimenomaan merkitty kuvan ottajaksi Anne Pennanen eli kuva ei ollut mistään mökin esittelystä kuten Martinan vainoaja täällä joskus yritti väittää.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kun Martina on sanonut tuollaisen asian niin ollut teini-iässä eli saman ikäinen kuin sinun tyttäresi joka siellä koulussa nyt kahdetii Martinan vanhinta tyttöä. Et sinä ainakaan mikään järjen jättäläinen ole.

        Voi luoja! Luuletko oikeasti, että joku kadehtisi tuollaisia ylimielisiä ihmisiä? Ehkä inho on lähin tunne mitä luulisi useamman tuntevan. Ja välttely, ettei joutuisi tekemiseen sellaisten kanssa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ja siinä kuvassa on nimenomaan merkitty kuvan ottajaksi Anne Pennanen eli kuva ei ollut mistään mökin esittelystä kuten Martinan vainoaja täällä joskus yritti väittää.

        Onpa kauheaa 😀 että oikein on kuva menty ottamaan. Koita


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Siinä Pennasen tekemässä jutussa on kuvattu tieltä sitä mökkiä, tai paritalo se on. Siinä myös toinen puoli tuntee olonsa ahdistelluksi. Tuskin sentään tontille saa mennä kuvaamaan vaikka mediasta ei tiedä kun heillä on näitä etuoikeuksia eli mikä taviksille on rikos niin heille sallittua, kuten nyt seuraaminen ja salakuvaaminen ja salakuvien laittaminen jakeluun. Tavis ottaa salakuvan julkkiksesta niin ei se saa sitä laittaa jakeluun ilman kohteen lupaa, mutta kun myy kuvan Seiskalle niin Seiska laittaa sen jakeluun ilman kohteen lupaa eli kääk-juoruihin esimerkiksi.

        Kokiko A puoli tulleensa ahdistelluksi. Voi talo parkaa


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Nyt menee mielenkiintoiseksi. Eli me kaikki tavis mökinvuokraajatkin voimme olla seiskan toimittajan salakuvaamisen kohteita??Hyi olkoot.

        Oletko noin hölmö, että uskot kaiken mitä harhainen ikifani luulee?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Oletko noin hölmö, että uskot kaiken mitä harhainen ikifani luulee?

        Niin, Martta fanaatikon mielestä kaikki muut tekee väärin, mollaa hänen idoliaan ja keksii valheita. Vaikka joka ikinen tarina on tsekattavissa netistä, siltikin väittää vastaan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Hän on vain tempperamenttinen.

        Huono käytös, taipumus väkivaltaan, itsehillinnän puute, itsekurin puute ei tarkoita, että on temperamenttinen


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Seiskan toimittaja Anne Pennanen oli mennyt paikallisen kuskaamana vuosi sitten salakuvaamaan ulkoa Martinan mökkiä ja sitten joulukuun alussa teki ilkeämielisen jutun että nyt ei Martinaa enää kirpaise Stefun Levin mökin menetys kun itse hankki oman vain poronkuseman päästä Stefun entisestä mökistä.

        Onkohan tänä vuonna itse Hörkkö lähetetty salakuvaamaan mökkiä? Siellähän on isot ikkunat että aivan sisälle näkyy.

        Juu Hörkkö jo voitelee suksiaan reissua varten ja joku paikallinen on hommattu taas kuskin virkaan.Tehtävänanto siis etenee suunnitelman mukaisesti!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Nyt menee mielenkiintoiseksi. Eli me kaikki tavis mökinvuokraajatkin voimme olla seiskan toimittajan salakuvaamisen kohteita??Hyi olkoot.

        On niin hullua tekstiä että pakko olla provo 😆


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        On niin hullua tekstiä että pakko olla provo 😆

        Journalisti 16.9.2022 on pitkä juttu Seiskasta.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Journalisti 16.9.2022 on pitkä juttu Seiskasta.

        Siinä yksi pois lähtenyt toimittaja kertoo että kun yrittää tehdä totuudenmukaisen jutun niin se muutetaan "seiskamaiseksi". Johtoa ja esimiehiä siellä moititaan että ylhäältä sanellaan ja muutetaan tekstiä. Sanoi myös että hänen mielestään julkkisten kanssa pitäisi olla hyvissä väleissä mutta kertoo että johdossa puhuttiin todella epäasiallisesti julkkiksista. Kertoo että teki jutun erään jullkisparin sopuisasta erosta niin se oli muutettu ennen julkaisua niin että siitä tuli täysin päinvastainen käsitys ja ex-vaimo otti itkien yhteyttä että Seiskan vääristelty juttu aiheutti sen että tuli huonot välit exään. Journalistin toimittaja kertoo myös että hänelle otti eräs henkilö Seiskasta yhteyttä ja vihjaili että onko Journalistin toimittaja miettinyt lähteensä mielenterveyttä. Ja paljon paljon muuta tulee esille tuosta pitkästä jutusta.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Huono käytös, taipumus väkivaltaan, itsehillinnän puute, itsekurin puute ei tarkoita, että on temperamenttinen

        Kommenttisi kuvaa täysin sinua, sitä en tiedä harrastatko fyysistä väkivaltaa, mutta muuten täydellinen kuvaus.👍👍


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Siinä yksi pois lähtenyt toimittaja kertoo että kun yrittää tehdä totuudenmukaisen jutun niin se muutetaan "seiskamaiseksi". Johtoa ja esimiehiä siellä moititaan että ylhäältä sanellaan ja muutetaan tekstiä. Sanoi myös että hänen mielestään julkkisten kanssa pitäisi olla hyvissä väleissä mutta kertoo että johdossa puhuttiin todella epäasiallisesti julkkiksista. Kertoo että teki jutun erään jullkisparin sopuisasta erosta niin se oli muutettu ennen julkaisua niin että siitä tuli täysin päinvastainen käsitys ja ex-vaimo otti itkien yhteyttä että Seiskan vääristelty juttu aiheutti sen että tuli huonot välit exään. Journalistin toimittaja kertoo myös että hänelle otti eräs henkilö Seiskasta yhteyttä ja vihjaili että onko Journalistin toimittaja miettinyt lähteensä mielenterveyttä. Ja paljon paljon muuta tulee esille tuosta pitkästä jutusta.

        Kertoi myös että siellä on myös hierarkia toimittajien kohdalla eli toisille toimittajille annetaan vapaamman kädet tehdä juttuja kuin toisille. Aikaisemmin on ollut jotain haastattelua että väitti että näille ns. paremmille toimittajille kustannetaan myös työmatkoja muualle ja Levi mainittiin yhtenä kohteena. Tottakai Seiska kieltää kaiken mitä on sanottu niissä Journalistin jutuissa.

        Onhan se tietenkin hyvä että "mitä tapahtuu Levillä, jää Leville", ei toteutuisi.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kommenttisi kuvaa täysin sinua, sitä en tiedä harrastatko fyysistä väkivaltaa, mutta muuten täydellinen kuvaus.👍👍

        Jos se on tämä Belorf itse tai ainakin hyvin läheinen? Belorf on lyönyt avomiestään ikkunankarmilla ja veikkaan että on lajissaan ainoa Seiskan palvoma ja esilläpitävä naisjulkkis, joka on lyönyt avomiestään ikkunankarmilla. Myös on tähän asti ainoa naisjulkkis joka paistattelee julkisuudessa ja jota mediassakin ihaillaan, vaikka on saanut tuomion huumeirikoksesta. Nyt sitten tuli toinen eli Amanda mutta hänen julkisuuskuva ei ole muuten noin huono kuin Belorfin eikä häntä palvota missään Seiskassa tai vaikka Iltalehdessä ja metropolissa, kuten Belorfia.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kertoi myös että siellä on myös hierarkia toimittajien kohdalla eli toisille toimittajille annetaan vapaamman kädet tehdä juttuja kuin toisille. Aikaisemmin on ollut jotain haastattelua että väitti että näille ns. paremmille toimittajille kustannetaan myös työmatkoja muualle ja Levi mainittiin yhtenä kohteena. Tottakai Seiska kieltää kaiken mitä on sanottu niissä Journalistin jutuissa.

        Onhan se tietenkin hyvä että "mitä tapahtuu Levillä, jää Leville", ei toteutuisi.

        Seiska ja sen luultavasti erittäin olemattomalla koulutuksella olevat "toimittajat" tekevät juuri sellaista törkyä, mitä kansa haluaa ja odottaa. Eihän lehti muuten olisi hengissä?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Siinä yksi pois lähtenyt toimittaja kertoo että kun yrittää tehdä totuudenmukaisen jutun niin se muutetaan "seiskamaiseksi". Johtoa ja esimiehiä siellä moititaan että ylhäältä sanellaan ja muutetaan tekstiä. Sanoi myös että hänen mielestään julkkisten kanssa pitäisi olla hyvissä väleissä mutta kertoo että johdossa puhuttiin todella epäasiallisesti julkkiksista. Kertoo että teki jutun erään jullkisparin sopuisasta erosta niin se oli muutettu ennen julkaisua niin että siitä tuli täysin päinvastainen käsitys ja ex-vaimo otti itkien yhteyttä että Seiskan vääristelty juttu aiheutti sen että tuli huonot välit exään. Journalistin toimittaja kertoo myös että hänelle otti eräs henkilö Seiskasta yhteyttä ja vihjaili että onko Journalistin toimittaja miettinyt lähteensä mielenterveyttä. Ja paljon paljon muuta tulee esille tuosta pitkästä jutusta.

        Aika alas on vajottu jos viljallaan poislähteneen ja negatiivisia kommentteja antaneen mielenterveydestä. Kun lukee Journalistin juttua niin aivan uskottavaa se on ja aivan monet asiat olleet nähtävissäkin. Seiskan entinen päätoimittajakin sanoi poislähtiessä että jotkut julkisuuden henkilöt pitävät itseään liian hienona Seiskan sivuille. Journalistissa on tainnut olla kaksi juttuja koska siinä mainittiin että haastateltiin poislähteneitä ja edelleen työssä olevia.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Aika alas on vajottu jos viljallaan poislähteneen ja negatiivisia kommentteja antaneen mielenterveydestä. Kun lukee Journalistin juttua niin aivan uskottavaa se on ja aivan monet asiat olleet nähtävissäkin. Seiskan entinen päätoimittajakin sanoi poislähtiessä että jotkut julkisuuden henkilöt pitävät itseään liian hienona Seiskan sivuille. Journalistissa on tainnut olla kaksi juttuja koska siinä mainittiin että haastateltiin poislähteneitä ja edelleen työssä olevia.

        Enpä enää syytä ns. alemman tason toimittajia jutuistaan jos tuollaista tapahtuu että totuudenmukainen juttunsa muokataan ylempänä ennen julkaisua "seiskamaiseksi".


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Enpä enää syytä ns. alemman tason toimittajia jutuistaan jos tuollaista tapahtuu että totuudenmukainen juttunsa muokataan ylempänä ennen julkaisua "seiskamaiseksi".

        Kyllä Seiskalla nämä heidän "luottotoimittajat" ovat hyvin pysyvää sorttia. Sieltä on varmasti vaikea siirtyä eli päästä tekemään oikea luotettavaa journalismin ns. laatulehtiin.

        CV:ssä "seitsemän vuotta Seiskassa tekemässä luotettavia henkilökuvauksia" ei ehkä tee vaikutusta toimittaja-uralle?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Martina haaveilee talosta maaseudulla jossa voi pitää hevosia niin Levin mökki on varmaankin suunnitelmissa myydä, ja hyvä niin. Menee vainoajalta yksi jahtaamisen kohde.

        Myyntivoittoa tavoittelemaan, eihän sen mökin omavaraisuusaste ollut kuin prosentin luokkaa 🧐


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Veikkaan, että levin mökki on rahoitettu pankkilainalla, mutta todennäköisesti luopuu siitä. Hyvä olisi muuttaa maalle rauhoittumaan. Rauhaton ihminen.

        Muuttaa maalle, ostaako sieltä talon ...😂


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Martina haaveilee talosta maaseudulla jossa voi pitää hevosia niin Levin mökki on varmaankin suunnitelmissa myydä, ja hyvä niin. Menee vainoajalta yksi jahtaamisen kohde.

        Martina voi ostaa Villa Isabellan 😂😂


    • Anonyymi

      Martinalla ei ole varaa haukkua ketään. Laittaisi nyt kämäleukaansa niin paljon mesolankaa et pysyisi suu kiinni. Joko se on uuden maksajan löytänyt? Se kun aussi mies sai tarpeekseen maksaa sen kuluja. Ja lähti nuoremman ja kauniimman matkaan. Martina jätettiin kuin vanha rätti. Kuin mones kerta tämäkin jo oli?

      • Anonyymi

        No mutta! Sehän oli sitten vain hyvä jos aussimieskään ei ollut Martinan arvoinen, että pääsi tästä eroon. En koskaan tykännyt koko miehestä, jotenkin limainen vaikutelma.


      • Anonyymi

        Ootte te hauskoja, Martinalla on kämäleuka ja Sophialla noita-akan leuka. 😆
        Molemmat vertaukset suoraan omalta palstaltanne.☺️


    • Anonyymi

      Martina on karsee muija. Väkivaltanen muita naisia kohtaan ollu ikänsä. Kateellinen kun ei mikään ruusu ole koskaan ollut, vaan enempi menis trans miehestä. Oon aina inhonnut Martinaa. Yäks ja yäks 🤮🤮🤮🤮🤮

      • Anonyymi

        Karmee lautaselkä ja lattaperse ja vielä väkivaltainen luonne 😠


      • Anonyymi

        Samaan pukkariin ei kannata Martin kanssa mennä. Ties mitä sieltä lahkeesta vilahtaa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Karmee lautaselkä ja lattaperse ja vielä väkivaltainen luonne 😠

        Ei istu ilmatyynyaluksella, ei tosiaan😜


      • Anonyymi

        Onhan Marttiina itsekin sen huomannu ettei oo mikään ruusu. Sen takia on tekohampaat (vrt. 2000-luvun alun purukalustoa tähän päivään), tekotukka, silikonit ja ne lukemattomat pistoshoidot huuliin ja kasvoihin käytössä.Niillähän voi myös kasvojen muotoa muokata,esim sitä leuan jykevyyttä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Onhan Marttiina itsekin sen huomannu ettei oo mikään ruusu. Sen takia on tekohampaat (vrt. 2000-luvun alun purukalustoa tähän päivään), tekotukka, silikonit ja ne lukemattomat pistoshoidot huuliin ja kasvoihin käytössä.Niillähän voi myös kasvojen muotoa muokata,esim sitä leuan jykevyyttä.

        On tehty kaikki kauneus operaatiot hienostuneesti ja silloin kauneus operaatio on onnistunut kun sitä ei edes huomaa vaan korostaa kaunerutta.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Onhan Marttiina itsekin sen huomannu ettei oo mikään ruusu. Sen takia on tekohampaat (vrt. 2000-luvun alun purukalustoa tähän päivään), tekotukka, silikonit ja ne lukemattomat pistoshoidot huuliin ja kasvoihin käytössä.Niillähän voi myös kasvojen muotoa muokata,esim sitä leuan jykevyyttä.

        On tehty kaikki kauneus operaatiot hienostuneesti ja silloin kauneus operaatio on onnistunut kun sitä ei edes huomaa vaan korostaa kaunerutta.


    • Anonyymi

      No sanotaanko jos kämäleuka ei oo hyvä niin erittäin vankkaleukainen nainen. Kehittynyt vahva leukaperät kun käyttänyt niitä miehien.... lutkuttamiseen.

    • Anonyymi

      Martina on ollut avionrikkoja, pettäjä. Ja kodinrikkoja ollessaan patjan salahoitona muutamaan kertaan. Ei ihme et se jätetään. Karma is bitch. Martina saa nyt takasin pahat tekonsa.

    • Anonyymi

      Martina on kyllä Tuksun kanssa samassa kategoriassa epämiellyttävimmän tyrkyn narsistin tittelistä. Yäks 🤮🤮🤮

    Ketjusta on poistettu 19 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      95
      6518
    2. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      53
      5584
    3. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      63
      4348
    4. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      82
      4244
    5. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      77
      3989
    6. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      81
      1371
    7. Anteeksi kaikesta...

      Olin tosi hölmö...
      Ikävä
      78
      1197
    8. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      328
      1165
    9. Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana

      Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?
      Ikävä
      35
      948
    10. Upeeta! Rauha tulee pian!

      Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is
      Maailman menoa
      302
      889
    Aihe